БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Гори, гори ясно

Технології рухаються вперед, людство прогресує та з’являються все нові й нові винаходи. Вони з легкістю входять до переліку речей, без яких ми не можемо себе уявити. Варто лише згадати 19 століття, яке стало проривом в освітленні, адже тоді була винайдена перша лампочка. На сучасному етапі є великий вибір різних ламп на будь-який смак та гаманець: лампи розжарювання, галогенні, люмінесцентні, світлодіодні

Що пропонує ринок

Одним з найсучасніших видів штучного освітлення є світлодіодні LED-лампи. Зараз покупцеві пропонується ціле розмаїття таких ламп. Вони різні за виглядом, потужностями, можливостями та дизайном. Тож можна без проблем обрати найоптимальніший варіант, проаналізувавши якість та співставити із цінами.
Головна перевага такого освітлення в тому, що воно дозволяє економити кошти. І хоча LED -лампа коштує дорожче, переваги у її використанні видно неозброєним оком. Тим паче, за рахунок більшої довговічності та об’ємів виділеного світла, вона в рази обганяє своїх «пращурів».
«Застарілі» лампи використовують 95% енергії на нагрівання і лише 5% на подачу світла, тоді як LED 50% енергії спрямовує на подачу світла. Крім того, якщо звичайна лампа буде слугувати вам близько 1–2 тис. годин, то діодна — 30–50. Сучасні лампи легше «переносять» коливання температури та спокійно працюють при 40–50 градусах з позначкою мінус.
Для роботи LED-світильників потрібна невелика напруга. Вони відмінно переносять коливання напруги в мережі та не перегорають при її стрибках.

Бровари не відстають від часу

Питання щодо осучаснення мереж міського освітлення актуальне і для Броварів. Розуміючи, що високий рівень використання електроенергії – це додаткові витрати для бюджету міста, місцеві чиновники поступово починають переведення вуличного освітлення на світлодіодне. Це допоможе в кінцевому результаті скоротити частку використаної електроенергії до 70%.
«В офіційних документах, зокрема у рішенні виконкому, розписано повний перелік вулиць та адрес, за якими планують зробити капітальний ремонт мереж освітлення», – розповідає Галина Плотнікова, начальник УЖКГ.
Так, згідно з рішенням виконавчого комітету, у 3-4 кварталі поточного року, роботи будуть зроблені по вул. Аркадія Голуба, 1-В, Олімпійській, 3, 7, 9, Гагаріна, 1 та 3, Героїв Небесної Сотні, Київській, 168.
Окрім цього, «Громадський Ревізор» вже повідомляв про встановлення нових опор з LED-освітленням по вулиці Шолом-Алейхема та проїзду від вул. Марії Лагунової, 5 до вул. Київської, 300-в, де на існуючих опорах було встановлено 6 нових LED-світильників.
В найближчих планах прорахувати можливість та «засвітити» вул. Короленка, Петлюри та Гагаріна.
Одним із наймасштабніших проектів із переходу від звичайних до світлодіод­них освітлювальних приладів є парк «Перемоги» та пішохідний бульвар, більш відомий як «Алея кохання». Та й загалом, у всіх паркових зонах та зонах відпочинку відтепер встановлюватиметься лише сучасне освітлення.

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ