БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

День Гідності та Свободи у Броварах: без пафосу та гучних урочистостей

Україна – це територія гідності й свободи. Такими українців зробила не одна, а дві революції – Помаранчевий Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли наші співвітчизники продемонстрували свою європейськість та прагнення до свободи

21 листопада в Україні втретє відзначають День Гідності та Свободи. Цей день став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але який згодом був скасований. У новому форматі свято відзначається згідно з Указом Президента 2014 року.
«Задля збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріо­тизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013–лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Україн­ської держави та її європейського вибору встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада», – йдеться в Указі Петра Порошенка № 872/2014.
Якраз 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євро­пейським Союзом.
Саме в цей час ми маємо проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій країні, як ніколи, потрібно бути єдиною та згуртованою.
Саме сьогодні наші земляки, які у лавах українського війсь­ка з честю відвойовують та захищають кордони держави, щоденно продовжують боротись за її єдність та цілісність.
Незважаючи на неспокійні настрої та протестні сутички і заворушення, що відбулись цього річ у столиці, у Броварах свято пройшло спокійно та виважено.
На 21 та 22 листопада було заплановано низку заходів з нагоди державного свята.
Зокрема, у понеділок було проведено церемонію покладання квітів до пам’ятного знака на Майдані Свободи та до місць поховання Героя Небесної Сотні, Героя України Антоніни Дворянець та загиблих воїнів АТО. Члени родин загиблих, ветерани АТО, мер разом заступниками вшанували пам’ять загиб­лих земляків.
З нагоди свята заплановані тематичні та оглядові екскур­сії в краєзнавчому музеї, тематичні та книжково-ілюстративні виставки у міських бібліотеках. В музеї оновлено експозицію «Герої Майдану», в міській бібліотеці для дітей організовано тематичну виставку «Територія Свободи», у бібліотеці для дорослих – книжково-ілюстративну «Волі народної дзвін».
Окрім того у школах міста проведено лекції, бесіди, виховні години, адже юні громадяни нашої держави мають змалечку знати та розуміти історичні процеси, що проходять прямо зараз, поряд з ними, у звичному повсякденному житті.
Поминальні молебни за загиблими героями Революції Гідності пройшли у церквах та храмах Броварів.

Віталій Грабовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ