БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Як зберегти тепло в холодну пору року

Впровадження заходів енергоефективності – нагальна вимога сучасності. Адже в умовах стрімкого зростання вартості енергоносіїв, важливою складовою є вміння якнайкраще зберегти отриманий позитивний результат

Саме з метою виявлення оптимальних умов збереження тепла на об’єктах різних форм власності застосовується енергомоніторинг. Дане дослідження було проведено у Броварах і розпочати вирішили з надзвичайно важливої сфери – освіти. «Пілотним об’єктом» для дослідження стала спеціалізована школа №5.
У малій залі виконкому 23 січня відбулася нарада, на якій представники компанії «Євроізол» звітували про результати перевірки, що проводилася протягом грудня. Фахівці провели аналіз всіх приміщень школи від підвальних до дахових, за результатами якого вказали на проблеми та запропонували методи їхнього вирішення.
У результаті тепловізійного обстеження школи виявлено значний відсоток тепло­втрат біля вікон. І це явище спричинене не лише старими, дерев’яними конструкціями, які підлягають заміні, а навіть товщиною стін. За сучасними нормами вона має бути не менш ніж 620 мм, а от на ділі маємо лише 400 мм. Не дивно, що термограма показала прямі тепловтрати.
При цьому, належним чином не працює система вентиляції приміщення. Виходить замкнене коло: треба провітрювати приміщення, а при цьому, як відомо тепло втрачається. І щоб не займатися подвійною роботою та не маневрувати із опаленням та провітрюванням, варто змінити систему опалення. Щодо вітражів, які знаходяться у холі школи, то тут теж є проблема. І криється вона знову ж таки в архітектурному рішенні.
«У вестибюлі зроблено лави, які повністю закрили об’єкти опалення. Діти на них сідають, переодягаються і їм тепло. Але з точки зору енергоефективності це не розумно. Тому одна з рекомендацій – це врізання вентиляційних грат для більш зручного виходу повітря у приміщення», – пояснюють фахівці компанії «Євроізол».
Особливу увагу потрібно звернути на харчоблок та майстерні, де теплозатрати найбільші. Висновок невтішний – стан школи на сьогодні вже не відповідає сучасним нормам.
«При однотрубній системі опалення неможливо дотримуватися більш-менш сталої температури повітря в усіх приміщеннях. Це застаріла система, яка не дозволяє використати теплоресурси ефективно. Задля того, щоб переробити всю систему, слід витратити багато коштів, часу та матеріалів», – зазначають фахівці.
Вихід із ситуації є, щоправда всі маніпуляції потребують значних капітало­вкладень. Вдалим прикладом хоч і дороговартісним, є утеплення фасадів як житлових будинків, так і закладів освіти. Зокрема, в минулому році проведено утеплення фасаду школи №7 та багатоквартирного будинку по вул. Білана, 5.
Також фахівці наголошують на тому, що переоблаштування потрібно проводити в комплексі, лише тоді буде результат.
«Щодо найменш затратного, то перш за все треба ізолювати всі щілини, стики між стінами, відкрити доступ до всіх обігрівальних приладів. Окрім цього, до пакету входить утеплення стін та заміна вікон на сучасні», – наголошують фахівці.
Щодо житлового фонду, то ситуація теж потребує вирішення. Особливо із будинками радянського зразка. Це знову ж-таки, зношеність систем, застарілі технології розподілу тепла, нераціональне використання теплових ресурсів та інше. І в цьому випадку також єдиним виходом є переобладнання.
Сподіваємося, що проведення енергоаудиту це лише перший крок. І наше місто буде ефективно та економно користуватися тепловими ресурсами.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ