БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.72

Коли перестанемо «плавати» Фінішна пряма масштабних проектів

Ліквідація підтоплення – проблема, яка «переслідує» і пересічних броварчан, і міських чиновників, і депутатів різних рівнів. Цьогоріч відразу два проекти, покликані поліпшити ситуацію на міських територіях під час дощів та повені, реалізовувалися у Броварах.

Район Старого міста потерпає від дощу та талих вод з діда-прадіда, а з розвитком та розбудовою міста проблеми тільки загострилися. І вже не тільки Розвилка та Старе місто, а й вулиці центральних мікрорайонів Броварів періодично перетворюються на венеціанські канали. А все тому, що у місті, на жаль, немає загальної системи водовідводу, тож боротися з «мокрими» негараздами доводиться не глобально, а локально. Як тільки дощ чи відлига – відкачують, вивозять, але за великим рахунком, переливають з пустого в порожнє. Питання це не вирішує.
Для того, щоб ходити було сухо, а зайва волога самопливом направлялася в зливову каналізацію, потрібно, аби ця сама каналізація як мінімум була, як максимум – прочищена та не забита листям та усіляким іншим мотлохом, який так люблять вкидати в зливоприймальні решітки городяни. І якщо останнє – клопіт комунальників, то будівництво нових або реконструкція існуючих мереж – справа чиновників.

Обласні депутати зацікавлені у результаті

Вирішенням споконвічної проблеми Броварів цьогоріч активно зацікавилися депутати обласної ради Роман Сімутін та Олексій Дорошенко. І не просто зацікавилися, а домоглися втілення в реальність відразу двох проектів водовідведення в центрі Броварів.
Спільна діяльність депутатів обласної ради, міського керівництва, відповідних служб та підрядників має на кінець року наочний результат.
За рахунок коштів місцевого та обласного бюджетів відразу у двох мікрорайонах проведено роботи по в одному випадку будівництву, в другому – реконструкції водостоків.
Практично завершується будівництво закритого водостоку на ділянці від вул. Лагунової, 15/6 до діючої зливної каналізації по вул. Малокиївській. Роботи фінансувалися з двох джерел – обласного та місцевого бюджету. Основну частку фінансів, а саме 1 млн. 730 тис. грн. надано Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київоблдержадміністрації. Це складає 90% усієї вартості будівництва, ще 10%, у абсолютних цифрах – 192 тис. грн., виділено з місцевої казни.
Також добігає кінця реконструкція вже існуючого водостоку на ділянці, яка під час значних опадів постійно перетворюється на невелике озеро. Мова йде про перехрестя вулиці Короленка з проїздом до міської дитячої школи мистецтв.
«На даній території ми маємо на меті не тільки вирішити питання безперешкодного руху пішоходів у напрямку вокзалу, але й відведення дощових та талих вод з прибудинкової території будинку по бульвару Незалежності, 12», – каже Роман Сімутін.
Тут вже прокладено зливову каналізацію більшого діаметру. Вартість робіт – майже півтора мільйони гривень. Кошти виділені на сесії обласної ради на виконання Програми «Охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області» ще на початку осені.
«Прийняття обох цих проектів було надзвичайно важким. Адже голосування на сесії – це тільки перший крок до реалізації та практичного втілення усього запланованого. Потрібно було постійно, на кожному етапі контролювати та активізувати і проектні роботи, і експер­тизу, і отримання декларації. Я дуже вдячний за допомогу і моєму колезі Олексію Дорошенку, і міському голові за чітку організацію та небайдужу позицію в питанні реалізації цих важливих проектів», – каже Роман Сімутін.
Звичайно, повністю проблему підтоп­лення ні два, ні навіть п’ять відрізків зливової каналізації одразу не вирішать, однак починати процес потрібно. А з огляду на вартість даних робіт важливо долучати за найменшої можливості не тільки міські, а й державні кошти. Поки що, як кажуть, «процес пішов» у правильному напрямку.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ