БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Картини, що дарують світло

Ми звикли до того, що картини виставляються у просторих, світлих приміщеннях, аби можна було під різними кутами роздивитися витвір художнього мистецтва, аби сонячні промені грали на виточено-ніжних кольорах. 15 січня у Броварському краєзнавчому музеї відкрили незвичайну експозицію картин, які потрібно споглядати… у темряві. Не вірите? Завітайте до музею і переконайтеся!

Без вихідних та свят

У Броварському краєзнавчому музеї практично немає вихідних та святкових днів, для талантів та їх поціновувачів. Ось і цього недільного дня – 15 січня – у музеї було людно та навіть гамірно. Адже на відкриття виставки «Талановиті діти Броварів» завітали не тільки дорослі, але й непосидючі юні митці та їх друзі.
«Особливістю цієї виставки є не тільки те, що тут зібрано роботи дітей віком від 6 до 14 років, але й те, що виконані деякі з них із застосуванням абсолютно нової та унікальної для Броварів техніки неонового живопису», – каже директор Броварсь­кого краєзнавчого музею Вік­тор Корявий.

neonpicture1

Під «Prizmою» таланту

Свої у прямому сенсі слова променисті роботи представили вихованці художньої студії «Prizma», якою ось уже два роки керує молода талановита художниця Лілія Фролова. Роль викладача для тендітної мисткині не нова, адже пані Лілія працювала методистом у Національній академії керівних кадрів культури та мистецтв у Києво-Печерській лаврі, де і сама здобула мистецьку освіту, паралельно давала індивідуальні заняття та навчала юних художників розвивати свої таланти.
«Спочатку працювала для себе, розвивалася, вивчаючи нові техніки, намагалася створити те, чого раніше ще не було, щось, чим можна здивувати світ, якийсь новаторський винахід у мистецтві живопису. Згодом виникла ідея створення художньої студії», – розповідає Лілія Фролова.

Не віриться, що це малюють діти

На відкриття експозиції завітали відомі у нашому місті художниці Елеонора Лінке та Яна Якубовська, а також мистецтвознавець Ірина Бондарчук. Усі вони відзначили високий рівень робіт та надзвичайну позитивну енергетику.
«Зважаючи на рід моєї діяльності, доволі часто доводиться бувати на різноманітних художніх виставках. Коли я зайшла до зали сьогодні, то абсолютно не відчула, що це дитячі роботи. Це настільки глибокі, зрілі та продумані композиції, навіть не віриться, що їх створили зовсім юні художники», – відзначила мистецтвознавець та письменниця Ірина Бондарчук.

Неоновий світ

Загалом представлено 49 полотен, виконаних олійними та неоновими фарбами. Для демонстрації останніх навіть довелося виділити окрему виставкову залу, де можна створити майже цілковиту темряву. Адже тільки у пітьмі під спеціальним ультрафіолетовим освітленням ці на перший погляд звичайні картини починають світитися, жити та мерехтіти неймовірним космічним сяйвом. Неоновий живопис – це абсолютно новий напрям у мистецтві.
«Картини у неоновій техніці створені дітками, які прийшли до нас у студію лише у вересні минулого року. Тобто за декілька місяців діти опанували техніку малювання акриловими фарбами на полотнах з наступним використанням спеціальних неонових фарб», – розповідає Лілія Фролова.
Тематика представлених робіт досить різнопланова. Не тільки фантастичні космічні простори, але й доволі реалістичні пейзажі та натюрморти.
На відкритті експозиції, директор музею Віктор Корявий висловив сподівання, що така чудова та незвична техніка в майбутньому може бути застосована для оздоблення міста під час, наприклад, новорічно-різдвяних святкувань.
«Уявіть, яке це могло б бути чудо!», – захоплено мріє Віктор Михайлович. Якщо такі картини помістити під скло, вони прикрасили б вулиці міста, а Бровари таким чином могли б пишатися званням «міста неонового живопису».
Допоки митці мріють, кожен бажаючий може відвідати виставку, яка триватиме у Броварському краєзнавчому музеї до 10 лютого 2017 року.

Мирослава Соколенко

neonpicture5

neonpicture2neonpicture4neonpicture6

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ