БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.19

МРЕВ більше немає… ТСЦ ще немає… Куди бігти водіям?

Про початок реформування системи реєстраційно-екзамена­ційних відділів, більш відомих, як МРЕВ, почали говорити ще в минулому році. «ГР» вирішив поцікавитись, чи докотилася хвиля змін до Броварів

Кардинальна оптимізація

У квітні минулого року тодішній перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе на засіданні уряду презентувала новий проект Закону «Про органи внутрішніх справ України», у якому передбачалися кардинальна зміна роботи та структурна оптимізація колишніх МРЕВ. На той час у державі функціонувало 228 таких центрів. Їх мали скоротити до 64, але запровадити ще 15 мобільних центрів.
«ТСЦ будуть надавати послуги на місцях. Деякі послуги зроблять елект­ронними, з використанням ІТ-тех­нологій. У липні 2015 року у столиці запрацюють 2 оновлені центри, а до вересня 2015 року – 62 по Україні. У сервісних центрах буде встановлено уніфіковану вартість послуг. Всі функції та посилення повноважень будуть передані до вересня 2017 року», – обіцяла екс-заступник міністра Згуладзе.
Для прикладу, в столиці на той час працювало 10 центрів МРЕВ, відтепер їх має лишитися тільки два. Однак, таке різке скорочення кількості, за розрахунками чиновників, не повинно вплинути на якість роботи.
Необхідно змінювати правила, а не людей, не тільки карати, а попереджувати – вважають ініціатори реформи. В ідеалі, кожен працівник матиме право власноруч підписувати документи, а не ходити до керівника за підписом.
12 серпня поточного року перший оновлений сервісний центр Міністерст­ва внутрішніх справ урочисто відкрили в Києві. На урочистостях Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що подіб­ні центри буде створено по всій Украї­­ні. Особливу увагу міністр звернув на підбір кадрів, які, як відомо, вирішують все. У Київському сервісному цент­рі відбір проводився досить жорстко, адже кажуть, що конкурс складав 43 особи на місце.
«Головне – новий, спеціально підготовлений, привітний персонал. Забудьте про старі МРЕВ. Головний пріо­ритет нового сервісу – зручність і комфорт для вас! Починаємо з Києва і за 9 місяців завершимо реформу по усій країні», – пообіцяв тоді Арсен Аваков.
Після столиці, такі регіональні центри відкриються в Харкові, Дніпрі, Львові, Маріуполі та інших великих містах Украї­ни.

А що ж у Броварах?

Броварський Територіальний сервісний центр (ТСЦ) №3 де-юре вже існує на базі всім відомого МРЕВ 3243, що по вул. Броварської сотні (Чкалова), 4. Однак, вже близько місяця тому на офіційному сайті міської ради з’явилося оголошення про те, що реєстраційні послуги даною структурою не надаються. Що ж відбувається насправді? Сідаємо в авто та прямуємо на Окружну.
Біля екс-МРЕВ купа машин, ходять люди, переважно чоловіки, з паперами, дехто з номерними знаками в руках. Вочевидь, не все «законсервовано». Проходимо на територію і тут дійс­но стає ясно – старого МРЕВ вже немає. Причому не тільки структури, а й приміщення у звичному багаторічному вигляді.
Біля будівлі – багато будматеріалів, на дверях величезний напис «Ремонт» та купа вибачень за тимчасові незручності. Всередині кипить робота, видно, що переобладнання дійсно капітальне. Начальника ТСЦ знаходимо в сусідньому приміщенні, яке тимчасово переобладнано для прийому громадян.
«Ми не припиняли працювати, просто у зв’язку з проведенням повної реконструкції старого приміщення, дещо скоротили перелік послуг, що надаються. Екзаменація проводиться, права видаються, деякі реєстраційні послуги також. Наприклад, коли закінчується строк доручення або реєстрації на міжнародний рух, також проводимо підтвердження по запитах з інших ТСЦ», – охоче пояснює начальник Сергій Чиж.
Відкриття оновленого територіального сервісного центру має відбутися у перших числах грудня, а поки можна звернутися в найближчі діючі ТСЦ в м. Києві за адресами вул. Братиславська, 52 та вул. Петра Усенка, 8 або до ТСЦ в смт. Баришівка за адресою вул. Польова, 3.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ