БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.95

Будівництво сучасного документ-сервісу «Готово»

«ГР» вже неодноразово писав про можливість створення у Броварах сучасного документ-сервісу «Готово». І поки у Києві центр вже успішно функціонує, наше місто лише готується до будів­ництва. Якщо брати до уваги досвід столиці, то «Готово» – новий подих у традиційній системі обслуговування клієнтів. У Киє­ві він є комунальним підприємством Київської обласної ради і надає понад 200 видів державних послуг в одній будівлі за абсолютно новими підходами і принципами

Якщо брати до уваги саму систему обслуговування, то вона теж створена за сучасними принципами. На вході до приміщення всіх зустрічають адміністратори, на рецепції вам дадуть відповіді на всі питання, підкажуть, куди звертатися за отриманням тих чи інших документів. Чим ще може похизуватися центр, так це часом обслуговування – як зазначають фахівці, він становить 20–30 хвилин.
Зрозумілим є факт, що за комфорт слід платити. Щоправда ціни, залежно від виду документу та терміну виконання, можуть коливатися від декількох десятків і до декількох тисяч гривень. Наприклад, оформити закордонний паспорт вам коштуватиме близько тисячі гривень. Задля зручності, на сайті існують прайси на всі послуги, а також працюють онлайн-оператори, які за декілька хвилин дадуть відповіді на всі ваші питання.
Щоправда, журналісти «ГР» виявили на прикладі виготовлення закордонного паспорта, що ціни на сайті відрізняються від тих, які нам повідомляють оператори. Ціна сайту – за 20 днів 957,32 грн., а за 7 днів – 1210.32 грн. Ціна від оператора – 990 грн за 20 днів та 1245 грн. за 7 робочих. І хоча різниця невелика, неприємний осад залишився.
Щодо термінів виконання документів, то вони теж різні. Окрім цього, згідно із законодавством, існують певні види документів, які і так мають виготовляти день в день.

Ой, що ж буде?

В Броварах на сьогодні вже обрали земельну ділянку під «Готово». Перше рішення Броварської міської ради є. Тож далі на документ-сервіс чекає ще багато етапів, перш ніж він розпочне свою роботу. Броварське «Готово» буде працювати за тими ж принципами, як і в будь-якому іншому центрі.
Як повідомили нам в офіційних джерелах, заклад буде швидко та якісно надавати послуги з оформлення документів. Нагадаємо, що тут можна буде отримати документи, що пов’язані чи не з усіма ланками життя: оформити паспорт, зареєструвати шлюб, оформити нерухомість, документи на страхування, замовити земле­впорядну документацію та багато іншого.
Задля того, щоб час на очікування проходив комфортно, у центрі буде міні-зона відпочинку, кімната для дітей, кав’ярня та wi-fi.
Новобудова розташовуватиметься в центрі міста, де є зручне транспортне сполучення. Світле та просторе приміщення уособлюватиме чесність, відкритість та прозорість.
Як зазначає ініціатор проекту Лев Парцхаладзе, головна мета створення центру – зосередити усі послуги під одним дахом в одному сучасному цент­рі. Один із головних принципів – єдиний простір «openspace» без кабінетів та довгих коридорів, з якими зараз асоціюються державні установи, побудовані ще за часів СРСР. Центр буде розмежований на зони – зона рецепції, зони різних послуг, окремо – зона видачі документів.
У Броварах вже функціонує установа, що надає надзвичайно схожий спектр послуг, про яку «ГР» теж згадував у своїх публікаціях – ЦНАП. Та як зазначають фахівці, «Готово» зможе надавати послуги у декілька разів швидше.
Також з’явиться можливість отримання більшості послуг без прив’язки до місця реєстрації проживання.
Окрім цього, вказують про зручність графіку прийому, адже сервіс працюватиме до пізнього вечора – прогнозовано з 8:30 до 21:30. Тож навіть після роботи можна буде заскочити та отримати послугу.
Як все буде на практиці, чи будуть ще якісь нюанси у роботі документ-сервісу та чи буде він користуватися попитом, покаже лише час. А поки Бровари готуються до будівництва сучасної установи.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ