БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.95

Громада «ЗА» розвиток паркової зони

24 січня у міському культурному центрі «Прометей» відбулися громадські слухання щодо забудови земельної ділянки по вул. Симоненка – Чорновола. Можна з впевненістю сказати – таких багатолюдних слухань Бровари ще не бачили.

Офіційно громадські слухання мали тему «Громадські слухання щодо забудови земельної ділянки площею 1,8745 га по вул. Симоненка – вул. В.Чорновола на умовах Меморандуму або ініціювання розірвання договору оренди даної земельної ділянки». Проблематика даної забудови активно обговорювалася мешканцями якщо не усіх Броварів, то центральної частини точно. Адже мова йде про створення зони відпочинку не тільки для власників квартир у «Лісовому кварталі», але й про те, що парк, який пропонує місту забудовник компанія «Альянс Новобуд», буде подарунком для усіх броварчан. «ГР» у №34(72) від 08.09.16 та №39(77) від 13.10.16 детально описував плани забудовників з попередніми схемами планування та перспективним описом намірів.
Історія ця триває вже не один рік, але активні, щоб не сказати більше – радикальні – дії по відношенню до забудови з боку ініціативних броварчан розпочалися саме цьогоріч. Низка протестних акцій розпочалася з блокування початку будівництва та демонтажу огорожі будмайданчика. Мешканці «Лісового кварталу» були настроєні рішуче. Члени ініціативної групи декілька раз зустрічалися з представниками генпідрядника ТОВ «Алекса Груп» та забудовника ТОВ «Альянс Новобуд», виносили своє питання на розсуд депутатів, спілкувалися – інколи на підвищених тонах, консультувалися, радилися та сперечалися і нарешті загальним компромісним рішенням стало підписання 11 листопада 2016 року Меморандуму про взаєморозуміння між депутатами, міською радою, громадою міста Бровари та забудовниками.
Згідно даного документу, підписаного усіма сторонами, ТОВ «Алекса Груп» та ТОВ «Альянс Новобуд» беруть на себе зобов’язання спроектувати та побудувати сучасний сквер (парк) на вул. Симоненка загальною площею близько 4,5 га. Окрім того, за рахунок забудовників буде спроектовано школу на 660 місць в IV житловому мікрорайоні, у будівництві даного об’єкту інвестори також будуть брати пропорційну участь сумісно з іншими забудовниками. Проектування та будівництво скверу, як і проектування школи, для забудовників не будуть інвестиційним внеском, а передаватимуться місту безкоштовно. Сквер, як прописує Меморандум, буде закінчено у першому кварталі 2018 року. «Алекса Груп» та «Альянс Новобуд» зобов’язуються максимально зберегти зелені насадження на території земельної ділянки.
Члени ініціативної групи, що підписали документ, гарантують, що мешканці не чинитимуть супротиву щодо будівництва багатоквартирних будинків.
Міська рада у свою чергу згідно Меморандуму гарантує добропорядність сторін та виконання ними своїх обов’язків за цим документом, а також виступає арбітром у спорах, що можуть виникнути між сторонами у процесі реалізації Меморандуму.
Ще один важливий пункт Меморандуму сповіщає, що даний документ вступає в силу за результатами громадських слухань. Саме цей захід і зібрав 24 грудня у міському культурному центрі силу-силенну людей. Представники громади, депутати міської ради, активісти та забудовники. Кожен мав нагоду висловитися та аргументувати свою точку зору, намагаючись таким чином здобути якомога більше прихильників.
Результати громадських слухань наступні. Участь у голосуванні взяло 567 броварчан, 472 висловилися «за» підтримку меморандуму, «проти» проголосувало 93 особи, двоє утрималися. Таким чином, громада висловила цілковиту підтримку будівництву нового скверу по вул. Симоненка.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ