БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

Майбутнє – за альтернативними технологіями

Думаєте, опалювати власне житло дровами, відходами з деревини, вугіллям чи іншими, як їх називають, альтернативними видами палива – крок у минуле, повернення до первісного ладу чи взагалі нонсенс у наш час? Нічого подібного! Як доводить досвід діяльності на тернах Броварів компанії «Фелікс Енерджи» – це взаємовигідно, ефективно та економно

Перші альтернативні «ластівки»

На сьогодні альтернативні джерела енергії стають все більш популярними, особливо у світлі необхідності впровадження енергозберігаючих технологій. Ефективне енергозбереження неможливо уявити без застосування альтернативних джерел енергії. Енергетична незалежність, економічна вигода і постійно поновлювані ресурсні джерела – ось той короткий перелік комфорту, який отримує щасливий власник незалежних енергогенеруючих потужностей.
Вперше про запровадження у Броварах альтернативних технологій в теплоенергетиці активно заговорили у 2014 році, коли уряд поставив міським громадам досить жорсткі умови – зменшити використання природного газу на 30%. Чиновникам довелося досить швидко вирішувати дійсно велику проблему – як до початку опалювального сезону віднайти альтернативу газу.
Саме тоді у нашому місті і з’явилася енергетична компанія «Фелікс Енерджи», керівництво якої запропонувало вигідні умови щодо економії бюджетних коштів завдяки зниженому тарифу на тепло.
«Наша енергетична компанія «Фе­лікс» успішно впроваджує практику будівництва теплогенеруючих об’єктів так би мовити «під ключ». Незважаючи на досить ущільнені часові рамки – на спорудження, підключення та запуск в експлуатацію котелень у нас було трохи більше 3 місяців – нам вдалося лише за 2014 рік побудувати у Броварах 6 котелень, наступного року було споруджено та запущено ще дві», – пригадує Геннадій Говоруха, директор ТОВ «Фелікс-Енерджи».

Постійний пошук – запорука успіху

Коли «Фелікс» ще тільки розпочинав свою діяльність, керівництво компанії постійно перебувало у пошуку якісного та високопродуктивного обладнання. Саме тоді фахівці зіткнулися з проблемою – є багато модифікацій твердопаливних котлів за досить адекватною ціною, але з практично незрозумілою якістю. Яким чином поведе себе «залізо» у роботі, було дуже великим питанням. З іншого боку – є категорія більш досконалого та перевіреного партнерами по бізнесу обладнання, але коштує воно «захмарних» грошей.
В результаті, стартували з тим обладнанням, яке влаштовувало своїми паспортними показниками та заявленими параметрами. Однак, у процесі роботи виявилося, що дане обладнання не виходить на потрібний рівень виробництва ні за потужністю, ні за основними показниками, ні за ККД. Відповідно, і рентабельність страждає, оскільки витрата палива досить висока, зовсім не та, на яку попередньо розраховували.
«Як наслідок – наш бізнес був не настільки успішним, як ми розраховували. Саме тому ми звернулися до іноземного досвіду, розглянули модель роботи аналогічних компаній в ЄС. Нами було прийнято рішення про створення окремої компанії – оператора твердопаливних котелень в Броварах», – каже Геннадій Говоруха.

Турбуючись про екологію

Перші кроки діяльності компанії «Фелікс Енерджи» у Броварах викликали чимало нарікань та скарг з боку мешканців. Цілком природно, що логічний ланцюжок «котельня-дрова-дим-смог-небезпека» вимальовувався у броварчан відразу, як тільки вони прочули про будівництво твердопаливних об’єктів.
«У нас дійсно були деякі непорозуміння на перших етапах діяльності у Броварах, але наразі всі інциденти вичерпано повністю», – запевняє керівник «Фелікса».
Не вступаючи у суперечки з мешканцями міста, керівництво «Фелікс Енерджи» у прямому сенсі цього слова відкрило двері на виробництво для усіх бажаючих.
«Неодноразово до нас на котельні приходили ініціативні групи мешканців, громадські активісти, ми нікого не залишили без уваги, чесно та відкрито розповіли та показали усі процеси, що відбуваються на наших об’єктах. І зараз претензій до нашої роботи практично не маємо», – каже Геннадій Федорович.

Неодноразово об’єкти перевірялися спеціалізованими контролюючими службами. Висновки – тільки позитивні, жодних порушень гранично допустимих концентрацій не виявлено

На сучасному ринку є багато варіантів палива. Це пелети, брикети, біомаса, фрезерний торф. У «Феліксі» зупинилися на найбільш екологічному та ефективному для виробництва тепла матеріалі – трісці. Закуповують для роботи деревину вітчизняну, сертифіковану, яка повністю відповідає усім екологічним стандартам.

Економіка має бути економною

Завдяки ініціативі компанії «Фелікс Енерджи» цілу низку державних установ міста та соціальних об’єктів було переведено на опалення від альтернативних твердопаливних котелень.
Вісім котелень надають послуги на постачання теплової енергії майже до всіх об’єктів комунальної власності Броварів: загальноосвітніх шкіл №2, №9, №5, №7, НВК, №10; дошкільних навчальних закладів: «Барвінок», «Ластівка», «Золотий ключик», «Червоні вітрила», «Катюша», «Джерельце», «Теремок», «Золота Рибка», Броварського навчально-виховного об’єднання, а також фізкультурно-оздоровчого закладу «Плавальний басейн «Купава», Броварської центральної районної лікарні та дитячої лікарні.
Фінансовий зиск немалий – економія бюджетних коштів складає понад 6 млн. грн. за два роки, скорочення ж обсягів газу склало якраз ті самі 30%, які вимагала зекономити держава.
Та й на цьому компанія не зупиняється. В умовах тотального підвищення цін, тарифів та здорожчання усього, що може подорожчати, партнер броварської влади віднаходить можливість… знизити тарифи!
На позаминулому засіданні виконкому для нового оператора – компанії «ФТранс» – затверджено новий тариф теплопостачання для котелень «Фелікс Енерджи».
«Порівняно з комунальним підприємством, яке має тариф 1646, 17 грн. за Гкал, ми пропонуємо 1321,82 грн. Економія, як бачимо, складає 324 грн. 35 коп. З таким тарифом ми гарантуємо для місцевого бюджету понад 5 млн. грн. економії за рік», – прогнозує Геннадій Говоруха.
Компанія не тільки дає місту можливість економити кошти, але й створює нові робочі місця, забезпечуючи достойний рівень заробітної плати.

Чи стане реальністю Броварська ТЕЦ

У планах «Фелікс Енерджи» – будівництво у промзоні Броварів власної ТЕЦ. Користь від експлуатації даного об’єкту обіцяють немалу. Разом з будівництвом нового об’єкту енергетики хочуть відновити роботу значного соціального об’єкту – басейну «Металург» з облаштуванням унікального басейну під відкритим небом. Фінансування реконструкції басейну і його експлуатацію «Фелікс Енерджи» буде здійс­нювати власним коштом.
Опалювати басейн планується винятково теплом нової ТЕЦ. Компанія бере на себе зобов’язання ввести безкоштовне відвідування басейну для учасників АТО, дошкільнят, учнів молодших класів, дітей з малозабезпечених сімей з доставкою таких груп малюків в басейн власним автобусом.
Потужності ТЕЦ дозволять місту знизити тариф на опалення на 15% в порівнянні з газовим. Це дозволить кожній родині, яка буде отримувати тепло з цього джерела, економити на опаленні в середньому від 150 грн. в місяць. Тепло, яке буде вироб­ляти ТЕЦ, дозволить забезпечувати місто гарячою водою протягом усього року.
Крім того, ТЕЦ також буде виробляти електричну енергію, яка дозволить посилити стабільність енергопостачання міста і компенсує можливі перебої або «віялові» відключення.
Незважаючи на рішення депутатського корпусу оголосити конкурс на вибір компанії, яка реалізує такий проект в місті, керівництво компанії «Фелікс Енерджи» сподівається на перемогу та продовження взаємовигідних відносин з місцевою владою у Броварах.

Ольга Підлісна

kotelnkypava1

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ