БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Весна іде, воду несе…

Як герой старої новорічної комедії щороку 31 грудня з друзями ходив у баню, так з першими весняними струмками у броварчан на устах проблема, яку ми звично називаємо підтопленням. Чи відбулися хоч якісь зміни в цьому питанні, що пропонують чиновники та як готуються до приходу «великої води», дізнавався «ГР»

Паводок – не підтоплення

Фахівці кажуть – слід розрізняти поняття «підтоплення» та «весняний паводок». Перше більш глобальне та широке, паводок – звичайне танення снігів після зими. Земля ще повністю не розмерзлася, а води від немалої кількості снігу, яким цьогоріч порадувала природа, вже повно. Ось і виникли цілі річки та озера навіть у тих місцях, які зазвичай не підпадають під категорію територій з «підмоченою репутацією».
Окрім переповнених водою подвір’їв, і не тільки приватного сектору Розвилки чи Старого центру, але й прибудинкових територій багатоквартирних забудов, значний резонанс наприкінці лютого викликало затоплення парку Перемоги з боку перехрестя Грушевського – Ярослава Мудрого. Численними фото залитих водою доріжок, газонів та дерев, що стояли «по коліно» у воді, ряснів інтернет. А коли комунальники почали відкачку води, коментарів стало ще більше.
«Качають з пустого в порожнє! Підмивають будинки! Нераціонально, неправильно, хто так робить?!», –емоційно просторікує «диванна сотня» інтернет-спільноти.
«Не робиш – погано, робиш – ще гірше. На одного працівника – десять порадників», – розводять руками комунальники.
Велику кількість води у парку можна пояснити тим, що вул. Грушевського є найнижчою точкою району Масиву, кажуть у міській раді.
«Парк, а також перехрестя вул. Грушевського та Героїв Небесної Сотні  – найнижчі точки, так звані природні «блюдця», у яких збирається дощова і тала вода. На сьогодні ми не маємо тут організованого водовідводу, тому з початком активного танення снігу було організовано перекачку води у зливоприймальну систему, аби природнім шляхом далі ці стоки були виведені з міських територій», – каже заступник міського голови з комунальних питань Григорій Голубовський.
Критику чиновники сприймають, але відзначають, що у більшості своїй вона не зовсім обґрунтована, адже до паводку комунальні служби готуються заздалегідь.
«Ми закупили ще дві додаткові мотопомпи. Окрім того, було проведено розчистку льодяних заторів у відкритому каналі від вул. Маяковського до залізниці, проводиться прочистка зливоприймальних решіток по місту від сміття та льоду. Тому можу сказати, що наше підприємство до весняного паводку готове. Інше питання, що наявні мережі зливової каналізації не можуть впоратись з тією кількістю води, що накопичується у місті», – розповідає директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.
Погодні умови за тиждень більш-менш нормалізувалися і наче вже пора готувати весняне взуття, одягати кросівки та каблучки. Однак, досвідчені люди кажуть – ще не час, може бути і мороз, і навіть снігопад, а повінь також ще може про себе нагадати, коли підніметься рівень води у річках.

Багатостраждальне ТЕО

Якщо говорити про масштабні заходи по запобіганню підтоплення у місті Бровари, то конкретних результатів поки що немає, хоч і сказати, що нічого не робиться, було б неправильно.
Вже досить тривалий термін у місті працює робоча група, до складу якої входять громадські активісти та крає­знавці, які на практиці добре знайомі з проблемами «зайвої води». Результат діяльності – розроблена певна програма ліквідації підтоплення з напрацюваннями та пропозиціями від активістів. Однак, існує і ще один проект. Розробник – управління житлово-комунального господарства. Самі розумієте, якщо є два погляди на одну проблему, виникають суперечки. І коли справа дійшла до подання документу на затвердження депутатами, порозумітися розробникам двох проектів не вдалося. Член робочої групи вимагають негайного прийняття свого варіанту програми та фінансування з міського бюджету, чиновники ж підходять з позицій законності та кажуть, що має бути витримана певна процедура.
Основним «каменем спотикання» та стримуючим фактором на сьогодні є відсутність важливого документу – техніко-економічного обґрунтування, яке вже третій рік розробляється фахівцями обласного управління водних ресурсів.
«Коли буде закінчено ТЕО, будуть запропоновані конкретні напрацьовані проектантами заходи, тільки тоді можна буде включати конкретні завдання до місцевої програми. Питання ж не в тому, щоб зробити просто декларативний документ, який без фінансування не матиме жодної ефективності, а конкретизуватися по кожному об’єкту з виділенням коштів для проведення робіт. Що робити першочергово, повин­не показати ТЕО», – пояснює заступник міського голови Григорій Голубовський.
Оскільки попередня презентація ТЕО відбулася вже наприкінці минулого року, у міській раді сподіваються до кінця березня отримати остаточний варіант документу, об’єднати напрацювання двох проектів програм та подати на затвердження на черговій сесії міської ради.

Реалізовані проекти – втішні результати

Допоки йде розробка глобальних проектів, відразу два локальних «блюдця» на території Броварів осушилися у результаті проведених з допомогою обласних коштів робіт. Маємо на увазі розпочаті роботи по будівництву закритого водостоку на ділянці від вул. Лагунової до Малокиївської, які фінансуються з двох джерел – місцевого та обласного бюджетів.
«У результаті реалізації цього проекту практично повністю вирішено питання підтоплення району 5 школи, де роками в період дощів та весняного танення снігу неможливо було пройти. Також позитивні зміни відзначають і мешканці навколишніх будинків», – каже депутат обласної ради Роман Сімутін.
Також значно поліпшилася ситуація і в результаті реконструкції вже існуючого водостоку на перехресті вул. Короленка з проїздом до дитячої школи мистецтв. Досить насичений як автомобільним рухом, так і пішоходами відрізок дороги через зношеність існуючої зливової каналізації часто-густо виявлявся під товстим шаром води. Наразі після проведеної реконструкції, яка полягала у прокладанні труб більшого діаметру, пропускна спроможність зливової каналізації значно збільшилася.
Позитивні зрушення в Старому місті спостерігають після проведення в 2015 році санітарної очистки озер в районі вулиці Петропавлівської, вулиць Фельдмана–Кобилянської, а також озерця, що в народі називають Каланча (в районі садиб №107–109 на вул. Київській).
На об’єктах було зроблено правильний переток для відведення дощових і талих вод, вода відстоюється та поступово просочується в грунт.
Що ж, чекаємо втішних новин від розробників ТЕО та будемо слідкувати за подальшим розвитком подій.

Мирослава Соколенко

pidtop

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ