БРОВАРИ +3
НБУ USD 27.93

Чим живе «Колібрі» у Броварах

«Все навколо – загальноміське, все навколо – моє»… Дещо змінені слова, але суть незмінна. Саме за таким принципом живуть деякі заповзятливі «бізнесмени», коли справа стосується сомозахоплення території та будівництва незаконних споруд. На цей раз привласнити шмат міської землі вирішив власник кафе «Колібрі», прибудувавши чималу терасу. Чим закінчилось справа, дізнавався «ГР».

Розширення «володінь»

Кафе «Калібрі» розташоване по вул. Гео­логів, 4, що в районі Геологорозвідки. Серед місцевих мешканців давно має недобру славу, а попросту зветься черговою «наливайкою». Багато років поспіль це місцем – №1 для збору любителів оковитої.
І напевно, бізнес пішов угору, адже власник вирішив розширити свої володіння. Щоб місце навколо кафе не пустувало, підприємець швиденько залив фундамент, звів «коробку», встановив двері та вікна і, таким чином, отримав літню терасу на громадській території. При чому чималеньку – приблизно 50 кв.м.
Тож, кілька років «Калібрі» зустрічало гостей яскраво-червоним дизайном прибудови. Там встановили столики для відвідувачів та навіть барну стійку, щоб клієнтам не доводилось далеко ходити.
Поки власник отримував прибутки від своєї діяльності та тішився напливу клієнтів, мешканці навколишніх будинків не надто раділи такому сусідству. Адже, вікна найближчого до закладу будинку – Геологів, 2 – знаходяться в 60 мет­рах. Постійний шуму через відсутність будь-якої звукоізоляції, крики та бійки під вікнами змушували броварчан писати скарги.
Одне із звернень було адресовано у спецвідділ контролю за станом благо­устрою та зовнішнім дизайном міста. Для перевірки вказаних фактів, працівники відправили в «Колібрі».
«В ході нашої перевірки було встановлено, що в кафе «Колібрі» здійснювався незаконний продаж алкоголю на розлив. Вони працювали без ліцензії та ще й виявилось, що реконструкція приміщення зроблена незаконно – без оформлення земельної ділянки та дозвільних документів на проведення будівельних робіт», – розповідає Олег Єжаков, начальник спецвідділу.
За результатами перевірки, працівники спецвідділу надали власнику приміщення припис на добровільне самостійне знесення незаконноприбудованої споруди.

Швидка трансформація

Зазвичай, подібні приписи просто ігноруються. І за сплином відведеного терміну на добровільний демонтаж, доводиться проводити його силами спецвідділу та комунальників. Але в даній ситуації власник кафе «Колібрі» Чань Лінь Хо приємно здивував чиновників.
На початку тижня почали розбирати прибудову. І перші результати вже видно. Зараз від споруди не залишилось майже нічого. Про те, що тут колись «красувалася» червона веранда для відпочинку нагадує лише шар бетону, на якому де-не-де видніються шматки старої монтажної піни.
«Така реакція для нас дуже велика рідкість. Не часто власник після попередження самостійно усуває проблему. За час моєї роботи, виконання припису скоріше виняток з правила», – додає Олег Єжаков.
Тож, сподіваємось й інші власники незаконних споруд підхоплять започатковану тенденцію або ж узаконять свою діяльність.

Людмила Коломієць

kolibri

kolibri2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ