БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.93

Звідки беруться діти?

11 листопада до нашого міста завітав з гастролями театр «Київ». Тож п’ятничний вечір пройшов для броварчан захопливо та емоційно. Вистава відбулася у стінах культурного центру «СТО», що на Торгмаші. Справжньою несподіванкою стало те, що на нашій броварській сцені відбулася прем’єра спектаклю «Звідки беруться діти». Далі ця повчальна історія помандрує у Київ, де вже 30 листопада збере глядачів. Спектакль поставлено за однойменною п’єсою Анатолія Крима

Театр вже не вперше у приїхав до Броварів, минулого року мешканці міста мали змогу насолодитись легендарною виставою «За двома зайцями». Цього разу вирішили привезти щось більш сучасне.
«Сьогодні у нас прем’єра і ви – перші глядачі. У цій виставі якнайкраще розкриваються жіночі долі. Плюс показано деякі аспекти ставлення чоловіків до жінок. І ви все це побачите у нашому спектаклі. Це і комедійна форма, а часом і не дуже комедійна, а навпаки – трагічна», – звернувся до глядачів зі вступним словом режисер Валерій Неведров.
Історія розгортається у пологовому будинку, де перебувають майбутні матусі. У кожної з жінок своя історія, свої надії й сподівання. Хтось втратив дитину і переживає надскладний період в житті, в той час як інші проводять безтурботні посиденьки за чашкою чаю. Хтось чекає вже на 7-му дівчинку і боїться зізнатися чоловікові, бо… той хоче хлопчика. А хтось постає перед глядачем в образі сурогатної мами, хоча насправді є коханкою чоловіка, яка «залетіла».
В одній історії, як і в житті поєднуються такі різні, але водночас такі схожі жіночі долі. Всі героїні несхожі за характером, поведінкою, соціальним становищем, але всі вони кохають та прагнуть стати щасливими.
Спектакль має неабияке моральне підґрунтя. В ньому виносять на загал та розсуд глядачів такі проблеми сьогодення як аборти, проблема стосунків у родині, взаєморозуміння, ставлення один до одного.
Всі події хвилеподібно виринають одна з одної, емоції глядачів миттєво змінюються одна за одною. Тут ти приєднуєшся до горя героїні, яка втратила дитину, а вже через хвилину регочеш із чоловіка, який прибіг з рушницею до пологового, щоб дізнатися, хто в нього народиться – хлопчик чи дівчинка. Потім знову хвилюєшся за героїню, яка хоче зробити аборт, а потім тішишся жіночій підтримці. І так, на протилежно чуттєвих моментах, побудований весь спектакль.
Сцена заповнена мінімалістичними декораціями, що додає простоти та водночас передає атмосферу типової лікарні. Щодо костюмів, тут теж все максимально природно та просто: майбутні матусі ходять про сцені у домашніх капцях та яскравих «квітастих» халатиках.
У постановці «Звідки беруться діти» є все: горе, печаль, розчарування, відчай, сум, істерики, сміх, комічність, дивакуватість, недалекість, заздрість, дружба, кохання… Залишається лише дивуватись, як режисерові вдалося у такий невеликий проміжок часу вмістити стільки протилежних почуттів. Спектакль пройшов на «одному подиху».
Після завершення, публіка залишилась у захваті від побаченого, лунали вигуки «Браво». Майже весь зал проводжав акторів за куліси стоячи.
Гастролери, в свою чергу, обіцяли незабаром повернутися і порадувати броварчан новою постановкою.
«У нас також планується прем’єра спектаклю про видатну співачку американського походження Квітку Цісик. У нас виконавиця головної ролі надзвичайно талановита і творча особистість. Також цікава наша інтер­претація цієї вистави, для діток у нас буде багато цікавого. Тож з нетерпінням чекаємо вас знову», – додає Валерій Неведров.

Слава Одинець

vustava1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ