БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Операція «Кооперація».чи повернеться майно райспоживспілки законним власникам

Споживче товариство, райспоживспілка, Укоопспілка – терміни, здається, з далеких радянських часів. Молоді зараз вони нічого не скажуть, однак люди старшого покоління добре розуміють, про що йдеться. Виявляється, Броварська райспоживспілка не тільки жива, але й частина пайовиків активно бореться за свої права. Красномовний доказ тому – відкритий лист, отриманий на адресу «ГР».

Відкритий лист пайовиків

Інформація, викладена у листі, була направлена не тільки до нашого видання, а й голові правління Укоопспілки, головам правлінь інших районних спілок, споживчих товариств та об’єднань пайовиків.
«Пайовики споживчих товариств Броварського району звертаються з проханням не бути байдужими до ситуації, що склалася у Броварській райспоживспілці, коли майном пайовиків заволоділи нечисті на руку ділки, та підтримати нашу боротьбу за повернення власності її справжнім господарям – пайовикам», – сказано в преамбулі.
Далі підписанти викладають суть справи. Розпочалися «баталії» ще у далекому 2000 році, коли виникли певні непорозуміння на рівні обласної споживчої спілки і декілька районних спілок вирішили від’єднатися від області, увійти безпосередньо до республіканського органу – Укоопспілки – та створити нову Київську спілку.
«Тоді у керівництва облспоживспілки виникли певні амбіції з приводу майна і практично кожен район Київщини було втягнуто у судові процеси. На той час на деякі об’єкти нашої Броварської райспоживспілки не було оформлене право власності і виникла потреба негайно провести ці процеси. Не можу сказати чому, але у нас постійно виникали якісь перепони саме в частині оформлення права власності», – розповідає Ірина Троценко, в минулому головний бухгалтер БРСС.
Вихід з ситуації був запропонований головою Броварської райспоживспілки Галиною Початовською. Аби область не претендувала на районне майно, Галина Опанасівна запропонувала передати майно тимчасово третій особі, щоб можна було безперешкодно оформити право власності і потім передати назад законному власнику – пайовикам райспоживспілки.
«У грудні 2011 року на позачерговій конференції голова правління БРСС Початовська Г. О. переконала членів спілки, що з метою збереження майна від зазіхань Київської ОСС, його потрібно передати іншому власнику з подальшим поверненням пайовикам району», – зазначено у відкритому листі.
З того часу «на арені» з’являється споживче товариство «Лелека» (голова Дворський С. А.), якому благополучно і було передано, наголошуємо на формулюванні – передано – майно Броварської РСС.

«Пере» чи «про»?

В постанові конференції «Про гарантії повернення майна» було зазначено, що право розпоряджатися майном, тобто продавати, передавати в оренду, заставу чи провадити будь-які інші дії, має лише правління Броварської РСС. На деякий час всі заспокоїлися, вихід з ситуації було знай­дено, конфлікт вичерпано, залишалося тільки почекати, коли третя особа, себто СТ «Лелека», виконає свої обіцянки та, оформивши право власності, поверне майно до спілки. І тут починається цікаве.
«Проголосували на конференції, пройшов певний час і випадково ми дізнаємося про те, що існує нова постанова, в якій замість «передати» вказано «продати» майно райспоживспілки споживчому товариству «Лелека», – розповідає пані Ірина.
Пайовикам пояснили, що юридично прийнята конференцією постанова не має сили і для того, щоб оформити право власності, потрібно саме таке формулювання – «продати». Далі більше, виявилося, що всупереч домовленостям та в обхід конференції після оформлення права власності майно БРСС було продано товариствам з обмеженою відповідальністю, серед засновників яких немає жодного пайовика району. А це ні багато, ні мало – понад 20 споруд, які розташовані у Броварах, та база відпочинку «Десна». Дозволу на продаж у правління Броварсь­кої райспоживспілки СТ «Лелека» не отримувало. Фактично, майно перейшло у приватні руки і зараз, коли мова заходить про повернення об’єктів його справжнім власникам – споживчим товариствам району, керівники ТОВ вимагають астрономічні суми – мільйони доларів. Звернення ініціативної групи до голови правління з вимогою скликати позачергову конференцію та надати звіт по ситуації, що склалася, повністю ігнорується.
«Така поведінка голови правління Броварської РСС Початовської Г. О., нехтування нею інтересами громади, свідчить про змову з головою СТ «Лелека» Дворським С. А., умисне виведення майна за межі споживчої кооперації з метою одноосібного заволодіння ним, адже майно було передано по залишковій вартості, що в сотні разів менша за реальну ринкову вартість цих об’єктів», – стверд­жується у відкритому листі.
Водночас, оголошення про продаж об’єктів райспоживспілки невідомими особами вже активно виставляються в інтернеті.

Нервові будні «Крокуса»

У вересні минулого року скандальна ситуація виникла на вулиці Богунського, де знаходиться відразу декілька пайовиків райспоживспілки. Підприємство «Крокус» намагалися примусово виселити з виробничої бази на підставі того, що цей об’єкт, як виявилося, належить ТОВ «Сонячний квартал», яке, в свою чергу, придбало його у СТ «Лелека». Тільки особисте втручання мера Броварів та виїзд на місце конфлікту практично у повному складі депутатів міської ради після чергового сесійного засідання, зупинило рейдерський захват підприємства.
«Виявляється, майно вже знаходиться не у «Лелеки», а у «Сонячного кварталу»! Ніхто нікому нічого не повернув, не збиралися ні рада, ні правління, ні конференція. Власник змінився, але ніхто нікого до відома не поставив. І тільки пряме втручання мера, якому ми дуже вдячні, змусило «Сонячний квартал» та «Лелеку» підписати угоду», – каже голова СТ «Крокус» Олександр Бардаш.
Наразі підприємство хоч і працює, але за словами керівника, психологічний тиск чиниться на персонал постійно. На Богунського розташовано ще декілька підприємств, колективи яких не сьогодні-завтра теж можуть опинитися у подібній ситуації, а то й взагалі залишитися без виробничої бази.

Борітеся та чи поборете?

Наразі триває судова тяганина, декілька господарських судів вже виграно членами ініціативної групи, чекають розгляду кримінальної справи, аби мати юридичні підстави боротися далі – за повернення майна в спілку, за збереження робочих місць, за можливість звичайним людям прогодувати свої сім’ї.
«Наша мета – відновити справедливість, проінформувати людей про те, що зараз відбувається, адже ми переконані – якщо сьогодні ми зможемо захистити наші права, завтра не будуть ошуканими тисячі наших колег. Не треба мовчати! Лише разом ми сила!», – додає Ірина Троценко.
У ході роботи над матеріалом, нам не вдалося отримати коментарів від пані Початовської. Можливо, після публікації, у Галини Опанасівни знайдеться що відповісти як своїм колегам, так і широкому загалу читачів. Запрошуємо до діалогу!

Ярина Вишневецька

kooperacia2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ