БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Сесія міської ради: більшість – переважною більшістю

23 березня відбулась 26 чергова сесія міської ради. До порядку денного було включено 33 питання, 28 з них депутати підтримали більшістю голосів. Які рішення прийняли – в огляді «ГР»

«Броварипарксервісу» не буде

Ще до початку засідання сесії, зважаючи на рекомендації профільної комісії та погоджувальної ради, депутати виключили з порядку денного питання щодо створення в місті комунального підприємства «Бровари­парксервіс».
Як зазначається в пояснювальній записці, дане підприємство планували створити для організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування та створення умов, сприятливих для збільшення пропускної спроможності проїзної частини міста Бровари. Однак, депутати вирішили, що створювати підприємство недоцільно.

Приватизація житла та суперечки за приміщення

На початку засідання депутати надали дозвіл мешканцям 11 кімнат в гуртожитку по вул. Оболонській, 72 приватизувати своє житло. А також передали у власність інваліда-учасника АТО Анатолія Фатєєва частину квартири, що була придбана за кошти обласного бюджету.
Крім того, дозволили списати комунальне майно, яке повністю вичерпало свій ресурс і не підлягає ремонту.
Резонансним виявилось питання про передачу з балансу Терцентру на баланс Міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю частини нежитлового приміщення площею 409,7 кв. м.
На засідання ради прийшли підопічні Терцентру, які висловили стурбованість, що у них забирають приміщення. Натомість, мер Броварів заспокоїв присутніх та запевнив, що приміщення, яке Терцентр отримає взамін, не менше за площею, а після ремонту буде навіть краще.
Враховуючи, що зараз не визначена ситуація з управлінням соцзахисту району, яке знаходиться в тому ж приміщенні, що й Терцентр, Ігор Сапожко запропонував зняти дане питання. Більшістю голосів депутати підтримали пропозицію міського голови.

Ремонти житлового фонду, благоустрій та демонтаж

Понад 25 млн. грн. на поточний рік депутати виділили на реалізацію Програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста Бровари.
Особливо можуть радіти мешканці вул. Білодубравна, 14. Їх будинок включили в план по реконструкції шатрового даху.
По новенькому міжбудинковому проїзду скоро зможуть пересуватись мешканці вул. Кобзарська, 4, та Ярослава Мудрого, 8. По даному об’єкту збільшено фінансування на 213,6 тис. грн. Крім того, включили в план на виготовлення проекту капітального ремонту міжбудинкового проїзду та тротуару будинок за адресою вул. Шевченка, 8.
Нарешті з’явиться регульований перехід на перехресті вул. Броварської Сотні та Кільцевої дороги. На встановлення світлофорного об’єкта депутати додали ще 540 тис. грн.
Кожен з міських ЖЕКів отримав по 100 тис. грн. на поточний ремонт житлового фонду. Тож, якщо у вас розвалюються сходи чи вибиті шибки в під’їзді, поспішайте залишити заявку на ремонт.
Не варто розслаблятись і власникам незаконно встановлених об’єктів – гаражів, МАФів, тимчасових споруд, тощо. Спецвідділ контролю за станом благоустрою та зов­нішнім дизайном міста отримав додаткові 100 тис. грн. на демонтаж самовільних будов.

Чиновники підтримають ОСББ

За рахунок коштів програми підтримки ОСББ та ЖБК у місті Бровари в поточному році три об’єднання співвласників зможуть провести капітальний ремонт у своїх житлових будинках.
ЖБК «Домобудівник-3» по вул. Олімпійсь­кій, 2-а, отримав 370 тис. грн. на капітальний ремонт конструктивних елементів та внутрішньобудинкових систем, а також капітальний ремонт м’якої покрівлі.
ОСББ «Травневий» по вул. М. Лагунової, 2 за рахунок коштів міського бюджету встановить металопластикові вікна в місцях загального користування.
ОСББ «Незалежності, 17» планує встановити насоси для подачі питної води. Зважаючи на те, що діючі насоси аварійно вийш­ли з ладу і потребують термінової заміни, депутати виділили 101 тис. грн.

Правова освіта та нові присяжні

Представник Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги представила на затвердження Програму правової освіти, де чітко прописані основні завдання, що ставить перед собою даний підрозділ.
За результатами аналізу звернень громадян до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за ІV квартал 2016 року було зареєстровано 367 звернень, по всім було надано правову консультацію. За статистикою до цент­ру найбільше звертаються: мало­забезпечені – 43%, ветерани війни, учасники бойових дій – 29%, інваліди – 22,6%, особи, які мають статус свідків або потерпілих у кримінальних провадженнях – 3,2%, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 2,2%.
Дана програма не потребує фінансового забезпечення з місцевого бюджету, тому особливих зауважень з боку депутатів не було. Рішення затверджено більшістю голосів.
Наступним рішенням депутати внесли зміни в рішення «Про затвердження списку присяжних Броварського міськрайонного суду» та поповнили ряди засідателів трьома броварчанами.

Підручники, «Камелія» та патріотичне виховання

Питання, що стосуються виховання підростаючого покоління, викликають чималий інтерес з боку депутатів. Відразу три проекти рішень, які стосуються сфери освіти активно обговорювались.
Спочатку мова йшла про внесення змін та доповнень до програми «Загальна середня освіта», що полягають у додатковому виділенні 449 тис. 480 грн. на закупівлю 5 288 примірників підручників для броварських школярів.
Як пояснила очільниця управління освіти Оксана Мельник, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України видання підручників відбувається один раз на п’ять років.
У зв’язку з впровадженням нових державних стандартів початкової загальної освіти і повної загальної середньої освіти, учні, які переходили на навчання за новими програмами, забезпечувались підручниками поетапно.
З кожним навчальним роком кількість учнів збільшується, потреба у підручниках зростає, саме тому і виникає потреба у додаткових коштах. Рішення було прийнято переважною більшістю голосів.
Також депутати підтримали виділення 210 тис. грн. по загальному фонду та 70 тис. грн. по бюджету розвитку на дообладнання нового приміщення для Дитячого-естетико-натуралістичного цент­ру «Камелія».
Ніяких питань не викликало і рішення про виділення 93 тис. грн. на впровадження програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Тургенєва відстояли

Мешканці вулиці Тургенєва і надалі житимуть на вулиці... Тургенєва. Незважаючи на те, що відповідно до Експертної оцінки, наданої інститутом історії України Націо­­нальної Академії Наук України, в 2015 році вулиця Тургенєва віднесена до категорії вулиць, рекомендованих до перейменування, депутати не підтримали рішення щодо присвоєння вулиці імені Заслуженого лікаря України Івана Сокура.
Натомість, голові комісії з перейменування вулиць доручено підібрати іншу вулицю для присвоєння імені Почесного громадянина міста. Вулиця ж Тургенєва залишиться зі старою назвою.

Земельні питанні

Черговий раз депутати відмовили ТОВ «Основа» у поділі земельної ділянки по вул. Підприємницькій, 9, що перебуває в користуванні на умовах оренди.
Думки народних обранців розділились. Одні вважають, що підприємство не виконало інвестиційне зобов’язання по сплаті пайової участі ще в 2011 році, тому підтримувати проект рішення відмовились. Інші зауважують, що без поділу земельної ділянки підприємство не може повноцінно працювати і міський бюджет щомісяця втрачає величезні кошти у вигляді податків. В результаті 17 голосів «за» – рішення не прийнято.
Продовжили дію договорів оренди фізичним особам-підприємцям. Деяким, зокрема ФОП Якимець В. В., поновили договір із умовою – заборонили реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів у торгівельному павільйоні по вул. Київсь­кій, 95.
ТОВ «Берізка» позбавили права поновити договір оренди земельної ділянки по вул. Москаленка Сергія, 27, знявши це питання з розгляду. Аргумент депутатів більш ніж переконливий – порушення правил реалізації алкоголю у закладі.

Інженерні мережі буде перенесено

У зв’язку з продовженням робіт з реконст­рукції центральної вулиці нашого міста – Київської – виникла потреба у виносі існуючих кабельних мереж з ділянки розширення дорожнього полотна від площі Шевченка на Розвилці до вул. Гагаріна. Тому до міської програми по будівництву та реконструкції інженерних мереж було внесено зміни, які полягають у виділенні 150 тис. грн. на проектування та здійснення даних робіт.

Громадський бюджет зазнав змін

Бюджет участі, або громадський бюджет, який намагаються впровадити у нашому місті цьогоріч, може стати дійсно дієвим важелем у реалізації громадських ініціатив.
На поточній сесії міської ради внесено зміни до програми та положення про громадський бюджет.
Це означає, що пілотний проект має стартувати у квітні-травні 2017 року з моменту оголошення про початок зборів проектів на офіційному веб-порталі Броварсь­кої міської ради. Обидва рішення були прийняті без зауважень та одноголосно присутніми у залі депутатами.

Рубіж в мільярд гривень

Наостанок, депутати ухвалили зміни до бюджету, збільшивши дохідну частину до 1 млрд. 7 млн. 347 тис. грн. Вперше в історії Броварів бюджет сягнув такої цифри.
Відповідно, збільшення надходжень дало можливість перерозподілити та виділити додаткові кошти на такі важливі галузі як медицина, освіта, соціальний захист, соціальна та правова допомога демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали участь в АТО, управління ЖКГ та капітальне будівництво.

Команда «ГР»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ