БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Весна – пора асфальтування

Дорога додому перетворилась на смугу перешкод, а дірки в асфальті такі, що хоч перелітай. Це про ваш двір? Тоді шукайте свою адресу в переліку на ремонт. А якщо її ще немає, не впадайте у розпач, а дійте. Цього разу «ГР» проінспектував плани комунальників по асфальтуванню внутрішньоквартальних, міжбудинкових проїздів та тротуарів на 2017 рік та запитав чиновників, як потрапити в плани на ремонт у 2018 році

Як отримати «джек-пот»

«Ви приїдьте на Володимира Великого і подивіться, що сталося. Подивіться, які глибокі ями при в’їзді у двір і всім начхати. Мало того, що об’їхати не можна, ще й у калюжі не видно, де вона. Я їхав і колесом влетів. Доведеться рихтувати диск, а якби на швидкості…», – емоційно розповідає Анатолій, що зателефонував на номер редакції.
І такі звернення стосуються не лише вулиці Володимира Великого. Якщо прибрати із цитати назву вулиці та змінити ім’я – мешканці більшості дворів і на Масиві, і на Торгмаші, і в Старому центрі подумають, що це, мабуть, їх сусід втрапив у таку халепу.
Та страждають не лише автовласники, далеко непереливки і пішоходам, які лавірують між машинами на тротуарі та ямами і калюжами на дорозі.
Щоб потрапити в програму по ремонту дорожнього покриття біля вашого багатоквартирного будинку, необхідно заздалегідь подати заявку до міського управління ЖКГ. Але пам’ятайте, якщо у вас створено ОСББ чи будинок обслуговує приватний ЖЕК, звертатись потрібно до керівницт­ва саме цих інстанцій.
В УЖКГ кожне звернення опрацьовують та, за результатами обстеження тієї чи іншої ділянки дороги, приймають рішення про включення до переліку робіт, але вже на наступний рік. В першу чергу, в перелік потрапляють найпроблемніші об’єкти з усього міста. Тому, якщо виходячи з під’їзди на внутрішньодворовому покритті дороги ви бачите решето або яму на ямі, не баріться – звертайтесь.

Пообіцяли і не роблять

Одразу зауважимо, навіть, якщо ваше звернення вирішено позитивно і будинок потрапив в омріяний план, не варто щодня виглядати ремонтників та очікувати, що новеньке дорожнє покриття розпоч­нуть укладати на наступний же день, або як тільки зійде сніг. Безпосередньому початку робіт передує досить тривала «паперова» процедура, без якої, на жаль, ніяк. Тож, принцип «побачив–прийшов–залатав» тут не діє.
Весь процес розпочинається з розробки проекту капітального ремонту, який потім відправляють на обов’язкову експертизу.
Після отримання висновку експерта, через систему електронних закупівель «Прозорро» визначають компанію-підрядника, яка буде проводити ремонтні роботи. Паралельно з цією процедурою, реєструється декларація про початок виконання робіт. І лише тоді можна починати роботи.
Пройти всі кола проектно-дозвільного пекла займає подекуди 3–4 місяці. При цьому, не варто забувати про примхливу пані–погоду, яка часто вносить свої корективи в план.
«Чітко вказати терміни та вкластися в них, буває складно. Наприклад, нещодавно ще лежав сніг. А проектом передбачена топографічна зйомка. А поки лежить сніг, її не можна зробити, бо не видно ґрунту і приладом не можна визначити, де проходять інженерні мережі», – розповідає Тетяна Нагорна, заступник начальника УЖКГ.

У кого є привід радіти

На 2017 рік заплановано чимало робіт з благоустрою в місті, в тому числі асфальтування внутрішньоквартальних та міжбудинкових проїздів та тротуарів.
Для початку потрібно розділити ці роботи на поточні та капітальні. Класифікація залежить від площі покриття дороги, яка зруйнована. Якщо разом зі снігом «зійшло» понад 40% вашої дороги – розраховуйте на капітальний ремонт. Якщо глибокі дірки лишень з’являються де-не-де, то і ремонт проведуть поточний, тобто «залатають» ями.
На капітальні ремонти проїздів і тротуарів цьогоріч виділяють майже 4,5 млн. грн. Це втричі більше, ніж минулого року. Відповідно збільшились і об’єми.
«Цьогоріч до списку будинків, де будуть проведені капітальні ремонти міжбудинкових проїздів, внесено 28 будинків. Ще за 15 адресами готуємо проекти. Намагалися охопити всі райони міста. Найбільше заплановано по проїздам на бульв. Незалежності, вул. Володимира Великого та Сергія Москаленка. Будемо проводити роботи на Геологорозвідці» – розповідає Галина Плотнікова, начальник управління ЖКГ.

Капітальні ремонти

По об’єктам, де будуть проводити капітальний ремонт (табл. 1), планують не лише заасфальтувати покриття проїзду, а й відновити тротуари та замінити у разі потреби бортовий камінь.
Окрім цього, на вул. Володимира Великого, 1, 2 та вул. Героїв Небесної Сотні, 7 облаштують систему водовідведення дощових і талих вод. Адже зараз, за найменшої негоди, мешканці цих будинків опиняються перед вибором – гумові чоботи або мокрі ноги.
По вул. Сергія Москаленка 7,  9, 11, 13, 15 одразу проведуть ремонт мереж зовнішнього освітлення із заміною світильників на сучасні LED-лампи.
Більшість капітальних ремонтів припадає на ІІ–ІІІ квартал поточного року. На сьогодні, підрядна організація «Галактика», яка виграла тендер, працює по вул. Володимира Великого, 2 та бульв. Незалежності, 2а. До кінця березня роботи на цих об’єктах планують завершити.

dorpok

Чи будуть кошти все зробити

В плани по капітальному ремонту об’єктів благоустрою також потратили 15 будинків за адресами: вул. Київська, 166, 310, 310-а, вул. Марії Лагунової, 9, вул. Гагаріна, 7, вул. Симона Петлюри, 16-а, вул. Олімпійська, 1-а, 3, 8, 8а та вул. Героїв УПА, 5, 7а, 13а, 15б, 17в.
Але до дорожніх робіт тут ще далеко. Наразі місцеві депутати виділили кошти лише на виготовлення проектної документації. Чиновники сподіваються, що за підсумками виконання бюджету за перше півріччя, буде знайдено можливість профінансувати безпосередньо роботи по всім запланованим об’єктам.
Тому, на сьогоднішній день ні вартість майбутніх робіт, ані терміни їх виконання в управлінні ЖКГ назвати не можуть.
До речі, ремонт мереж зовнішнього освітлення із встановленням LED-ламп запланували провести і по вул. Олімпійській, 1, 1-а, 1-б. По вул. Марії Лагунової, 9 також, окрім заміни світильників, планують встановити декілька додаткових опор.

Поточні ремонти

Щодо поточних ремонтів або, як їх називають в народі, «ямкових» (табл. 2), то тут і обсяг робіт значно менший і розмір фінансування скромніший.
Але проведення поточного ремонту надзвичайно важливе. Якщо вчасно «залатати» дірки на дорозі, покриття буде менше руйнуватись та довше прослужить.
Загалом на поточні ремонти з бюд­жету виділили 565 тис. грн. Та чи вистачить цих коштів, невідомо. Для того, щоб підготувати остаточні кошториси витрат, необхідно по кожній адресі підготувати дефектний акт. Тож, на даному етапі можна говорити лише про приблизні суми.
Тож, сподіваємось, що все заплановане на поточний рік комунальники встигнуть виконати.
А у разі перевиконання бюджету, зможуть ще й розширити перелік робіт.

dorpok1

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ