БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Ігор Сапожко: «Перевиконання бюджету-2016 дозволяє вже зараз планувати нові масштабні проекти на 2017 рік»

Завершується черговий рік роботи місцевої влади. «ГР» вирішив з перших вуст дізнатись про те, що було заплановано в місті, що зроблено та що планують реалізувати у наступному бюд­жетному році. Про все це наші журналісти говорили з мером міста Ігорем Сапожком

– Ігоре Васильовичу, давайте розпоч­немо з бюджету. Чи всі видатки були профінансовані?

Ігор Сапожко: Хотів би розпочати з основ­них показників бюджету. За 9 місяців цього року до загального фонду надійшло 309 382,2 тис. грн., що складає 130,2% плану. За результатами року ми також плануємо перевиконання. Завдяки проведеній роботі профільних відділів спільно з фіскальною службою вдалось знач­но збільшити надходження по податку на майно. Зокрема, надходження від плати за землю збільшилися на 68,3% порівняно з минулим роком, а від податку на нерухоме майно – на 106%. Це зумовлено тим, що в цьому році фізичні особи вперше сплачували податок на житло.
Відповідно у нас збільшились і видатки бюджету по всіх основних галузях. За підсумками 9 місяців виконання бюджету за видатками по загальному фонду складає 85,9%.
Якщо ми говоримо про фінанси, то не можу не сказати, що Бровари в цьому році посіли перше місце в області за обсягом залучених іноземних інвестицій, які за січень–вересень зросли до 209 млн. 157,5 тис. дол. США.

Gr 49 3Gr 49 1

– Традиційно, на першому місці за видатками галузь освіти, чи все було реалізовано?

Ігор Сапожко: Майже все, що запланували в цьому році ми встигли виконати. Деякі роботи продовжимо в наступному. Серед основних – продовжили програму по заміні вікон на більш енергоефективні металопластикові. На ці роботи витрачено майже 6,7 млн. грн. В наступному році плануємо завершити програму. Серед заходів по термосанації виконали роботи по утепленню фасадів ЗОШ №6 та СЗОШ №7.
Всього на капітальні ремонти шкіл та садочків було витрачено 14,4 млн. Це і ремонти харчоблоків, і вхідних груп, і пралень, і вбиралень, і дитячих ігрових майданчиків. На поточні ремонти – 1,8 млн. гривень. Крім того, ми закупили нове обладнання, посуд, постільну білизну, підручники.
Одним із досягнень вважаю те, що в місті залишилось безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, дітей з малозабезпечених сімей та дітей учасників АТО, а також учнів 1–4 класів. Для всіх інших категорій дошкільнят запровадили систему співфінансування, коли бюд­жет покриває частину вартості харчування. Залежно від групи – 40% та 60%. Родинам, які виховують троє і більше дітей, надається додаткова 50% знижка.
Відкриттям року можна назвати новозбудований ДНЗ «Казка» на 120 місць, який передала у власність міста компанія «Альянс Новобуд». Садочок повністю укомплектований меблями, побутовою технікою, посудом та м’яким інвентарем. Це другий дошкільний заклад, який збудовано у Броварах за часи Незалежності.
Окремо хочу сказати про наше позашкілля. Бровари у цьому напрямку відзначили на рівні держави у зв’язку з  відкриттям нового приміщення для Будинку дитячої та юнацької творчості. В інших містах заклади позашкілля закриваються взагалі. А у нас не просто будуються нові, а ще й настільки просторі та сучасні, зведені за кращими європейськими технологіями. Є приводи для радості і у ДЕНЦ «Камелія». 16 грудня ми зареєстрували право власності за громадою міста на ще одне приміщення, яке будували спеціально для цього позашкільного закладу.
В результаті переїзду БДЮТ ми повністю звільняємо приміщення колишнього садочка «Оленка». «Камелія» звільнить ще 6 садових груп.
В наступному році плануємо впритул зайнятися проектуванням декількох закладів освіти. Це стосується будівництва загальноосвітньої школи І ступеня по вул. Симона Петлюри (Черняховсь­кого), 17Б. На сьогодні вже маємо містобудівний розрахунок щодо будівництва об’єкту та топогеодезичну зйомку. На ці заходи у 2016 році реалізовано 45,296 тис. грн. Укладений договір на виконання проектних робіт стадії «Проект» на суму 780 000 грн.
Також подібні заходи – містобудівний розрахунок та топогеодезична зйомка реалізовані щодо будівництва комплексу загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів по вул. Василя Симоненка, 103 у 5-му мікрорайоні IV житлового району. У 2016 році реалізовано 55,309 тис. грн. Вже розміщено оголошення у системі Прозоро на виконання проектних робіт стадії «Проект» з очікуваною вартістю 2 700,000 тис. грн.
Витрати на освіту – дійсно найбільша стаття видатків, але вони цілком виправдані. Відзнаки учнів та вчителів на найвищому рівні – тому підтвердження. Ми маємо 68 переможців обласного етапу Всеукраїнських олімпіад, 7 переможців Всеукраїнських олімпіад. Взагалі, за підсумками навчального року, було нагород­жено 197 учнів, 19 творчих колективів та 114 педагогів.
Досягненням року для Броварів стала вихованка ДЕНЦ «Камелія» Еліна Іващенко, яка стала переможницею талант-шоу «Голос. Діти 3».

Gr 49 2

– Ігоре Васильовичу, давайте більш детально зупинимось на соціальній сфері.

Ігор Сапожко: У Броварах діє чотири основні соціальні програми. Відзначу, що в цьому році за всіма програмами ми також змогли збільшити видатки.
В рамках програми «З турботою про кожного» вдалося зберегти безкоштовний проїзд для пільгових категорій громадян та пенсіонерів у маршрутному транспорті. Окремим категоріям громадян надаються пільги на житлово-комунальні послуги. За рахунок місцевого бюджету проводиться оздоровлення ветеранів праці.
За зверненнями громадян, які потребують термінової допомоги на лікування або потрапили у скрутну фінансову ситуацію, надається матеріальна допомога.
Звичайно, намагаємось підтримувати і громадські організації соціального спрямування, що діють у Броварах. Серед них центр «Прагнення», «Батьки Мозаїки», «Можливо все», «Союз. Чорнобиль. Україна», Товариство Червоного Хреста, БФ «Інна».
19 грудня на базі Терцентру, який надає близько 80 послуг, відкрили відділення стаціонарного догляду для самотніх громадян. Вважаю, що це вагомий крок.
В рамках програми відпочинку та оздоровлення 399 дітей, які потребують особ­ливої соціальної уваги та підтримки, отримали безкоштовні путівки. Для дітей-інвалідів придбано 8 путівок «Матері та дитини».
Центр соціальних служб регулярно проводить соціальні акції та вітає кожну породіллю з народженням маленьких броварчан. Для родин, які цього потребують, надають допомогу у підготовці до навчального року – купують портфелі з усім необхідним набором канцелярського приладдя.
Другий рік успішно функціонує програма підтримки учасників АТО. За рахунок місцевих коштів ми надаємо пільги на комунальні послуги учасникам АТО, які ще не мають статусу учасника бойових дій. Також, гарантовано безкоштовний проїзд, лікування, зубопротезування, фізична реабілітація та відвідування басейну «Купава».
Кожен учасник бойових дій може отримати одноразову грошову допомогу. 47 осіб скористались правом на безкоштовне оздоровлення та реабілітацію в санаторіях України.
На початку року ми провели інвестиційний конкурс на визначення забудовника двох багатоквартирних будинків для забезпечення учасників АТО житлом. Двоє інвалідів війни, які брали участь в АТО, отримали грошову компенсацію для прид­бання житла за рахунок держави.
Ще кілька родин отримали житло в ЖК «Лісовий квартал» в рамках договору між місцевою владою та будівельною компанією ТОВ «Альянс Новобуд». В лютому місяці відбувся другий етап передачі житла броварчанами, які перебувають на квартобліку. Загалом 14 родин в цьому році відзначили новосілля. В наступному році очікується наступний етап передачі квартир місту.
Якщо ми заговорили про житлову чергу, то хочу сказати, що вперше ми розпочали процес інвентаризації черговиків. Всі дані про потребуючих поновлюються, перевіряються через державні реєстри. Особи, які мають у власності житло, будуть зніматися з черги. Квартири мають отримувати ті, хто дійсно цього потребує. Так само проводимо інвентаризацію по гуртожиткам. Нам потрібно залучати у місто молодих спеціалістів-медиків, вчителів, поліцейських, а тому ми маємо забезпечити їх безкоштовним місцем для проживання.

Gr 49

– Дотичним до соціального захисту населення є медичне забезпечення. Що можете сказати про цю галузь?

Ігор Сапожко: Підтримку медицини слід розглядати в трьох аспектах. Почнемо із забезпечення ліками.
В Броварах діє програма пільгового забезпечення ліками через аптеку ЦРЛ. Інвалідам та учасникам бойових дій Другої світової, дітям-інвалідам та учасникам АТО медичні препарати відпускаються безкош­товно. Інвалідам І групи надається 50% знижка.
Для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань у листопаді ми прийняли програму реімбурсації на цілий перелік препаратів для гіпертоніків.
Крім того, ми виділили майже 1 млн. грн. центральній районній лікарні на медикаменти та перев’язувальні матеріали, повністю забезпечили ліками і засобами медичного призначення відділення невідкладної допомоги та 5 амбулаторій.
Другий аспект – це первинна ланка медицини. Щодо капітальних вкладень, в цьому році зробили капітальний ремонт в амбулаторії сімейної медицини №1 на Торгмаші. Для поліпшення матеріально-технічної бази придбали медичне обладнання, а також меблі, оргтехніку та інвентар. Для потреб сімейної медицини придбали автомобіль.
Серед здобутків – початок впровадження програми «І-Бровари». Це дозволить запровадити електронну чергу, що покращить якість обслуговування, а також електрон­­ний документообіг та картку пацієнта.
І наостанок – вторинна ланка. Хоча фінансування ЦРЛ має здійснюватись з державного бюджету, ми не можемо залишатись осторонь. Питання ремонтів у лікарні першочергові на порядку денному.
В цьому році було зроблено капітальні ремонти на загальну суму понад 6 млн. грн. Зокрема, відновили перше педіатричне відділення дитячої лікарні, два харчоблоки та закупили необхідне обладнання. Також, виділили понад 3 млн. грн. на придбання медичного обладнання.
Вперше за багато років лікарня закупила нову постільну білизну та ковдри на майже 1,5 млн. грн.
Вагомим досягненням стане відкриття центру гемодіалізу в Броварах. Всі підготовчі роботи на об’єкті уже завершено.
Ще одним унікальним об’єктом стане блок інтенсивної терапії інсультів, який облаштовують на базі ангіоневрологічного відділення.
На найближчі роки моя мета закінчити повністю ремонти у дитячій лікарні.

– Від теми ремонтів в лікарні, давайте перейдемо до ремонтів у місті.

Ігор Сапожко: Почнемо з робіт відділу капітального будівництва. В цьому році завершили капітальний ремонт шляхопроводу по вулиці Онікієнка на Торгмаші.
По-перше, підсилили аварійну опору №5, провели ремонт проміжних опор та ригелів. Для запобігання руйнації в майбутньому зробили гідроізоляцію та систему водовідведення. Адже за оцінками фахівців, саме вода стала причиною руйнації конструктивних елементів шляхопроводу. Також, влаштували нові деформаційні шви, що забезпечують вільне переміщення кінців прольотів.
Після цього провели асфальтування об’єкту, облаштування тротуарів, поручнів та встановили нові опори зовнішнього освітлення.
Другий об’єкт – будівництво водопровідної мережі по вул. Симоненка. Від вулиці Чорновола до вул. Шевченка було прокладено інженерні мережі діамет­ром 400 мм довжиною 983 м. У результаті пов­ністю знято питання з низьким тиском у водогоні для мешканців Старого міста. З часу запуску об’єкту в експлуатацію не надійшло жодної скарги на якість водопостачання.
Для того, щоб в майбутньому не виникало питань з підтопленням, при проектуванні нових житлових районів одразу передбачаємо будівництво мереж дощової каналізації. Зокрема, у ІV житловому районі виконані проектні роботи та підготовлена робоча документація по будівництву мережі дощової каналізації по вул. Чорновола та Фельдмана. На сьогодні проект проходить експертизу в експертній організації.
Виконали будівництво та капітальний ремонт зливової каналізації поблизу СЗОШ №5 та поблизу перехрестя вул. Короленка та бульв. Незалежності. Провели поточний ремонт дощової каналізації по вул. Запорізькій та частково по вул. Київській.
З капітальних об’єктів в цьому році завершили реконструкцію першої черги вул. Київської. На весну залишились лише роботи з благоустрою, які не встигли виконати через погодні умови.
Крім Київської, ми завершили капітальний ремонт вулиці Коновальця (Радгоспна) та виконали проектування вул. Металургів. На наступний рік плануємо будівництво вулиць Чехова, Чепурного, Шевельова (Красної) та пров. Деснянський у приватному секторі.
Багато робіт виконано на об’єктах житлово-комунального господарства. Видатки за 9 місяців – 45 395,3 тис. грн.
Це і утеплення фасадів та герметизація швів на 5 будинках. Особливо відзначу будинок по вул. Білана, 5, де було утеп­лено повністю весь фасад. І ремонти дахів 17 будинків. І ремонт 16 під’їздів, і ремонти та модернізація ліфтів, і ремонт системи електропостачання.
По багатьох адресах виконані капітальні та поточні ремонти внутрішньоквартальних проїздів, де паралельно проводили роботи з облаштування мереж зовнішнього освітлення.
На базі «Бровари-Благоустрій» було впроваджено автоматизовану систему управління світлофорними об’єктами та зовнішнім освітленням. Відтепер, у разі виходу з ладу світлофора, або вуличного світильника, інформація одразу надходить до відповідних підрозділів, які усувають несправності.
До речі, за зверненнями броварчан ми встановили новий світлофорний об’єкт на перетині вулиць Гоголя та Ярослава Мудрого.
На 2017 рік УЖКГ у рамках програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста просить виділити понад 54 млн. грн.

– Серед досягнень року, що минає, чимало подій у сфері культури та спорту. Що хотілося б відзначити?

Ігор Сапожко: Дійсно, 2016 рік став знаковим перш за все у зв’язку з проведенням у Ріо-де-Жанейро спочатку Олімпійських, а потім Паралімпійських ігор. Четверо броварчан були у складі націо­нальної Олімпійської збірної. Однак, справжнім проривом стали досягнення наших земляків-паралімпійців. Три медалі – повний набір – на рахунку представників Броварів. «Золото» отримав броварчанин, спортсмен із вадами зору Олексій Федина, якого тренує Людмила Слівінська. Заслужений майстер спорту України Наталія Єзловецька стала срібною призеркою. На дистанції 1500 метрів Людмила Даниліна стала третьою. Спортсменам була надана одноразова матеріальна дорога у розмірі 15 тис. грн.
Гордість міста – наші ушуїсти. В китайсь­кій провінції Фучжоу проходив перший Кубок світу з ушу таолу. Андрій Коваль, Дмит­ро Панасюк та Роман Рева стали срібними призерами турніру. Їх змогли випередити лише китайці, для яких ушу – рідний вид спорту.
На чемпіонаті Європи з ушу серед дорослих і юніорів Україна виборола друге загальнокомандне місце, броварчани зробили вагомий вклад у загальнокомандну скарбничку. Триразовою чемпіонкою Європи стала Людмила Темна. На її рахунку перемоги в дуйлянь, цзеншу та цзяньшу.
Повний комплект відзнак здобув Дмит­ро Панасюк, із золотими нагородами додому повернулися Ганна Мандрик, Андрій Коваль, Роман Рева, Олена Осьмирко, Уляна Міщенко, Артем Суонг.
Не менш насиченим перемогами 2016 рік був і для представників інших видів спорту. Не тільки на міжнародних аренах, але й у рідному місті спортсмени мають чимало здобутків.
У рамках виконання міської «Програми розвитку фізичної культури і спорту» за рік проведено понад 100 спортивно-масових заходів.
В рамках розвитку спортивної бази міста у 2016 році закінчено облаштування спортивних майданчиків зі штучним покриттям на території загальноосвітніх навчальних закладів. Цьогоріч поля були збудовані у ЗОШ №1, №3 та №10. Відтепер сучасні спортивні поля є в усіх загально­освітніх закладах міста.
Щодо галузі культури, хотілося б відзначити, що протягом року у Броварах було успішно реалізовано декілька масштабних культурно-мистецьких проектів. Найбільш запам’яталися святкування обласного свята до 25-річниці Незалежності Украї­­ни, сімейний фестиваль «БебіБумФест» до Дня міста та загальноміське святкування Дня захисників України. Це події, які об’єднали усі покоління броварчан. Закладами культури проведено 799 заходів. Цьогоріч проведено капітальні ремонти та придбано необхідної апаратури у закладах культури на 1 млн. 100 тис. грн.
На закінчення нашої розмови напередодні Нового року та Різдва Христового хотів би побажати кожній броварській родині миру, достатку, затишку і тепла. Сподіваюся, що темпи соціально-економічногого розвитку у наступному році не зменшаться і разом з вами ми досягнемо ще більш вагомих результатів.

– Дякуємо за змістовну розмову.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ