БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Чи світить АТОвцям житло?

Бровари розбудовуються стрімкими темпами. З’являються нові мікро­­райони, зводяться сучасні багатоповерхівки, в експлуатацію здають все нові й нові будинки. Найближчим часом зведуть ще дві сучасні висотки, у яких частину квартир розподілять серед родин учасників АТО

Про будинки

Ще в січні минулого року місцева влада провела інвестиційний конкурс на право забудови двох земельних ділянок під багатоквартирні житлові будинки для учасників АТО.
За результатами конкурсу переможцем була визначена ЗАТ «Українська будівельна компанія», яка має багаторічний досвід будівництва як житла, так і громадських будівель і споруд.
Перший будинок буде зведено по вулиці Симоненка, 113, другий – по вул. Олімпійській, 12-А. На сьогодн ЗАТ «УБК» розробила та презентувала ескізні проекти майбутніх будинків. У тому числі планування майбутніх квартир, проекти благоустрою прибудинкових територій, озеленення, ескізи дитячих майданчиків та гостьових автостоянок.
За попередніми проектними розрахунками, будинок по Симоненка матиме площу близько 15 тис. кв. м.
З усього обсягу площі будинку 14% (а це орієнтовно 2100 кв. м.) буде виділено під квартири для учасників АТО та їх родин.
Щодо будинку по вул. Олімпійській, то його загальна площа за планами становитиме 12,5 тис. кв. м. У цій багато­поверхівці АТОвці можуть розраховувати на 10% житлової площі, що приблизно дорівнює 1067,5 кв. м.
Щодо кількості квартир, які будуть передаватись, сказати і спрогнозувати важко. Забудовник на вибір надав по 4 варіанти квартир у кожному будинку. І все залежить від самих родин АТО, які обиратимуть собі бажане планування та кількість кімнат.
Наразі на обох об’єктах тривають підготовчі роботи – звільняють територію від зелених насаджень та вирівнюють шар грунту. Цим часом проектна документація знаходиться в експертизі. Після отримання висновку вже можна отримувати дозвіл на будівництво і розпочинати будівельні роботи.
Якщо не виникне форс-мажорних ситуа­цій, через 2 роки учасники АТО зможуть святкувати новосілля у власному житлі.

Розподіл омріяних «квадратів»

До редакції «ГР» неодноразово надходили звернення від родин учасників АТО, які цікавились, за яким принципом розподілятимуть житло. Останнє надійшло від родини Макаренко.
Аби дізнатись детальну інформацію, ми поспілкувались з радником міського голови з питань АТО Станіславом Маоьцем.
Він розповів, що на сьогодні в житловій черзі на отримання житла перебуває 223 родини. На сьогодні одна з організацій учасників АТО розробила та запропонувала для розгляду проект Положення про порядок розподілу житла. В ньому близько 10 критеріїв, за якими формуватимуть загальну чергу.
«Єдине, що не обговорююється і підтримується усіма, то це те, що в першу чергу квартири отримають родини загиблих воїнів, а далі хлопці, які отримали інвалідність. Всі інші критерії будемо обговорювати», – розповідає Станіслав Малець.
Серед важливих факторів, які будуть впливати на місце у черзі – умови, в яких зараз проживає родина, кількість членів родини, наявність нагород та відзнак за військову службу, а також час перебування в зоні АТО.
Остаточний варіант планують обговорити та погодити з усіма учасниками бойових дій. Найближча нагода буде 10 березня. Саме в цей день, об 11 годині у малій залі виконкому відбудуться збори представників підрозділів учасників АТО, на яких буде створена спеціальна комісія із поліпшення житлових умов військовослужбовців та членів їх сімей.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ