БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Депутатський бойкот або Коли форма важливіша за зміст…

Термінові ремонтно-відновлювальні роботи після аварії на  цент­ральному каналізаційному колекторі та з метою попередження в майбутньому виникнення подібних ситуацій – питання, яке 11 листопада виносилося на розгляд позачергової  депутатської сесії. Що вирішили депутати та яким чином це відобразиться на темпах робіт – розбирався «Громадський Ревізор»

Аргументи від «тепломережі»

У зв’язку з нагальною необхідністю термінового проведення ремонтних робіт після низки аварійних ситуацій, що сталися наприкінці жовтня на каналізаційних мережах Броварів, на розгляд депутатів виносилося питання «Про надання дозволу на укладення договору на проведення робіт, проектування та монтажу без застосування електронної процедури закупівель».Директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов наголосив на необхідності термінового виконання робіт по проектуванню та монтажу аварійного каналізаційного самопливного колектора від вул. Героїв Небесної Сотні (Возз’єднання) до КНС №2. Також підприємство просило надати дозвіл на заключення договору на проведення робіт з відновлення асфальтного покриття по бульв. Незалежності, 12–14, яке було зруйноване внаслідок аварії на центральному каналізаційному колекторі.
Фактично керівництво КП «Бровари­тепловодоенергія» звернулося до депутатів з проханням дозволити проведення комплексу робіт без застосування елект­ронної системи закупівель.
«У зв’язку із ситуацією, що склалась на Незалежності в районі будинків №№12 та 14, терміново необхідно відновити там площу асфальтного покриття, а також просимо дати дозвіл на укладення договору з підрядником для проведення робіт, проектування та будівницт­ва 140 метрів нового колектора», – сказав, звертаючись до депутатів, директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов.
Далі керівник «Тепломережі» пояснив, що дане рішення виникло у зв’язку з неможливістю відновити діючу гілку каналізації, куди потрапляє фактично 80% стоків з усього міста, і роботи ці можна проводити тільки паралельно. У грошовому вимірі це коштуватиме місту 1 млн. 400 тис. грн., а ще – довгих декілька місяців для «утрясання» усіх паперових справ.
«Якщо ми підемо по системі «Pro­zorro», нам необхідно буде робити відразу проект, кошторисну документацію, а також провести експертизу. Тільки після цього ми маємо право вийти на «Prozorro». Але хочу сказати, що ми не можемо гаяти час у зв’язку з тим, що вже після аварії, яка сталась по Незалежності, там вже проведені певні роботи і забетоновані труби, які були зношені на 100%. Там дуже тяжкі умови для проведення робіт, адже глибина каналізації складає 6–7 метрів, а поруч школа. Саме для прискорення проведення цих робіт «Бровари­тепловодоенергія» і просить депутатського погодження», – сказав Сергій Сафронов.

Депутатський бойкот ремонтних робіт

Однак, незважаючи на роз’яснення та аргументи керівника «Тепломережі», депутати не дозволили проводити роботи і рішення не було прийняте. Дещо дивна позиція «народних обранців» по відношенню до громади. Адже підприємство має на меті прискорити виконання робіт, привести до ладу частину на Незалежності, де ходять діти до Школи мистецтв, та провести ряд запобіжних заходів, аби в найближчий час не мати проб­лем з каналізацією. Зима надворі, панове. Якщо повториться така ситуація, хто відповідатиме за наслідки? Знову в усьому будуть винні комунальники та погана влада? Питання риторичні, а висновок поки що невтішний – ремонти на каналізаційному колекторі та відновлення асфальту по бульвару Незалежності підуть по «Prozorro» та відкладаються на невизначений час.

Віталій Грабовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ