БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Кінець «гаражних війн»?

Боротьба з незаконно встановленими гаражами на території Броварів триває вже не один рік, проте в минулому році протистояння між власниками та чиновниками набуло неабияких масштабів. На сьогодні, здається, досягнуто порозуміння

Суть конфлікту

Якщо говорити простою та доступною мовою, то предмет «баталій» виглядає наступним чином. У місті Бровари роками ніхто не займався упорядкуванням самовільно розміщених гаражів. Ці споруди слугують власникам як для зберігання транспортних засобів, так і додатковими «прибудинковими спорудами», де збирється усілякий мотлох. Розміщуються гаражі де і як заманеться – куди зручно було у свій час «приткнути» залізну коробку, там і стояли вони, здавалося б, довіку. Однак, з приходом у спецвідділ з контро­лю за станом благоустрою та зов­нішнім дизайном міста нового керівника, роботи по демонтажу гаражів активізувалися, почали наводити лад на прибудинкових територіях, що, звичайно, не могло не викликати супротив спритних власників гаражів.
«Стояло сто років, нікому не заважало! А тепер шо тут буде?! Будинків набудують?! А мені куди машину ставити, скажіть на милість?! Не дам, не дозволю, це моє майно, не маєте права чіпати!», – лунало звідусіль під час чергового демонтажу.
Про те, що об’єкти незаконні, жодних документів на них у більшості випадків в природі не існує, орендна плата ніколи не платилася, якось навіть згадувати не хотілося. Однак, довелося. Протистояння в деяких місцях розміщення особливо «мажорних» гаражів, досягало навіть відкритого протистояння, власники влаш­товували нічні чергування, вдавалися до силових дій. Тривати вічно в такому «підвішеному» стані ситуація, звичайно, не могла. Вирішити конфлікт взялися у стінах міської ради.

Переговорний процес

Після тривалих перемовин нарешті вдалося знайти порозуміння між людьми, які в більшості своїй зрозуміли, що «лафа» закінчилася і треба обирати – залишитися взагалі без гаража, чи шукати компромісне рішення. Запропонованим владою варіантом став Меморандум про взаєморозуміння між власниками металевих споруд, що самовільно розміщені на території м. Бровари без відповідних дозвільних документів та Броварською міською радою.
28 лютого відбулася чергова зустріч ініціативної групи та представників міської ради. Головуючий – секретар ради Петро Бабич оприлюднив текст Меморандуму, а присутні проголосували кожен пункт документу.
Документом визначено, що Броварсь­ка міська рада:

• Призупиняє демонтаж гаражів до моменту створення гаражного кооперативу та спливу наданого терміну перенесення гаражів в кооператив.
• Надає земельну ділянку під гаражний кооператив (достатню за розмірами), у який будуть перенесені усі незаконні гаражі міста. Попередньо відомо, що ділянка знаходиться в районі старого кладовища, поруч з кооперативом учасників АТО. Термін оренди – 49 років.
• Забезпечує маршрутом громадського транспорту до гаражного кооперативу

Також сторони домовилися про створення (юридичну реєстрацію) у двомісячний термін гаражного кооперативу, управління яким буде здійснювати територіальна громада. Також має бути проведена інвентаризація та створена база даних гаражів, яка буде основою при наданні дозволу на перенесення гаражу в кооператив. Вже демонтовані гаражі також мають право на розміщення в даному кооперативі. Власники матимуть достатньо часу після надання земельної ділянки для перенесення гаражів. Ті об’єкти, які не будуть перенесені, підлягатимуть демонтажу.
Звільнені від гаражів території буде використано в інтересах громади, на них планується розмістити гостьові паркомісця, зелені зони та дитячі майданчики.
На засіданні було обрано п’ятьох представників ініціативної групи, які стануть підписантами Меморандуму, а сам документ має бути підписано у найкоротші терміни після обговорення з усіма майбутніми членами гаражного кооперативу. Сподіваємося, що досягнення порозуміння у перші березневі дні стане символічною подією і вже цієї весни Бровари звільняться від мотлоху та непривабливих архітектурних споруд.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ