БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Перша ластівка пішла: у Броварах почали видавати ID-паспорти з 14 років

Відповідно до Закону, який ухвалено Верховною Радою 14 липня, з 1 жовтня в Україні запроваджується видача паспортів у формі ID-паспорта-картки всім громадянам, які досягли 14-річного віку. Паспорти ж старого зразка припинили виготовляти. Чи потрібно бігти українцям за новими картками та які нюанси варто пам’ятати, дізнавався «ГР»

Хто останній в черзі

«В першу чергу нові паспорти отримають громадяни, яким виповнилося 14 років. Також це стосується 16-річних та всіх інших осіб, до 18-ти років включно. Саме ці категорії мають право отримати документ безкоштовно.
Всі інші сплачуватимуть адміністративний збір у розмірі 10% мінімальної заробітної плати. Зараз це 145 грн.», – розповідає Лідія Петрик, начальник Броварського районного відділу державної міграційної служби.
Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських держав, буде проходити поступово. Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення термінів дії паперових документів, не передбачається. За приблизними підрахунками, більшість громадян зможе отримати нові документи за 4 роки.
«На даному етапі ми не практикуємо загальний обмін паспортів. Окрім тих осіб, що отримують документ вперше. При зверненнях громадян щодо втрати, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25 або 45 років будуть оформлюватися нові документи. Також новий документ може бути оформлений за бажанням особи», – зауважує Лідія Петрик.
Щодо так званого «терміну дії» нового паспорту, то тут все доволі просто. Особи, які отримують паспорт в 14–18 років, можуть користуватися ним 4 роки. Всі інші міняють через кожні 10 років.

Перші кроки у роботі

«Наразі, починаючи з 3-го числа, Броварський відділ вже прийняв 58 пакетів документів на отримання паспорту нового зразка. Поки що людей не дуже багато, але ми лише почали працювати. Думаю, що зовсім скоро люди підуть. Плюс додалися 14-ти річні, а це немаленький приріст. Тим паче, що для оформлення закордонного паспорту 14-ти річній особі вже треба мати ID-картку», – додає Лідія Володимирівна.
Перед тим, як йти до міграційної служби за паспортом, громадянам слід бути готовими до деяких змін.
«Багато громадян не готові до того, що їх фотографуватимуть. Тому ми вирішили спочатку проводити консультації. Людина йшла з готовим пакетом, але не здогадувалась, що будуть робити фото на місці. Всі звикли, що фото треба приносити з собою», – ділиться практикою Лідія Петрик.
Поки ж у Броварах готуються до «напливів» охочих. Тому працюють над впровадженням більш зручної системи обслуговування громадян.
«Ми сподіваємося, що нам дадуть ще один апарат. У нас є 2 робочі місця: один працює на закордонні паспорти, а один – вже на картки. Будемо думати, як оптимізувати прийом документів, щоб не було черг. Наприклад, на закордонні паспорти ми ставимо людям конкретний час. Людина чітко знає, що прийшла у 2 години, сфотографувалася, подала документи і вільна», – розповідає Лідія Петрик.
Запровадження оновлених документів має низку переваг, одна з яких – створення єдиного державного демографічного реєстру.
Вперше ID-картку людина зобов’язана отримати лише за місцем реєстрації. У подальшому її можна буде замінити в будь-якому іншому підрозділі на території України, незалежно від місця реєстрації, бо дані про особу міститимуться в ЄДДР.


Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ