БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Електронні петиції: Звертайтесь, вас почують

Один із дієвих способів конструктивного діалогу між громадянами та владою набирає все більшої популярності. Адже це швидко та зручно. Також це хороша нагода кожному громадянину бути почутим, а владі дізнатися про проблеми, що непокоять громадян. У Броварах вже незабаром кожен охочий зможе запропонувати на розгляд виконкому будь-яке нагальне питання, що стосується нашого міста. Щоб дізнатися, звідки бере початок ідея та як вона втілювалася в життя, ми поспілкувалися із розробником положення Андрієм Лопатюком

Що, де, коли та як

«Електронні петиції були запроваджені в Україні вже давно. Ще коли я проходив навчання в інституті політичної освіти, там було розроблене дане нововведення. Я допрацював його, вніс зміни та адаптував під потреби нашого міста», – каже депутат міської ради Андрій Лопатюк.
За словами фахівців виконкому, розділ «Електронні петиції» було створено від самого початку функціонування офіційного міського веб-порталу. «Щодо технічних можливостей, то для роботи електронних петицій вони були закладені вже давно. Час потрібен був для прийняття положення та врегулювання окремих питань», – розповідає Руслан Федун, начальник відділу інформаційного забезпечення та господарської діяльності.
Одним з таких питань було те, яким чином зробити, щоб петиції могли подавати саме броварчани. Врешті вирішили обрати систему Bank-ID, яка допоможе ідентифікувати особу.
Щоб подати електронну петицію, слід просто зайти на офіційний портал Броварської міської ради та зареєструватися. Процедура проста та не займе багато часу. Після цього потрібно заповнити відповідну форму, що знаходиться у розділі «Електронні петиції».
Задля того, щоб ваша петиція пішла на розгляд адміністрації сайту, вам необхідно вказати заголовок та описати зміст звернення. Наступним етапом буде його розгляд. На те, щоб адміністрація перевірила введену інформацію на відповідність вимогам, треба буде ще близько двох днів.

Щодо вимог, то тут все просто:

1) Електронні петиції можуть подаватися особами, які постійно проживають на території міста Бровари і мають стосуватися лише тих питань, які входять до компетенції Броварської міської ради.

2) Електронна петиція не може містити закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни й насильства, жорстокості, розпалювання расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Не має містити реклами товарів, робіт чи послуг.

У разі невідповідності вимогам, оприлюднення такої петиції не здійснюється, а ініціатору надсилають вмотивовану відмову.
Якщо ж зауважень немає, то впродовж трьох днів петиція з’явиться на порталі міської ради. Щоб петиція пройшла до наступного етапу, вона має зібрати не менш, ніж 250 голосів за 90 днів. Тоді петиція відправляється на розгляд міського голови. Після чого може бути розглянута на засіданні виконавчого комітету. Можливий варіант, коли на розгляд петиції запрошується ініціатор для доповіді або співдоповіді. За підсумками розгляду приймається рішення про вжиття заходів або про направлення петиції за належністю.
Щодо термінів, коли запрацює новий сервіс, точних дат поки немає. Але як запевняють розробники, потрібно близько місяця на доопрацювання та останні налаштування. Тож чекаємо на нововведення, реєструємось та мізкуємо про нагальні питання нашого міста. Часу до запуску залишилось небагато.


Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ