БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Алкоголь і броварчани: хто кого знищить?

Україна, на жаль, входить в топ-10 країн зі споживання алкоголю. І Бровари, як не прикро, теж не взірець антиалкогольного руху. Своєрідним показником є кількість осіб, які у відповідному стані потрапляють у нашу місцеву лікарню

«Пікові» періоди

Більшість осіб потрапляють до лікарні у стані алкогольного сп’яніння у період активних святкувань – міських чи загальнодержавних. Новий Рік, Різдво, Великдень, травневі... і це далеко не весь перелік. Щоправда, вже звикли надавати допомогу і в «звичайні» дні, адже бувають ще дні народження, родини, хрестини, премії, день виплати зарплати і просто п’ятниця. Привід, як кажуть, знайдеться.
«Хочеш, не хочеш, а ситуація не поодинока, відбувається таке постійно, з року в рік. І стан пацієнтів буває різним, майже в стані коми поступають. Буває піднімаємо їх в реанімацію, і вже там надають допомогу. Переважно, це особи середнього віку, але вистачає і молодих», – розповідає Валентин Багнюк, головний лікар БЦРЛ.
Якщо після чергового застілля чи святкування, окрім загальних ознак сп’яніння, з’явилися галюцинації, судоми, втрата свідомості – пацієнту прямий шлях до реанімаційного відділення: «Одного разу з підвального приміщення будинку по вул. Незалежності забирали жінку віком трохи за 50. Стан її був надзвичайно важким. Надали першу медичну допомогу та відправили до реанімаційного відділення. На щастя, врятували», – розповідають нам працівники Броварської станції екстреної медичної допомоги.
Як зазначають у гастроентерологічному відділенні БЦРЛ, у них може перебувати і не один десяток пацієнтів із алкогольною інтоксикацією. А у період «гарячих святкувань», кількість потерпілих може ще збільшуватися: «Людина випила багато, організм не впорався із таким навантаженням. При цьому, досить часто буває що люди знаходяться у складному стані. Виходити з алкогольної інтоксикації людина може більше тижня», – розповідають у гастроентерологічному відділенні.

Підлітковий алкоголізм

Щоправда, за невтішними спостереженнями лікарів, і після шкільних випускних та останніх дзвоників, також буває немало випадків. Хоча в основному батьки та педагоги контролюють процес «дорослішання» учорашніх школярів, від медиків можна почути багато історій, що стосуються пияцтва неповнолітніх.
Сходяться вони на тому, що підлітки просто вирішують «відірватися на повну». Додати до цього ще легкодоступність алкогольних напоїв («ГР» вже писав про те, що купити алкоголь в кіоску, на жаль, не проблема), ейфорію переходу у доросле життя, піднесений настрій та компанію таких-же «друзів по ідеї» – і назбирався «букет причин», що призводять до небажаних наслідків.
«Був випадок, коли до нас потрапив випускник 11-го класу. Над хлопцем прос­то жорстоко пожартували. Кинули до чарки із горілкою клофелін. Ще один випадок стався взимку 2016-го. На дитячому майданчику знайшли хлопця віком 12–13 років у стані середнього алкогольного сп’яніння. Але навіть не було потреби його госпіталізувати. Просто віддали батькам»,  – розповідають лікарі станції екстреної медичної допомоги.
Тож як бачимо, періодично ситуація може загострюватися. І спричинена вона як простою легковажністю – я вип’ю і нічого страшного не трапиться від цього, так і намаганням зняти психологічну напругу, бажанням повністю розслабитися, відволіктися від буденних проблем. А може, щоб краще відчути «дух свята». Або ж просто, незнанням своєї міри. Достеменно невідомо. Попри все, лікарі закликають не бути легковажними та відповідально ставитися до свого здоров’я.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ