БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Броварчани стали віце-чемпіонами світу з ушу

Кожне місто України славиться своїми героями, традиціями, родзинками. Одна з родзинок Броварів – націленість на здоровий спосіб життя. Першочергова роль у цьому питанні надається спорту. Зокрема, китайському бойовому мистецтву ушу

Зірки спортивного ушу

До нашого міста ушу ще 1993 р. привіз відомий ушуїст та майстер спорту міжнародного класу Олег Чуканов. За цей час збільшився інтерес до цього виду спорту. Збільшилася і кількість спортсменів, і кількість нагород, які з року в рік поповнюють українську скарбничку.
Загалом продемонструвати свої вміння та професійні навички на Кубок світу з ушу, що проходив 18–21 листопада в китайській провінції Фучжоу, вирушили 120 спорт­сменів з 25 країн світу. До такого випробування Україна була готова. За черговою порцією медалей відправилися найсильніші ушуїсти – Андрій Коваль, Дмитро Панасюк та Роман Рева.
На змаганнях міжнародного рівня вони посіли другу позицію, виборовши «срібло» у командних змаганнях «Дуйлянь», пропустивши вперед лише країну, яка є родоначальником ушу – Китай та залишивши позаду усіх інших суперників.

Андрій Коваль: попри хворобу до заповітної спортивної мрії

Андрію 34 і йому є чим похвалитися. У 1998-му на Чемпіонаті Європи в Афінах отримав своє перше срібло. З Чемпіонату світу в Арменії у категорії «Меч» 2001 р. вийшов бронзовим призером.
Чого тільки не було на спортивному шляху хлопця, який з юних років бажав займатися бойовими мистецтвами. Заради ушу та з його допомогою поборов хронічну бронхіальну астму, що мучила його з дитинства. Незважаючи на хворобу, цілеспрямований та сильний духом хлопець сумлінно тренувався кожного дня. Бойовими мистецтвами серйозно почав займатися з 10 років. У 14 вже став майстром спорту України.
Сьогодні Андрій Коваль не лише фізично та духовно самовдосконалюється. Він допомагає здобувати спортивні перемоги іншим. Заслужений тренер України з радістю ділиться мистецтвом ушу з усіма бажаючими. Каже: «Виступаю заради учнів та відчуваю за них велику відповідальність».

Роман Рева: на шляху до завоювання спортивного Олімпу

Краще за власну перемогу може бути хіба що перемога учня. Роман Рева – вихованець Андрія Коваля. Саме у нього хлопець вчиться майстерності, вмінню концентруватися, підтримувати внутрішній спокій та любити обраний вид спорту.
Своїми доленосними змаганнями вважає Чемпіонат Європи з ушу серед дорослих та юніорів, що у 2011 році проходив у Румунії. Саме на цих змаганнях спортсмен здобув першу високу нагороду на міжнародному рівні.
Цьогоріч хлопець також брав участь у Чемпіонаті Європи у Москві. Отримав дві медалі: золото в категорії «Дуйлянь» та срібло в категорії «Кулак».
Роман Рева тільки починає свою тре­нерсь­ку діяльність. Його стаж як наставника лише три роки. «Вихованці Романа вже виступають на змаганнях і мають непогані результати», – каже Андрій Коваль.

Дмитро Панасюк: «Кубок світу з ушу таолу – дуже серйозне змагання»

Ще один учасник цьогорічного Кубку світу з ушу таолу понад усе цінує підтримку. Батьки, тренери, команда – всі вони для Дмитра Панасюка дуже важливі. «Звичайно, отримуючи перемогу, відчуваєш піднесення та радість. Але якщо жити лише перемогою, не зможеш працювати на певних фізичних кондиціях», – каже хлопець.
Власне змагання для майстра спорту мають велике значення. Їх спортсмен називає можливістю побачити власний рівень підготовки та помилки.
Мистецтво ушу Дмитро опановує більше 15 років. Свою майстерність відточує на учнях та у змаганнях із суперниками. Про Кубок світу у Китаї каже: «Це були дуже серйозні змагання. Туди допускалися спортсмени, які на Чемпіонаті світу 2015 р. зайняли з першого по восьме місце у своїй категорії».
Андрій Коваль, Роман Рева, Дмитро Панасюк… У кожного своя історія, свій тернистий шлях. Поєднує хлопців спортивна мрія. Її спочатку перетворюють на мету і досягають. А потім своїм досвідом та навичками діляться з вихованцями. Хто вони? Чемпіони, майстри, фахівці. Звичайно. Та разом з цим, істинні фанати своєї справи.

Вікторія Шевченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ