БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Дива трапляються! Святий Миколай готується до свята

Так як пощастило Святому Миколаю, не пощастило, мабуть, жодному іншому святому. Саме 19 грудня розпочинається період зимово-новорічних святкувань. А з ним і час дива, веселощів та подарунків. Як же чекають його діти! Напередодні свята пишуть до Святого листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно. Схвильовано думають: буде подарунок чи, можливо, різка? Бо чемні дітлахи неодмінно знайдуть бажаний сюрприз, а неслухняні – прутик. Щоб зробити свято казковим для усіх дітей, в тому числі з соціально-незахищених категорій, 19 листопада в черговий раз стартувала благодійна акція «Фабрика Святого Миколая»

Організовував дійство, традиційно, Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Тут радо вітають та відчиняють двері всім небайдужим.
Журналісти «Громадського Ревізору» вирішили також завітати до соціального центру і на власні очі побачити, як же готуються до Дня Святого Миколая у Броварах, які у нього чарівні помічниці та які саме подарунки несуть броварчани.
Заходимо до маленької кімнатки, де працюють чарівні ельфи-помічниці, та не з порожніми руками. Приносимо подарунки – іграшки та набори для творчості. Бачимо, що сьогодні ми не перші гості, що дуже тішить.
На окремому столику, який виділили спеціально для дарунків, бачимо новеньку, величезну іграшкову ляльку-пупса, велику вантажну машину, дитячу енциклопедію, костюм левенятка, багато м’яких іграшок та солодощів.
Поряд стоїть ще декілька коробок із цікавою та різноманітною всячиною для малечі, яку вже встигли принести небайдужі броварчани-помічники Святого Миколая.
«Поки ми не дуже багато зібрали речей. Але сподіваємося, що ще принесуть, адже ще є час для цього. Минулого року теж так було – спочатку охочих було не дуже багато, а за декілька днів до свята нанесли нам багато цікавого. Це були і не їстівні подарунки, але в основному несли солодощі. Таку статистику можна зрозуміти, адже приносити за місяць цукерки теж не варто, щоб вони не залежувалися», – розповідають нам у центрі соціальних служб.
Головна мета акції – зробити маленьке диво для діток, щоб в їх серцях поряд із радістю жевріла незламна віра в добро і в те, що у кожного є янгол-охоронець, який дбає і охороняє їх. А віра в чудо завжди породжує в дитячому серці милосердя.
«Ми щороку звертаємося до громадян і просимо їх приносити необхідні речі. Це може бути канцелярія, іграшки, солодощі, дитячі книжки. Можна приносити і дитячі речі, не обов’язково нові, але в хорошому стані», – розповідає Леся Гаврись, спеціаліст центру.
Тут раді будь-якому подарунку та пам’ятають чи не усіх своїх помічників. З особливою теплотою та вдячністю говорять про тих, хто навідується до Фаб­рики, де збирають дива та враження для малечі, щорічно.
«Є у нас і постійні помічники, які не перший рік поспіль приносять щось діткам. Тільки ми оголошуємо про початок чергової акції, до нас одразу приходить один чоловік. Він приносить якийсь коштовний подарунок. Цього разу приніс великий іграшковий автомобіль. Потім протягом місяця він майже кожного тижня заходить і ще щось приносить. А вже під кінець акції він йде до нас із фруктами чи солодощами», – діляться цікавими історіями Леся Гаврись.
У ході нашого спілкування, раптово відкрились двері і на порозі ми побачили жіночку, яка принесла величезний пакет приємної всячини для малечі – багато різноманітних м’яких іграшок, ляльок і книжок. Щира та відкрита посмішка на обличчі красномовно свідчила, що для неї участь в акції – це також свято, яке дарує не менше приємних емоцій, ніж отримати подарунок самому.
«Я нещодавно дізналась про Фабрику Святого Миколая. Цього року приношу речі вперше. Але я працюю в садочку, розповім всім про акцію», – викладає з пакету подарунки та розповідає пані-помічниця, яка долучилась до акції.
«Речей, які ми збираємо, ніколи не може бути забагато. Хоч би яку кількість ми не назбирали, ми роздаємо завжди все. У нас є близько 700 сімей, які перебувають на обліку і яким би ми хотіли допомогти. В першу чергу даруємо подарунки діткам сиротам, які позбавлені батьківського піклування, діткам із особливими потребами, малозабезпеченим родинам», – розповідають працівниці центру.
Та головна робота для помічників Святого Миколая ще попереду. Слід не лише зібрати, відсортувати та запакувати подарунки, а ще потім завітати до кожної домівки та залишити частинку дива.
«Напередодні свята ми вже складаємо конкретно список родин з адресами, куди має завітати Святий Миколай. Формуємо кожному подаруночок відповідно до віку та потреб, зважаємо і на листи, які діт­ки пишуть заздалегідь. Та й взагалі, ми стараємося, щоб обов’язково в подарунку були і солодощі, і щось з речей: можливо іграшка, чи набір для дитячої творчості чи ще щось», – додають у соціальному центрі.
А для тих, хто ще хоче долучитися до доброї справи та запалити у дитячих очах віру в добро та чудеса ще є час. Іграшки, солодощі, канцелярію, дитячі книги та навіть одяг можна приносити до 19 грудня, за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, буд. 15, кабінет 101.


Софія Левицька

fabSVfabSV2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ