БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ГІПЕРТОНІКАМ НА ЗАМІТКУ: ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЗНИЖКУ НА ЛІКИ

Малорухливий спосіб життя, погана екологія, стреси… Всі ці фактори з легкістю перетворять здорову людину на гіпертоніка та змусять добре витрачатися на ліки. Аби допомогти пересічному громадянину знайти ключик до здоров’я, у Броварах запровадили нову соціальну програму з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Вона передбачає відшкодування коштів на гіпертензійні препарати. Ефективні, дорогі, але з хорошою знижкою

Реімбурсація: страшне слово – вражаючий ефект

Про реімбурсацію, як про відшкодування коштів на лікарські препарати, в Україні вперше почули в 2012–2013 рр. Саме тоді, керуючись досвідом європейських країн, на державному рівні запровадили пілотний проект.
Очікуваний результат цього проек­ту – поліпшення умов матеріальної доступності для українців призначених лікарем недешевих, але ефективних препаратів.
Суть реімбурсації проста. Людина із рецептом, в якому є позначка «підлягає відшкодуванню», звертається до найближчої аптеки, де надають таку послугу. Фармацевти роблять знижку на препарат, а держава потім відшкодовує їм різницю. Та все це теорія.
На практиці зазвичай виникають різні перешкоди. Непевність фармацевтів у тому, що кошти державою будуть відшкодовані та нерозуміння громадянами, як саме працює ця знижкова система, зробили свою справу. Реімбурсацію на державному рівні призупинили. Та остаточну крапку не поставили. Пообіцяли вже у квітні 2017 р. поновити.
У Броварах так довго вирішили не чекати і вже запровадили «Програму з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань».

Реімбурсація для гіпертоніків – запорука зниження інсультів

Броварські лікарі все частіше звертають увагу на те, що треба слідкувати за власним здоров’ям: частіше навідуватися до полі­клініки, не залишаючи хворобу «на потім», перевіряти рівень холестерину у крові, контролювати тиск та за необхідності отримувати рецепти на препарати, здатні покращити самопочуття.
Розуміючи, що вартість ліків не кожному броварчанину по кишені, в місті запровадили соціальну програму. Єдиним та основним заходом реалізації цієї програми є відшкодування з міського бюджету коштів аптекам за частково або повністю безкоштовний відпуск ліків. Розрахована вона на три роки. Відомі вже і суми виділених коштів. На 2016-й – 150 тис. грн., 2017-й – 600 тис. грн., 2018-й – 700 тис. грн.
У ході реалізації програми медики прогнозують зниження рівня інсультів, інфарктів, гіпертонічних кризів та зменшення кількості осіб із підвищеним артеріальним тиском.
«На сьогодні у Броварах гіпертонією страждає 36 680 людей. Із запуском цієї програми подивимося, як статистично буде змінюватися кількість серцево-судинних захворювань», – каже головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов.
Із лікарським рецептом за довгоочікуваною знижкою
Рецептурний бланк за формою №1 вже сьогодні є перепусткою для гіпертоніків, які не можуть дозволити собі дороге лікування. Та надається він лише раз на місяць. У Броварському центрі первинної медико-санітарної допомоги кажуть, що пов’язано це з невеликими оборотними коштами комунальної аптеки на Шевченка, 14, з якою співпрацюють зараз.
«Нам ще треба встигнути відшкодувати аптеці кошти. Втім, у подальшому плануємо підключити до роботи приватні аптеки. Але для цього нам потрібний регуляторний акт, в якому прописуються умови співпраці. Розробляється такий акт місяць-півтора. Маємо надії, що він буде прийнятий депутатами вже на початку року», – сказав Ігор Кравцов.
За його словами, відсоток відшкодування на ліки залежатиме від їх вартості.

Вартість упаковки лікарських засобів           % відшкодування вартості упаковки
до 20 грн                                                              безкоштовно
від 20 до 40 грн                                                   90%
від 40 до 60 грн                                                   60%
від 60 до 90 грн                                                   50%
від 90 грн                                                              40%

Щодо переліку ліків, що підлягають відшкодуванню, то вони мають бути дозволеними до продажу в Україні та вироблятися із дотриманням вимог належної виробничої практики за наступним переліком міжнародних непатентованих назв:

Міжнародна непатентована назва (діюча речовина) українською мовою
Засоби, що діють на ренін-ангіотензивну систему та їх комбінації

Еналаприл
Еналаприл з гідрохлортіазидом
Лізиноприл
Лізиноприл з гідрохлортіазидом
Каптоприл
Каптоприл з гідрохлортіазидом
Раміприл
Блокатори бета-адренорецепторів
Бісопролол
Метопролол
Небіволол
Антагоністи кальцію та їх комбінації
Амлодіпін
Амлодіпін з лізиноприлом
Ніфедіпін
Засоби, що зменшують агрегацію тромбоцитів (антиагреганти)
Кислота ацетилсаліцилова
Клопідогрель
Гіполіпідемічні засоби
Симвастатин
Ловастатин
Аторвастатин
Розувастатин


«На рівні держави до переліку препаратів, що підлягають відшкодуванню, включили не надто ефективні, маловартісні препарати. На місцевому рівні ми доповнили перелік комбінованими дорогими, але більш ефективними ліками», – зазначив Ігор Кравцов.
За його словами, «Програма з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань» вже працює, рецептурні бланки за формою №1 виписуються і люди звертаються за знижкою. Сподіваємось, що в результаті реалізації нового проекту значно знизиться рівень серцево-судинних захворювань у Броварах.


Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ