БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

За що «Термінал» судиться з міськрадою

Судове засідання за апеляційною скаргою  ТОВ «Термінал-Бровари» відбулося у Київському апеляційному адміністративному суді  22 листопада. У чому суть справи, розбирався «ГР»

Предмет позову

Відразу зазначимо, що ТОВ «Термінал-Бровари» не має жодного відношення до улюбленого броварчанами торгівельно-розважального центру. Дане підприємство є власником складського комплексу «логістичний парк», що знаходиться на Об’їзній дорозі. 13 квітня 2006 року дане підприємство уклало договір оренди земельної ділянки загальною площею 9,5 га.
Позивач просить суд скасувати рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Бровари» від 25 грудня 2014 року. Розмір даної нормативної оцінки встановлюється не рідше, ніж 1 раз на 5–7 років. Час іде, усе дорожчає і виконуючи умови договору, після чергової «п’ятирічки», керівництво «Терміналу» мало б переукласти договір за новою нормативною оцінкою. Однак, не так сталося, як по закону мало б бути. Адміністрація підприємства вирішила, що занадто багато з них вимагають і… подала до суду на міську раду. Більше того – навіть виграла перше судове засідання. Однак, якимось дивним чином. Суддя Шинкар виніс рішення на користь «Терміналу» і наступного ж дня звільнився з посади. Дивно, дуже дивно, а може збіг?

Засідання з продовженням

Натомість міська рада на захист свого рішення звертається до Київського апеляційного адміністративного суду.
«Рішення міської ради є абсолютно законним. Відповідно до чинного законодавства, технічна документація з нормативної грошової оцінки земель підлягає державній експертизі. 2 червня 2014 року ми отримали висновок від Департаменту державної експертизи та ліцензування», – каже начальник земельного відділу Леся Гудименко.
Підтримати позов висловили бажання не багато, ні мало 20 депутатів міської ради. Представники різних партій та фракцій стали на захист законності та порядку, адже добре розуміють, що орендна плата за землю – вагома складова поповнен­ня місцевого бюджету.
«Нормативна грошова оцінка на практиці застосовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати за ділянки, що знаходяться в комунальній власності, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок. Тому скасування даного рішення призведе до значних втрат бюджетних коштів», – пояснює начальник юридичного відділу міської ради Альбіна Баба-Мірзоєва.
Окрім того, це може створити небезпечний прецедент – інші підприємці, які вже сплачують оренду за новою нормативною оцінкою, також вирішать не платити за новими нормами і, чого доброго, захочуть компенсувати свої витрати. Скільки тоді втратить місцевий бюджет? Одне точно – немало.
Остаточна крапка у справі ще не поставлена, адже у судовому засіданні оголошено перерву на два тижні.


Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ