БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.29

Увага! Розшукується театральний експерт!

У Броварах останнім часом вирує активне театральне життя. Вже звичними для нас стали перегляди спектаклів у рідному місті. Зіркові актори готові приїздити зі своїми виставами. Та на жаль, належних умов для прийняття театральних акторів у нашому місті немає... чи все таки можуть з’явитися?

Старі кінотеатри перетворені на «головні сцени»

За якихось кілька місяців у Бровари завітали «Майстер і Маргарита» та «Женихи». Вже традиційно радують своїми сучасними постановками актори з театру «Київ». Та виступати їм доводиться на «нетеатральних» підпостках – КРЦ «Сот­ка» та МКЦ «Прометей».
«Була три роки тому у культурному центрі «Прометей», що у Броварах, думала щось змінилося... та ні. Все по-старому. Жодної гримерки, ніякого туалету для акторів, немає навіть елементарних умов для артистів!» – написала на своїй сторінці у Facebook Ольга Сумська.
Так, «Прометей» застряг у минулому столітті та чи є сенс жалітись та нарікати, адже він будувався як кінотеатр, а тому там дійсно не має елементарних зручностей для акторів – ані куліс, ані гримерних.
Звичайно, зважаючи на неофіційний статус головної сцени Броварів, можна було подумати про його реконструкцію. Але за словами експертів, щоб витримати усі норми, тут потрібна повна перебудова з добудовою куліс та місця для декорацій. Але, по-перше, прилегла територія не дозволяє розширюватись, а по-друге, це буде занадто дорого коштувати. Вийде, що овчинка вичинки не варта. Тим паче в місті є чудова альтернатива «Прометею». Щоправда, недобудована.

Передпроектування концертної зали

За адмінбудинком на Майдані Свободи є добудова, за планом – це культурно-виставковий комплекс, де можна було б проводити мистецькі заходи.
Але потенційна концертна зала вже багато років залишається з «чорновим варіантом» ремонту – стяжка на підлозі, стіни, оздоблені дерев’яними та спеціальними шумопоглинаючими панелями, глядацький балкон, місце для сцени. Тут уже передбачено гримерні та куліси.
«Приблизна вартість відновлювальних робіт разом з проектом – близько 21 млн. грн. Хотілося б добудувати, адже з кожним роком «простою» затратна частина тільки збільшується, але поки що маємо кошти тільки на проектні роботи» – каже начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик.
Але такої суми депутати не знайшли. На 2017 рік виділені кошти лише на предпроектування адміністративного будинку з благоустроєм прилеглої території.

Потрібен театральний куратор

В минулому році до ВКБ надійшло шість пропозицій від архітекторів щодо проекту добудови будівлі. Кращі з них відібрали для більш детального вивчення, але для подальшої розробки проекту потрібний експертний супровід.
«З технічної точки ми все знаємо, як зробити правильно, та ми зіткнулися з питанням зручного розташування приміщень для артистів. Ми шукаємо людину з числа акторів для співпраці, яка б допомогла зробити комфортне закулісся» – каже Людмила Павлик.
За новим проектом, який пропонують архітектори, переоблаштують сцену, але, на жаль, шляхом зменшення місць у глядацькій залі з 448 до 300. Також потрібно обладнати приміщення для декорацій та додаткові сходи для зручності.
Для того, щоб розпочати повноцінну «реанімацію» концертної зали, потрібно віднайти кошти, знову пройти тендерні процедури і тільки після цього можна приступати до відновлювальних робіт.
Питання лише в тому, чи зможе місто знайти фінансовий ресурс для відбудови культурно-виставкового комплексу.

Марія Лелет

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40
П’ятниця, 27 листопада 2020, 15:51

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ