БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ОСББ VS снігопад: хто кого?

Зима, напевно, одна із найскладніших пір року в плані благо­устрою. Чого варта лише оперативна та якісна розчистка снігу. І незалежно – приватна це структура чи комунальна, а посилено працювати в цей період доводиться всім. Оскільки реформа житлового фонду підштовхує українців до створення ОСББ, ми вирішили перевірити, як впорались зі снігопадом, що кілька днів безперестанно покривав місто білою ковдрою, досвідчені та новостворені об’єднання співвласників

Під пильним оком благоустрою

Перевіряє стан справ у Броварах спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста. Він опікується як ЖЕКами, так і ОСББ.
«За час нашої останньої перевірки ми виявили недопрацювання, вказали на них головам ОСББ. Тепер перевірятимемо як будуть справи йти далі, чи будуть на зауваження реагувати», – розповідають у спецвідділі.
Охопити все й одразу буває неможливо. Тому у відділі хоч і покладаються на совість голів ОСББ, але за усуненням недоліків слідкують.
«Ми з року в рік слідкуємо за прибиранням прибудинкових територій, фіксуємо стан справ після кожного снігопаду. Загальна оцінка по місту по ОСББ десь на 3+», – розповідає Михайло Черняк, заступник начальника спецвідділу.

Готуйте сани влітку

Щоб бути готовим до неочікуваних снігопадів, які завжди приходять невчасно, треба заздалегідь підготуватися до зимового сезону та мати контакти підприємств, які мають спецтехніку, що допоможе з розчисткою снігу в потрібний момент. Але чи так є насправді?
На практиці Броварів виявилось, що досвід керівника не завжди є гарантією чистого подвір’я. На диво, керівники ОСББ, які приступили до виконання своїх обов’язків лише минулого року, підготувались набагато краще, ніж керівники-старожили.
Яскравий тому приклад – ЖК «Купава». На його території знаходиться одразу два об’єднання. Так ось, голова ОСББ «Купава-4» Анна Калина, яка офіційно очолила об’єднання минулої осені, подбала про розчистку не лише пішохідних доріжок та майданчиків біля під’їздів, а й вчасно знайшла необхідну техніку, щоб розчистити проїзди навколо будинку. Один з мешканців будинку розповідає, що тільки-но він подумав, як має виїжджати ранком на роботу, побачив на дверях під’їзду оголошення з проханням прибрати автомобілі в зв’язку з тим, що з 9 до 12 години ранку буде працювати снігоочисна техніка.
Натомість голова ОСББ «Симоненка, 2-а» Андрій Саук, який ні багато, ні мало – три роки на посаді, регулярно проводить показові екскурсії своїм будинком, та навіть навчає молодих керівників як правильно хазяйнувати, почав шукати техніку лишень 8 січня (!), коли всі дороги і тротуари були вкриті товстезним шаром снігу, який згодом перетворився на кучугури льоду (див. мал. 1).

osbbtro5


Поки одні домовляються про надання послуг ще до приходу хурделиці, інші починають ворушити пальцями лише після того, як грянув грім, чи то випав сніг і треба його швидко розчищати.

osbbtro

Тротуар "Купава-4"

osbbtro1

Тротуар Симоненка, 2а

Інспекція «Ревізора»

Щоб не бути голослівними, «ГР» провів свій огляд тротуарів, доріжок та проїздів у багатьох куточках нашого міста, поспілкувався із броварчанами та має за радість поділитися зібраним матеріалом із читачами.
Мешканці вулиці Олімпійська, 8-а не дуже задоволені тими послугами, які надає їм ОСББ по розчистці снігу: на всіх проїздах красується товстий шар льоду. І це все результат нерозчищеного снігу, який спочатку розстав, а після мінусової температури перетворився на суцільну ковзанку. І хоча біля самих під’їздів льоду немає, буквально через декілька метрів починається слизьке «полотно».

osbbtro2

Тротуар Олімпійська, 8-а

На вул. Аркадія Голуба (Постишева), 1-в більш-менш чисто. Якщо не брати до уваги невеличкі кучугури зсунутого обабіч шляху снігу та локальних острівків льоду на асфальті. І хоча мешканцям це не завдає загрози травм, треба пильно слідкувати, щоб випадково не натрапити на чергову ділянку з льоду та не послизнутися.
А от мешканцям вул. Петлюри (Черняховського), 19 потрібно або самим запасатися піском, або не виходити далі парадного. Якщо ще біля дверей під’їзду сніг розчистили, то ступивши пару кроків можна натрапити знову ж таки на суцільну ковзанку. Як можна безпечно пересуватися такими доріжками мешканці не знають. Нарікають на ціну небаченого для них задоволення – розчищення прилеглої до будинку території від снігу. 

osbbtro3

Вул. Петлюри (Черняховського), 19

Так само занепокоєні і мешканці вул. Шевченка, 4а. Тут як доріжки для пішоходів, так і всі прилеглі території густо припорошені сумішшю із снігу та льоду, який замерз нерівним шаром з коліями від коліс автомобілів.
Роблячи висновок з усього побаченого, можна сказати ,що ситуація по місту не зовсім втішна. Кожен працює на свій страх, чи на свою совість. І хоча з початком значного снігопаду на вулиці виїхала техніка (вже не беремо до уваги як оперативно це було зроблено та як якісно), є багато місць, які залишились поза увагою прибиральників. У результаті більшість прибудинкових територій перетворилися на «смугу перешкод», пройшовши яку і не скрутивши собі в’язи, вже є великим щастям.
Залишається сподіватися лише на відповідальність та людяність голів ОСББ. А ще й на те, що вони вчасно перейматимуться господарськими справами та піклуватимуться про комфортне пересування мешканців.

Думка броварчан

«Зараз це взагалі дороге задоволення. У нас кооперативний будинок і за кожну послугу треба платити копієчку. А копієчка зараз дорого коштує. Щоб найняти трактор, треба 1000 грн. з будинку. От і віддавай такі суми, бо інакше – ніхто не приїде. Тільки за готівковий розрахунок», – розповідає Олександр, що мешкає в ОСББ «Молодіжний» по вул. Петлюри, 19.
«Найбільші недоліки у роботі – щодо оперативності. Зрозуміло, якщо найняти техніку, то з її допомогою можна швидко розчистити. Але от коли та техніка доїде до нашого будинку – це вже інше питання. Звичайно хотілось би, щоб швидше реагували на замети, але дякуємо, що хоч так розчищають», – розповідає пані Катерина, мешкає в ОСББ «Престиж-сервіс» по вул. Петлюри, 21.
«Сніг розчистили нормально. Як почалися снігопади, виїхав тракторець, не одразу, але розчистили. Особливих нарікань на роботу немає», – розповідає пані Віра, обслуговується в ОСББ «Купава-4».
«Я вважаю, що сніг не розчищають. Особливо в цьому році. Он подивіться що робиться, це просто жах, йти неможливо», – каже пані Людмила, обслуговується ОСББ «Шевченка 4-а».

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ