БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Судові баталії з БЗБК тривалістю в десятиліття

Відразу два об’єкти, до яких певне відношення має Броварський завод будівельних конструкцій, знову у центрі уваги Феміди. Гуртожиток та дитячий садочок ніяк не знайдуть собі господаря. І завод, і місто вважають, що майно належить їм. Істину встановлювали у суді

Подвійні «стандарти» БЗБК

Мабуть, немає у Броварах жодної людини, хто не знав би про проблему переповненості дитячих садочків. Батьки обурюються, бабусі з дідусями підключаються, малюків записують в чергу до садочка чи не через декілька днів після народження. Навіть відкриття приватних закладів та будівництво і проектування декількох ДНЗ, які планує найближчим часом міська влада, не вирішують проблему повністю.
З іншого боку – прямісінько у центрі міста, на вул. Гагаріна, за магазином «Ватсонс», поступово перетворюється на руїну дитячий садочок. Так-так, саме дитячий садочок, в який вже ой як давно не ходять діти. Щоправда, сміливі та пронирливі дітлахи часом все ж з’являються на подвір’ї колишнього ДНЗ, але тільки для того, аби досхочу побешкетувати та погратися в піжмурки.
«Чому ніхто нічого не робить з цим садочком?! Дітей нема куди дівати, групи переповнені, увесь час говорять про те, що садочки треба будувати, а тут що – не садочок вам? Чого не роблять ремонт? Чому не приводять до ладу?», – обурено запитує Інна, мама дворічної Даринки.
Як виявилося, не все просто і з цим приміщенням, і з гуртожитком, що знаходиться поряд з колишнім ДНЗ. Садочок, не повірите, нібито функціонує на повну силу. Адже за документами, розташовані на Гагаріна руїни є частиною ДНЗ «Трембіта», що по бульвару Незалежності. І окрім того, у БЗБК досі вважають, що ці два приміщення належать саме йому і належність майна до комунальної власності громади вважають фікцією.

Заручники обставин

Саме так можна сказати і про дітлахів, які могли б відвідувати просторий та світлий дитячий садок у центрі міста, і про мешканців гуртожитку, що по вул. Гагаріна. Люди роками чекають можливості хоч трохи бути впевненими у завтрашньому дні.
«Ми тут живемо вже 12 років. Облаштувалися, ремонти робимо. Йти нам нікуди, іншого житла немає. Але де гарантія, що завтра нас не викинуть звідси, як шолудивих котенят, разом з діть­ми? Ми хотіли приватизувати свою кімнату, але там така якась плутанина. Кому гуртожиток належить – чи місту, чи заводу, ніде правди добитися не можна», – бідкається Володимир.
З проблемою міські чиновники добре знайомі, більш того, вже не перший рік йде судова тяганина між БЗБК та міською радою. У виконкомі кажуть – раді б і відновленням дитячого садочка зайнятися, і мешканцям гуртожитку надати можливість приватизувати житло, однак спільної мови з керівництвом БЗБК ніяк не знайдуть.

Судові перипетії

Про паперові «баталії» стосовно цих двох об’єктів соціального призначення розказувати можна дуже довго. Листами з пропозиціями, рекомендаціями, проханнями, наполегливими та дуже наполегливими нагадуваннями про необхідність передачі майна до власності територіальної громади міста «бомбардували» Броварський ЗБК не тільки виконком міської ради, управління освіти та науки, управління комунальної власності, але й Головне управління освіти і науки КОДА.
«Головне управління освіти та науки стурбоване ситуацією, що склалася із охопленням дошкільною освітою жителів міста. На адресу ВАТ «БЗБК» було надіслано лист начальника головного управління освіти та науки Київської обласної державної адміністрації щодо прискорення передачі дитячого навчального закладу «Трембіта» на баланс управління освіти Броварської міської ради», – повідомляється у офіційних листах.
І що ще потрібно? Рішення міської ради про безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади і гуртожитку по вул. Гагаріна, 12-а і ДНЗ «Трембіта» (вкупі з ДНЗ «Сонечко») прийнято ще у серпні 2011 року, акти приймання-передачі майна також підписані і навіть разом з представниками БЗБК, але… Виявляється, розпрощатися з майном не так просто.
Процедура передачі передбачає виконання балансоутримувачем ряду підготовчих робіт, зокрема, передачі ним приймаючій стороні пакету необхідної технічної документації. Мало того, що документація не була передана, у лютому 2012 року БЗБК позивається до Регіонального відділення Фонду держмайна про визнання власності на ці два об’єкти. Господарський суд відмовив у задоволенні позову повністю, оскільки як було встановлено судом, спірні об’єкти не увійшли до статутного фонду БЗБК під час приватизації.
Однак, БЗБК і досі не погоджується на передачу майна, натомість усілякими затягуваннями та маніпуляціями продовжує тягнути «кота за хвіст» у цьому питанні.

Останні вісті від Феміди

Крайнє (бо ж не факт, що останнє) судове засідання відбулося 23 листопада.
«Після нового розгляду, було встановлено, що ці два об’єкти були вже передані у комунальну власність, рішення про прийняття до комунальної власності не оскаржувались, акти є. Тим паче, що по садочку акти підписані і представниками БЗБК. І у Вищому господарському суді ці два рішення залишили в силі, тобто можна сказати, що суд підтвердив факт передачі цих об’єктів до комунальної власності», – кажуть юристи міської ради.
Тепер знову сподіваємося на добру волю у виконанні законних рішень суду, якими зобов’язують БЗБК передати у повному обсязі всю техдокументацію громаді міста. Якщо ж ні, до роботи підключаться державні виконавці. Тож сподіваємося, що «біг по колу» судових інстанцій нарешті закінчиться, і законні власники – громада міста – повноцінно вступлять у свої права.

Ярина Вишневецька

sadbzbr1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ