БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Хортинг – національний вид спорту України

 

Саме під таким гаслом з 16 по 18 грудня у Броварах пройшов Кубок України з хортингу серед чоловіків та жінок у розділах змагань «Двобій», «Форма», «Показовий виступ» та чемпіонат України з хортингу серед юнаків, кадетів, юніорів та дорослих в розділі змагань «Боротьба». Долучилися до свята національної звитяги і наші журналісти

Спортивна колиска українського козацтва

Хортинг – різновид змішаних единоборств, який віднедавна став українським національним видом спорту. Тут зібрані всі елементи бійцівських технік. У хортингу є  певна схожість з рукопашним боєм. Адже його родоначальник Едуард Єрьоменко довгий час займався дзюдо, а після служби в Афганістані – карате. Тож загалом кожний вид единоборств зробив свій внесок у становлення хортингу. Але наш вид спорту – це не східні єдиноборства. Одно­корінним словом є слово «Хортиця» – колиска українського козацтва. Для славних козаків спорт був способом життя. Непідготовлена слабка людина просто фізично на той час не змогла б вижити.
Новий вид спорту стрімко набирає обертів і вже нікого не здивуєш змаганнями національного рівня. «Федерація хортингу віднині має статус Національної, ми відкрили повноцінне відділення в Університеті державної фіскальної служби України, співпрацюємо з багатьма іншими вищими навчальними закладами з метою популяризації та якнайширшого впровадження цього силового виду спорту», – сказав під час відкриття змагань Президент Української Національної федерації хортингу Едуард Єрьоменко.

Сила та звитяга у Броварському манежі

Протягом трьох днів у Броварах змагалися найкращі хортингісти України, адже не тільки Кубок України з хортингу серед чоловіків та жінок у розділах змагань «Двобій», «Форма», «Показовий виступ», а ще й чемпіонат України з хортингу серед юнаків, кадетів, юніорів та дорослих в розділі змагань «Боротьба» відбулися днями у нашому місті.
«Організатором змагань виступає Міністерство молоді та спорту України. Змагання мають досить потужне представництво. Близько 350 спортсменів з 18 областей України приїхали до Броварів, серед них – представники Броварської школи хортингу. Це клуби «Хортинг-Бровари», спортивні клуби «Юність» та «Воїн», – розповідає заступник головного судді, майстер спорту України міжнародного класу з хортингу Олександр Васюк.
Під час урочистого відкриття змагань було цікаво спостерігати, з яким захватом 6–7-річні хлопчаки слідкують за кожним рухом своїх кумирів – знаних та титулованих хортингістів. Це було справжньою естафетою поколінь, саме під час таких зустрічей формується справжній бойовий дух юних спортсменів.

Результати вагомі та надихаючі

Звичайно, якщо є змагання, то мають бути і переможці. Наприклад, Броварський спортивний клуб хортингу «ВОЇН» представляло 12 бійців, 11 посіли призові місця.
«Ми виступали не в рідному для себе розділі,але наші результати дали великий поштовх для подальшого розвитку, що ми того варті, і наші зусилля завжди мають сенс. Дякую всім спорсменам за проявлений характер та наполегливу працю!», – написав у соцмережі Президент БСКХ «ВОЇН» Олександр Кононов.
Вітаємо переможців, які зайняли перші сходинки п’єдесталу. Від «Воїна» це Желізняк Іван, Бігун Олег, Солонець Андрій, Бондар Олексій, Гладкий Андрій, Оганов Давид та Жукаєв Артем.
Броварський клуб хортингу «Юність» теж має чемпіонів. Ними стали Барбон Даша, Дяченко Іван, Артемчук Дмитро, Цисарський Роман, Лукашов Гліб, Головаш Микола, Кудлаєнко Назар.
Вихованець клубу «Pit Bull» Рибалко Назарій також зайняв вищу сходинку спортивного п’єдесталу.
Представники найтитулованішого та найбільш досвідченого клубу «Хортинг-Бровари» Шевчук Володимир, Комягіна Катерина та Лукіянчук Богдан також стали першими у певних видах змагань.
У загальному заліку Київська область зайняла перше командне місце. Вдале закінчення року, чи не так?

Мирослава Соколенко

horthort2hort3

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ