БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Що, де і за скільки грошей: бюджетний пиріг-2017

Розпочався новий робочий період, великий бюджетний «пиріг» поділений на нерівнозначні частини – комусь дісталося більше, комусь менше, комусь взагалі мізер. «ГР» провів аналіз основних статей видатків, аби показати вам, шановні читачі, на що ж можна розраховувати у цьому році – що будуватимуть, що ремонтуватимуть, чим розважатимуть та як нас лікуватимуть

На останній у минулому році сесії міської ради було затверджено річний бюджет, за яким броварчани житимуть, а іноді, чого гріха таїти, виживатимуть у поточному 2017 році. Майже мільярдний «кошик» – немало, погодьтеся.
Ми вирішили проаналізувати основний фінансовий документ міста в розрізі програм. Якщо розглянути кошторис детально – розкошувати не доводиться. Загалом у складі видатків бюджету міста кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм заплановані у сумі 173 263,58 тис. грн.
Відділ капітального будівництва, наприклад, розраховує отримати з бюджету 47 з половиною мільйонів гривень. Витрати, в основному, на проектування, планування, коригування, однак, є й більш конкретні, так би мовити, матеріальні плани.
Зокрема, міський ВКБ реалізовуватиме у наступному році заходи згідно трьох своїх програм:

butjet

Наступним капіталовкладним напрямком є комунальне господарство. Управління ЖКГ має на меті освоїти цьогоріч 55 млн. 166 тис. грн. в рамках виконання заходів шести міських програм:

butjet1


Новацією цьогорічного бюджету є ок­рема Програма «Громадський бюджет міста на 2017–2020 роки», на реалізацію якої виділено 3 млн. грн. Ці кошти будуть спрямовані на реалізацію проектів, які будуть подані самими броварчанами.
Традиційно «левова» частка бюджету призначається галузі освіти і науки. Цьогоріч педагоги можуть розраховувати на 52 млн. 323 тис. грн. За ці кошти мають бути реалізовані основні заходи, що відображені у декількох базових місцевих програмах:

butjet2


Якщо говорити про галузь охорони здоров’я, то з місцевого бюджету профінансують Програму з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, на яку закладено 600 тис. грн.
Управління соціального захисту населення має у своєму розпорядженні 9 млн. 448 тис. грн. на здійснення програм по наданню соціальних гарантій інвалідам, хворим, людям, які потребують підтримки та піклування.
У цю суму входить виконання заходів програми «З турботою про кожного» – 7 млн. 307 тис. грн., міської програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та тим, які брали (беруть) участь в АТО – 2 млн. 124 тис. грн. та інших.
В рамках виконання програм надаються соціальні гарантії інвалідам, фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.
Сюди ж входять суми на оплату житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг певним пільговим категоріям та компенсація за пільговий проїзд.

У розрізі здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення, бюджетом виділено майже мільйон гривень на міську комплексну програму запобігання дитячій бездоглядності та підтримку сімей з дітьми «Назустріч дітям».
Окрім того, служба у справах дітей на виконання Міської програми відпочинку та оздоровлення дітей використає 1,5 млн. бюджетних гривень.

На соцзахист ветеранів війни та праці з виконанням Програм забезпечення діяльності Спілки ветеранів війни в Афганістані та міської організації ветеранів заплановано 132, 5 тис. грн.
Відділ молоді та спорту отримав на пропаганду здорового способу життя та проведення спортивно-масових заходів 901 тис. грн. Зокрема, на організацію та проведення навчально-тренувальних зборів та змагань різних рівнів у рамках Програми розвит­ку фізичної культури та спорту заплановано 700 тис. грн.
Забезпечення реалізації державної політики у молодіжній сфері згідно Програми підтримки та розвитку молоді «Молодь Броварів» складає 51 тис. грн.
На міську програму з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та тим, що брали (беруть) участь в АТО відділу молоді та спорту виділено 150 тис. грн.
На розвиток культури, на жаль, у бюджеті закладено усього 100 тис. грн.
Яким буде цей рік, дізнаємося вже зовсім скоро, адже життя, незважаючи на суми на папері, дає кожному з нас надію на краще, заможніше та успішніше майбуття, на позитивні зміни та хороші події.


Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ