БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Доступні ліки для броварчан: кому, де та яким чином

Наприкінці січня на черговому засіданні виконкому був прийнятий порядок відшкодування вартості лікарських засобів певним категоріям мешканців Броварів. Про основні положення прийнятого рішення дізнавався «ГР»

Що змінилось?

По-перше, з’явився узагальнений документ, в якому визначені всі групи населення, які мають право на отримання ліків безкоштовно або на пільгових умовах в аптеках міста, що мають бути визначені незабаром Броварським міським цент­ром первинної медико-санітарної допомоги. У даних закладах торгівельні (роздрібні) надбавки на лікарські засоби для відшкодування мають бути не вище, ніж 25% закупівельної ціни.
По-друге, згідно з додатками, це рішення розповсюджується на осіб, які мають окремі групи захворювань, наприклад, серцево-судинні чи онкологічні, а також на броварчан, які перенесли операцію на серці. Рішенням виконкому також визначені інші групи населення, які у разі амбулаторного лікування можуть розраховувати на безкоштовний відпуск лікарських препаратів або ж на 50% знижку.

Як отримати

Рецепт на відшкодування має бути обов’яз­ково виписаний лікарем, який працює у закладі охорони здоров’я, незалежно від форми власності. Це означає, що ви можете звернутися як до сімейного лікаря, так і в приватну клініку. Якщо ви підпадаєте під одну з визначених категорій, а ліки, виписані вам є в переліку, визначеному рішенням виконкому, можете сміливо розраховувати на знижку або ж навіть безкоштовне отримання препарату. Але є обов’язкова умова – клініка повинна знаходитися у Броварах. Якщо вам, наприклад, призначили препарат в столичному медичному закладі, то сума за ліки не відшкодовуватиметься.
Лікарські засоби повинні бути записані на рецептурних бланках відповідної форми, передбаченої законодавством. І увага! Термін дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту видачі. Тож якщо час сплив, а ви не скористалися можливістю на знижку, вона автоматично скасовується.

flik

Що можна отримати

У одному з попередніх випусків «Громадсь­кого Ревізора», а саме №46(84) від 1 грудня 2016 року, було детально описано механізм відшкодування коштів (реімбурсацію) на препарати для гіпертоніків. Однак, зважаючи на важливість даної інформації, нагадаємо ще раз перелік препаратів.

flik1

Якщо говорити про методику відшкодування вартості, то вона виглядає наступним чином:

flik2

Наведемо також перелік непатентованих назв лікарських засобів у разі амбулаторного лікування мешканців м. Бровари, які перенесли операції на серці.

flik3


Для онкохворих броварчан передбачений наступний перелік препаратів, що відпускатимуться безкоштовно:

flik4


До переліку препаратів, що можна буде отримати зі знижкам, входять дороговартісні ліки високої якості. Раніше громадяни намагалися відшукати більш дешевий аналог призначеного препарату, так як не в усіх була можливість придбати якісний. Але, на жаль, такого роду економія не завжди є доцільною, бо дешевші препарати слід було приймати частіше і в більшому дозуванні. Залишається тільки побажати кожному з нас здоров’я, однак, якщо виникає потреба – не забувати про можливість заощадити.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ