БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.72

Робота чи дитина – ОСЬ в чому питання

Зима, що майже вступила у свої права, разом із морозами принесла до України ГРВІ та нові штами грипу. Від Гонконгського Н3N2 починають страждати кияни. До Броварів гострий вірус ще не долетів. Та у нас і «своїх» хвороб вистачає. Рівень дитячої захворюваності на ГРВІ щотижня зростає. Найбільше їх припадає на дошкільні навчальні заклади. В чому причина, з’ясовував “ГР”.

Лікарняні по догляду за дитиною ніхто не відміняв

Уявімо, що у вас захворіла дитина, але вам потрібно на роботу. Вибір на користь кого/чого ви зробите? Відповідь очевидна. Та не для всіх.
Деякі батьки настільки бояться втратити роботу, що відводять до садочків хворих дітей. Це і зумовлює зростання рівня дитячої захворюваності. І компромісу тут не відшукаєш.
«З одного боку, хворі діти не повинні знаходитися у садочку та розповсюд­жувати інфекцію на своїх однолітків. А з іншого, розумію батьків, які бояться лишитися без роботи. Та все ж дбайте про своїх дітей», – каже головний лікар Броварського ЦПМСД Ігор Кравцов.
Дошкільні навчальні заклади також активно працюють над вирішенням цього питання. «З батьками, які приводять до садочків хворих дітей, проводиться поглиблена робота, ці питання обговорюються на батьківських зборах. Та не всі батьки, на жаль, це розуміють», – каже завідувач відділом дошкільних, позашкільних закладів, виховної роботи управління освіти та науки Ірина Туник.
За її словами, якщо зранку працівники садочку бачать дитину із явними симптомами хвороби: температурою, кашлем, нежиттю – одразу ж віддають батькам. Якщо ж симптоми проявляються пізніше, дитинку передають до ізолятора та телефонують батькам із проханням забрати. «Ми не маємо права самостійно давати діткам ліки чи краплі. Ми не лікарі. Єдине, що можемо – у разі потреби надати першу медичну допомогу», – підсумовує Ірина Туник.
Батьки, які сумлінно лікують дитину та беруть заради цього лікарняний, також не задоволені ситуацією. Так, мама 4-річного Михайлика Ірина зауважує, що до того як вони почали ходити до садочку, не знали, що таке антибіотики. Тепер же з хвороб не вилазять. «Передусім, слід думати про здоров’я власної дитини. А їй на час хвороби краще побути вдома. Розумію, що люди працюють. Але є бабусі, дідусі. І за бажанням завжди можна знайти різні варіанти. Особисто я при найменших симптомах хвороби телефоную вихователю і кажу, що нас не буде», – розповідає Ірина.
Мама п’ятирічної Софії Олена розповідає свою історію. Каже: «Працюю в комерційній структурі. У моє становище керівництво не входить. Тому і доводиться вести хвору дитину до садочка».
Позиція Олени зрозуміла: лишитися без роботи та ще й з дитиною на руках – не надто приємно. Та хто зрозуміє матусь, які на час хвороби дитини брали лікарняний, пильно доглядали за нею, а потім відвели до садочка і отримали чергову порцію інфекції.
Єдиний вихід: дослухатися до порад лікарів, пробувати шукати варіанти, та у жодному разі не вести хвору дитину до садочка. Таким чином, і ускладнення хвороби не спровокуєте, і зробите свій крок до зниження рівня дитячої захворюваності на гострі вірусні інфекції, а особливо на грип.

Людмила Бондаренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ