БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Мрієш стати спеціалістом в IT-сфері? Долучайся до команди «ВrainBasket»

Волонтерський проект фонду з розвитку IT-технологій «BrainBasket» нарешті запрацював у Броварах. Передувала цьому майже річна підготовка приміщення та облаштування робочих місць для майбутніх айтишників. Журналісти «ГР» вирішили завітати на одне з занять та поділитися враженнями

Для кожного – свій курс

В сфері ІТ, маючи мінімальну базу теоретичних знань, важливо опанувати практичні навички. Саме за таким принципом діє BrainBasket Foundation. Навчатися може кожен, хто добре володіє англійською мовою та має комп’ютер з доступом до інтернету. Залежно від віку та статусу можна обрати належний курс.
Introduction to IT – профорієнтаційний курс, який в першу чергу спрямований на тих, хто хоче пов’язати своє майбутнє життя з IT-технологіями. Відеокурс розповість про найбільш відомі напрямки у сфері технологій та спеціальності, які існують на ринку.
Technology Nation Kids – курс для дітей і підлітків. Діти люблять грати в комп’ютерні ігри, але це виглядає так, ніби вони можуть читати, не вміючи писати. Правильне застосування механіки гейміфікації може зробити засвоєння матеріалу таким же корисним, як і веселим.
IT Moms – робота вдома для мам у декретній відпустці – як ковток свіжого повітря. Тож, щоб дати змогу жінкам фрілансити, було створено даний курс. Він передбачає вивчення основ веб-розробки, зокрема, веб-дизайну.

Айтішні Бровари

Географія діяльності волонтерського проекту постійно розширюється. Минулого року Броварам пощастило стати одним із осередків. Тоді місцева влада виділила частину приміщення Броварської цент­ральної бібліотеки під облаштування центру та надала організаційну допомогу, забезпечення комп’ютерами взяв на себе BrainBasket Foundation.
«Ми провели ремонт. Над приміщенням теж довелося працювати. Адже там стояли стелажі, де зберігали книги. Влітку ми закупили столи, проектори, екран, почали переговори стосовно поставки комп’ютерів. Зараз повністю обладнано усім необхідним 7 робочих місць, обіцяють поставити ще 6 комп’ютерів», – розповідає ініціатор впровадження проекту у Броварах Пилип Духлій.
Своє функціонування BrainBasket у Броварах почав у лютому з курсу Technology Nation Kids. Це «перша ластівка» броварсь­кого IT-навчення.
«Дітям складно деякі речі пояснити, тому намагаємося донести інформацію у вигляді ігор, розваг, дати поняття базових принципів. У майбутньому діти можуть використати свої знання, наприк­лад, для створення ігор. І плюс ці курси дають розуміння базових речей. Цикли, розгалуження, що таке змінна. І ці речі треба знати», – розповідає Пилип Духлій.
С юними програмувальниками працюють за програмою Скретч. Вона використовує технологію всім нам відомого конструктора Лего. А яскравий та простий інтерфейс дозволяє швидко зорієнтуватись.
Скретч відкриває можливості у розвитку творчості і логічного мислення при створенні ігор, мультфільмів, анімацій та інтерактивних історій. Також програма глибоко знайомить з поняттям дизайн.

Кадри вирішують усе

Попри успішний та цікавий старт, броварсь­кий центр, на жаль, не може повноцінно функціонувати. Основна проблема – нестача менторів. Тобто тих, хто проводитиме навчання та перевірятиме, як засвоюють нові знання учні.
«На всі Бровари немає жодного волнтера (окрім викладача, який зараз працює з дитячою групою), який би погодився викладати на волонтерських умовах», – розповідає Пилип Духлій.
Тож ініціатори проекту просять всіх, хто має певні знання та навички, долучатися до роботи. Адже зробити добру справу не так важко, особливо якщо це пов’язано із передачею своїх знань.
Долучитися дуже просто: слід лише зайти на сайт ВrainВasket та подати заявку. До речі, для тих хто хоче навчатися, схема така сама: слід заповнити форму на сайті та чекати, поки з вами зв’яжуться.
Сподіватимемося, що незабаром охочі викладати знайдуться. І Бровари виховають цілу армію справжніх фахівців-айтишників.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ