БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.72

Якість перевезень має бути у пріоритеті

Підняття тарифів на міжміському транспорті та можливі зміни у вартості проїзду по місту залишаються у центрі уваги громадськості. Більше того – вже відбулося декілька зустрічей у стінах міської ради. От тільки результат поки що «нульовий».

Від протистояння до конструктиву

Як тільки відбулося підвищення ціни за проїзд на маршруті Бровари–Київ з 9 до 12 грн., активісти розпочали низку акцій протесту.
Трохи згодом з членами ініціативної групи зустрівся міський голова, ще за декілька днів відбулася перша зустріч громадських активістів, депутатів міської ради, перевізників та міських і обласних чиновників. Таким чином, процес перейшов з площини активного протистояння у намагання все-таки вирішити питання шляхом конструктивних переговорів.
Присутній на першому засіданні начальник відділу пасажирського транспорту управління інфраструктури КОДА Анд­рій Прохоренко наголосив, що питання врегулювання тарифів гостро постало по усій області.
«Зараз ми поетапно відпрацьовуємо проблемні моменти, що виникають в різних населених пунктах Київщини. Працює спеціально створена комісія і до кожного маршруту ми підходимо індивідуально. Опираючись на розрахунки, ми вже зараз приходимо до виснов­ку, що ціни на міжміські перевезення обґрунтовано піднімуться як мінімум на 25%», – каже Андрій Прохоренко.
У свою чергу, керівники найбільших компаній-перевізників Броварів «Автопас-К», «Автосоюз», «АТП-13209» та інших намагалися аргументовано довести – вже багато років працюють у збиток.
«Якщо раніше пільгові перевезення компенсувалися державою, то зараз ми не отримуємо ні копійки. Ціни на пальне, на запчастини, рівень зарплат зростають, а підтримки ніякої ми не отримуємо», – кажуть перевізники.
Щоправда, на останній сесії міської ради, депутати погодили виділення 1 млн. грн. на компенсацію за перевезення пільгових категорій громадян, але тільки по місту. Міжміські ж перевезення знову залишилися без дотації.
Не тільки відсутність уваги з боку держави хвилює транспортників.
«В Україні вже давно не готують кваліфіковані кадри для роботи на пасажирському транспорті. У нас на підприємстві на сьогодні 20% недобір во­діїв. Молодь приходить, вчиться і їде працювати або за кордон, або до нелегалів, де можна заробити на порядок більше», – каже директор компанії «Авто­союз» Сергій Возняк.
Крім того, «український автобус» – не більше, ніж міф – кажуть перевізники. «Коробка» наша, а все, що всередині – закордонне. От і спробуй знайти зап­частини на ті ж «Богдани» чи «Еталони», все треба везти з-за кордону. І ціна відповідно залежить від стрибків курсу валюти.

Позиція пасажирів

«Це ваші проблеми і нас це не хвилює! Ви дивитеся тільки у свій гаманець, а до нашого ніхто не заглядає! Або повертайтеся до 9 грн., або ідіть геть з міста і звільняйте місце іншим!» – емоційно реагували на початку спілкування броварчани.
Також, було оприлюднено цілий ряд претензій до роботи транспортників. Це і хамст­во та недостойна поведінка водіїв та кондукторів на деяких маршрутах, і ставлення до пільговиків, і технічний стан автобусів, які щодня курсують вулицями Броварів, і ще багато іншого.
«Якщо ми будемо бачити, що перевізники поліпшують умови перевезення, що з’являються нові сучасні автобуси, що ставлення до пасажирів буде нормальне, то, можливо, і питань до збільшення вартості не буде», – кажуть представники громади.
Однак, головна вимога – надати чітке обґрунтування підвищення тарифів.
За інформацією управління економіки, після проведення вже двох зустрічей, тільки підприємство «Автопас-К» надало необхідні розрахунки. Інші перевізники не бажають публічного розгляду своїх розрахунків, посилаючись на те, що ці дані є комерційною таємницею. Врешті – перевізники та громадськість дійшли згоди у питанні створення робочої групи, до складу якої увійдуть представники депутатського корпусу, міської влади та активісти, які в закритому режимі розглянуть усі надані розрахунки. Результати роботи комісії мають оприлюднити на офіційному сайті міської ради.
А поки ціна на проїзд до Києва та по місту залишається 12 грн. та 3.50 грн. відповідно.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ