БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Шукаємо сміття по... мапі?

З кожним роком в Україні зростає кількість сміттєзвалищ. В більшості своїй створюються вони хаотично, кому де заманеться, той там і складує непотріб. І в результаті, територія України густо засіяна осередками сміття. Поки проблема ще «у зародку» та не набула катастрофічних масштабів, чиновники мізкують, як її вирішити

Певно, більшість з тих, хто розкидає сміття «наліво і направо», живуть за принципом «де живу там і… смічу». Поки фахівці-екологи б’ють на сполох та намагаються достукатися до совісті українців, міністерсь­кі чиновники знайшли свій шлях вирішення цієї проблеми з допомогою інтернет-технологій. І хоча в повне «очищення» України завдяки такій системі мало хто вірить, більшість все-таки сподівається, що становище поліпшиться.

Шлях до дій

8 вересня в Міністерстві екології та природних ресурсів презентували ноу-хау – інтерак­тивну мапу сміттєзвалищ. Голов­на мета її  створення – ближче підійти до європейсь­ких стандартів та очистити Україну від сміття. Хоч електронний сервіс ecomapa.gov.ua запрацював ще зовсім нещодавно, мапа України вже щільно заповнена самовільними осередками непотребу.
Працювати з он-лайн сервісом дуже прос­то. Додати інформацію на інтерактивну мапу може кожен бажаючий. Тож, якщо вам не байдуже екологічне «здоров’я» нашої держави та відомі локації зі сміттям, що причаїлися десь за межами міста, чи, можливо, навіть поблизу вашого будинку, ви можете сміливо реєструватися на сайті та додавати інформацію на мапу. Варто лише озброїтися фотоапаратом і зробити кілька світлин. Після цього – додати познач­ку на мапі, ввести відомі дані та завантажити фото.

Життя на звалищі

«Якщо ви зайдете на сайт, то побачите, що Україна зараз – майже як суцільне сміттє­звалище. При цьому немає жодної області, яка б надала всю повну картину геолокації сміттєзвалищ. Причини різні – не вистачає людей, немає приладів і таке інше», – розповідає Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів.
Мінрегіонбуд дає статистичні дані за минулий рік – понад 30 тисяч сміттєзвалищ. Йдеться і про офіційні полігони, і про менші за обсягом стихійні звалища. Але корект­ність цієї інформації під сумнівом, бо з року в рік все змінюється, на жаль, не в кращий бік. Тенденція показує, що нові «галявини» ще з’являтимуться.
Сам Міністр екології розповідає, що у відомстві володіють інформацією про 2600 звалищ. І це лише мізер у вирі загальної картини. Але проблему потрібно терміново вирішити. Як розповідає Остап Семерак, презентація роботи сервісу – лише початок. У найближчому майбутньому на програму чекає ще ряд удосконалень і коригувань.
«Сервіс буде постійно оновлюватися, окрім місця сміттєзвалища, ми додаватимемо дані про його морфологію, про стан ліквідації», – розповів пан Остап.

Бровари не без гріхів

Сподіватися на те, що у Броварському районі все чисто, не варто. І хоча на мапі є всього декілька позначок, фахівці запевняють, що просто ще не встигли внести дані та й громадяни не часто користуються новим сервісом, бо просто не всі знають про нього.
І якщо небайдужі жителі Броварщини вже заповнили мапу району окремими осередками сміття, то Бровари поки що залишаються повністю «чистими». Але чи це так?
«Насправді, у нас по місту теж багато стихійних сміттєзвалищ. І від підприємств, і від приватних осіб. Найбільші звалища сміття на лісництві, але ми боремося з ними, намагаємося оперативно ліквідовувати. Окрім цього, ми проводимо суботники, це теж допомагає уникнути захаращення міських територій», – розповідає Олег Єжаков, в. о. начальника спецвідділу з питань благоустрою міста.
Тож, якщо ви хочете подбати про екологію та сповістити про засмічення певної території, не зволікайте – заходьте на інтерактивну карту. Це допоможе комунальникам оперативніше ліквідовувати нові «завали». Якщо ж «масштаби лиха» невеликі, інколи буває набагато швидше зібратись з сусідами та прибрати територію біля свого будинку, ніж додавати фото і інформацію на мапу, а потім чекати, поки хтось відгукнеться і прибере.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ