БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.98

«Езоп або Лисиця й виноград»: сучасне трактування відомої трагікомедії

Прем’єра вистави «Езоп» бразильського драматурга Гільєрме Фігейредо відбулася 23 березня 1957 року. З тієї пори спектакль грають майже на усіх світових сценах. Віднині – і в Броварах. «ГР» завітав на прем’єрний спектакль і готовий поділитися враженнями

«Не треба їхати в Київ, адже «Київ» приїхав до вас!»

Для того, аби провести справжній театральний вечір, вже не обов’язково їхати до столиці. Протягом 10 місяців у Броварах успішно працює творча трупа театру «Київ» під незмінним керівництвом народного артиста України Валерія Нєвєд­рова. Останні роки були непростими для колективу, адже майже втративши приміщення в столиці, вони змушені були шукати місце, де можна було б постійно працювати. Художній керівник театру навідався до Броварів і…
«Майже рік ми працюємо у Броварах в режимі театру, вже почали отримувати немало позитивних відгуків про наші спектаклі, чим надзвичайно тішимся. Адже це ознака того, що наша діяльність має відгук серед броварчан», – каже Валерій Нєвєдров.
«Терем-теремок», «Муха-Цокотуха» та «Малюк і Карлсон» не тільки у період канікул, але й зараз чекають маленьких глядачів.
Для дорослих сформовано свій репертуар. Авторська інтерпретація відомого українцями твору «За двома зайцями» з улюбленцем молоді Андрієм Джеджулою у головній ролі та сентиментальна комедія за п’єсою Анатолія Крима «Звідки беруться діти» вже представлені місцевому глядачу та, безперечно, мають своїх шанувальників.

Особлива прем’єра

І ось недільного вечора, 26 лютого, у ТРК «Сотка» на Торгмаші відбулася прем’єра спектаклю, який можна назвати унікальним не тільки для Броварів, але й для України. В чому особливість?
«Це спільний проект двох колективів – Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича та Муніципального театру «Київ». В Україні небагато прикладів, коли два колективи об’єднуються задля створення єдиного театрального дійства. Чи буде наш експеримент вдалим – судити глядачам», – на початку спектаклю каже Валерій Нєвєдров – режисер-постановник спектаклю.
Переповідати зміст немає сенсу, скажемо лишень, що вистава для людей думаючих, глибоко мислячих та зацікавлених у розумінні філософських істин. Однак, якщо ви думаєте, що спектакль насичений моралізаторськими висловлюваннями, глибоко помиляєтеся.
Легкий для сприйняття, видовищний при аскетичному мінімалізмі декорацій, «Езоп» залишає після перегляду легкий «післясмак» замисленості, бажання притишити крок у шаленому ритмі повсякдення та ще раз перечитати відомі з дитинства байки колишнього раба Езопа, який став символом незламного прагнення до свободи.
Тож, якщо у вас є бажання реалізувати свої найприскіпливіші театральні прагнення у власному місті, не пропустіть 19 березня актуальну та в міру повчальну історію «За двома зайцями». Слідкуйте за нашою афішею.

Ольга Підлісна

ezop

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ