БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Андрій Лопатюк: «Не можна надмірно ідеалізувати ту чи іншу політичну партію»

Андрій Михайлович Лопатюк – позафракційний депутат міської ради, голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Нещодавні події, а саме поява у місті підробних компрометуючих листівок від імені депутата, спонукала до відвертої розмови

«ГР»: Андрію Михайловичу, у міській раді співіснує декілька політичних сил, як Ви оцінюєте загальний «клімат» у деп­корпусі на сьогоднішній день?

А. Л.: Я схиляюся до того, що місцеві політики та чиновники повинні вміти знаходити консенсус та домовлятися. Ми, як місцеві депутати, повинні зробити все задля того, щоб Бровари були одним з найкомфортніших міст України. Але, на жаль, деякі політичні сили не розуміють чи не хочуть цього розуміти. Політична партія – не панацея, потрібно обирати людей, а не партію. Не можна надмірно ідеалізувати ту чи іншу політичну силу.

«ГР»: Як Вам працювалося протягом року?

А. Л.: Оскільки я очолюю бюджетну комісію, пріоритетним напрямком моєї діяльності були питання бюджету міста та програми соціально-економічного розвитку. Детальний звіт перед громадою щодо виконаної роботи можна переглянути на оновленому офіційному сайті Броварської міської ради у розділі «Звіт».
Загалом можу сказати, що займався протягом року питаннями комунальної сфери, досить багато довелося спілкуватися з виборцями і не тільки свого округу. В основному, люди звертаються за актами для оформлення субсидій, просять посприяти у вирішенні нагальних питань по ремонту, благоустрою. Жодне звернення не залишається без уваги. Звісно, не все робиться так швидко, як хотілося б, однак я особисто результатами задоволений і зупинятися не збираюсь.

«ГР»: Яким глобальним міським проблемам було приділено найбільш уваги?

А. Л.: По-перше, це реконструкція шляхо­проводу, який введено в експлуатацію наприкінці минулого року. Були такі думки, що краще демонтувати цей об’єкт, але на мою думку, демонтаж – вкрай нерозумне рішення, яке спричинило б ряд незручностей для понад 20 тисяч мешканців Торгмашу. Хочу зауважити, що ще попередньою каденцією було виділено немало коштів, а ми лише дофінансували закінчення робіт. До того ж, за попередніми підрахунками, демонтаж обійшовся б значно дорожче, аніж реконструкція.
Друге важливе питання – реконструкція парку Перемоги. У Броварах не так багато місць, де можна гарно відпочити, тому реконструкція парку є одним з найактуальніших питань.
З місцевого бюджету було виділено тільки 9 млн. грн., решта надійшла за програмою співфінансування з державного бюджету. Перлина Броварів після реконструкції буде комфортним місце відпочинку.
Третім питанням, яке можна віднести до категорії найважливіших, стало створення ще одного повноцінного парку на перехресті вулиць Чорновола та Симоненка. Забудовник взяв на себе зобов’язання спроектувати та побудувати сучасний сквер площею понад 4,5 га.
Крім того, за рахунок забудовника буде спроектовано школу на 660 місць в IV житловому мікрорайоні. Всі ці зобов’язання були прописані в меморандумі про взаємо­розуміння. Даний документ набрав чинності після проведення громадських слухань, на яких абсолютною більшістю голосів броварчани задекларували – ще одній зеленій зоні у Броварах бути!

«ГР»: Не можемо не торкнутися і питання розповсюдження листівок від Вашого імені. Як Ви оцінюєте такі дії?

А. Л.: В кінці січня хтось за мене «прозвітував» на окрузі, по якому я обирався, а також на території, за яку я відповідаю зараз. В цьому так званому звіті викладена провокуюча та неправдива інформація, тому я хочу прояснити ситуацію.
Статус позафракційного депутата я здобув, навіть не увійшовши до фракції «ДемАльянсу». Партія, яку я вважав прогресивною та демократичною, виявилась однією з тих, що лобіює свої інтереси та ставить зручних для себе людей. Я не був винятком – після виборів мене хотіли замінити на їхню людину.
Але, оскільки мене підтримала громада і я зобов’язався відстоювати її інтереси, я відмовився від складання мандату. Моя відмова призвела до упередженого ставлення до мене і до сьогодні. Коли яка-небудь партія починає претендувати на право вирішувати, що саме відповідає інтересам усіх броварчан, коли вона стрерджує, що володіє монополією на істину та патріотизм, це, як свідчить історія, призводить до фатальних наслідків. Не варто про це забувати.

«ГР»: Дякуємо за розмову!

Депутат міської ради Андрій Лопатюк проводить прийом громадян:
Кожен 2-й та 4-й четвер місяця з 17:30 до 20:00 у приміщенні КП «ЖЕК №3» (вул. Короленка, 47-а)
Кожної першої суботи місяця з 12:00 до 15:00 за адресою: вул. Академіка Богомольця, 5

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ