БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

«Як же можна мене виганяти? Я за машину Батьківщину продав!»

Пам’ятаєте радянський фільм «Гараж»? Саме у ньому власники автомобілів намагаються «вибороти собі місце під сонцем… у вигляді гаражу», не гребуючи жодними методами. Майже Рязанівські баталії відбуваються зараз і в Броварах

Доки грім не гряне…

Питання щодо демонтажу незаконно встановлених «залізних коробок» по місту піднімається давно. Броварчани неодноразово звертались до місцевої влади, але зворотної реакції не було. Одні відмовки. Роками ситуація не змінювалась. І там, де було 3–4 гаражі, з’являлось ще з десяток. Чиновники чекали, мабуть, поки гряне грім.
Так і сталось. Всі ми пам’ятаємо маленького Святослава, над яким знущалися старші діти. Так от, вся ця неприємна історія відбувалася саме за гаражами, які розміщені біля НВК. Тоді і батьки, і педагоги висловили схвилювання, адже такі гаражні осередки біля освітніх закладів виступають «територіями розгулу» – діти там палять, переховуючись від викладачів, лазять по дахам, а наркомани з прилеглих районів створюють цілі притони. Не краща ситуація і на прибудинкових територіях.
«В тих гаражах бомжі, алкоголіки та розбійники, і нас лякає проходити повз ті гаражі. Тому мешканці і написали звернення в міську раду, щоб їх прибрали», – пише Олеся Соляник.
Крім того, взагалі невідомо, що зберігають у таких спорудах. А раптом там вибухонебезпечні речовини чи ще щось гірше? Наприклад, у Києві, під час демонтажу незаконних гаражних боксів, співробітники поліції та працівники КП «Київблагоустрій» знайшли зброю кустарного виробництва і матеріали для її виготовлення.
Та й здебільшого виявляється, що «залізних коней» вже давненько не заганяли в прибудинкові гаражі. Власники їх використовують під зберігання домашнього непотребу.
«Біля будинків Незалежності 10, 10-а і Героїв УПА 17-в, 17-б, коли зносили гаражі, охайних було лише 2(!), а решта завалені хламом!», – розповідає Олена, місцева мешканка.

garaj

Стінка на стінку

Останні два роки міська влада поступово звільняє місто від самовільно встановлених гаражів. Частково «розчистили» територію біля НВК, далі – по вул. Грушевського та Київській.
«За рік по місту демонтовано близько 100 незаконно встановлених металевих гаражів. Всі власники були повідомлені, на кожному гаражі ми розмістили відповідне попередження. Тому вони мали достатньо часу, щоб вивезти майно та знайти місце для своїх гаражів. Будемо працювати в цьому напрямку і далі», – каже в.о. начальника спецвідділу контро­лю за станом благоустрою та зов­нішнім дизайном міста Олег Єжаков.
Зараз працівники спецвідділу активно працюють на Масиві. За словами Олега Єжакова супротив від власників був завжди, але на вул. Героїв УПА протистояння вийшло за межі закону – власники незаконних споруд застосували газові балончики та заблокували спецтехніку.
Так вони висловили протест проти дій комунальників. Саму ж ситуацію, що сталась, називають «свавіллям». Тільки не уточнюють, хто чинить свавілля: вони, які вкрали землю та встановили гаражі, чи представники влади, які законно намагаються ці гаражі прибрати.

gara2j

На чийому боці правда

Юридично позиції протестувальників дуже слабкі – гаражі незаконні, земля захоплена, податки не сплачені.
Легально на прибудинковій території може встановити гараж лише інвалід, який має автомобіль з ручним кермуванням. Всім іншим закон такого права не дає.
«Був один випадок: до нас за дозволом на встановлення гаража звернувся інвалід-візочник. По закону він має право, ми вийшли на місце за адресою і виявилось, що вільного місця для нього немає – весь двір зайнятий «самоволкою». Або на дитячому майданчику розміщувати, або якийсь гараж прибирати і встановлювати законний. В результаті, щоб не сваритись з сусідами, він відмовився від заяви», – розповідає Олег Єжаков.
А це вже пряме порушення законних прав та інтересів громадян. Дивлячись на наші двори, залишається лише здогадуватись чи то в Броварах стільки інвалідів, чи злочинців. Адже за самовільне захоплення земельної ділянки передбачена не тільки адміністративна відповідальність, а й в окремих випадках – кримінальна.

Закон чи компроміс

Чіпляючись за соломинку, власники гаражів закликають міську владу до компромісу. Просять піти їм назустріч. Мовляв, не мають куди перевезти свої споруди та речі, які там зберігають. Та було б бажання.
Виявляється, кілька років тому Броварська міська рада виділила земельну ділянку за алюмінієвим заводом. Там створили спеціальний гаражний кооператив, щоб люди добровільно звільнили прибудинкові території. Але таких власників за два роки назбиралось аж близько 40 з усього міста.
Власники зізнаються, що не вірили в реальні дії влади. «Вийшов зранку гуляти з собакою і побачив на гаражі «лист щастя». Такі ж на гаражах сусідів. Вони тут стоять з часів царя Г ороха. Нашому гаражу вже років 20, ще мій батько його ставив. Записки про демонтаж клеїли неодноразово, але далі попереджень ніколи не заходили. Тому і зараз думали, що на цьому все і закінчиться», – розповідає Володимир, власник гаража на бульв. Незалежності.
Звичайно, набагато зручніше мати гараж під домом, ніж добиратися до нього деінде. Але працівники спецвідділу налаштовані рішуче – ніякої вибірковості не буде – закон потрібно виконувати.
Власники ж не здаються. В минулий четвер вони прийшли на сесію міської ради просити захисту у депутатів. Проте обранці залишились невблаганними і однозначно виступили за демонтаж усіх незаконних споруд. Все ж крок назустріч протестувальникам зробили. Зокрема, мер Броварів дав відстрочку до понеділка, аби власники встигли вивезти своє майно.
У вівторок, 8 листопада власники знов прийшли до мера з вимогою залишити гаражі на місці прямо під будинком. Та висловили припущення, що після «розчистки» на місці гаражів зведуть висотки. Мер запевнив, що звільнені ділянки не будуть забудовуватись, там проведуть благо­устрій та за бажанням мешканців облаштують паркову для всіх, а не лише для тих, хто колись був спритніший чи заможніший і купив авто першим.
Крім того, Ігор Сапожко дав доручення провести опитування всіх мешканців навколишніх будинків – що вони хочуть бачити посеред двору – дитячий чи спортивний майданчик, місце для відпочинку, організувати соціальну парковку, квітник чи залишити гаражний осередок. На тиждень роботи по демонтажу призупинені.
Неформальне опитування було проведено у соціальній мережі Фейсбук. З коментарів однозначно слідує, що 90% броварчан підтримують дії влади. Ось деякі з думок мешканців:
Олексій Дячук: «Прибрати їх потрібно давно вже. Як і погреба засипать. Ідея переносу незаконних гаражів уже давно є. За алюмінієвим заводом виділена земля. Місце коштувало 3 тис. грн. Бери – перенось. Знаєте скільки перенесли? Ну чоловік 10. Інші в спортивках до сих пір вибігають та відвойовують свій збір хламу».
Антоніо: «Супер! Приберіть ці іржаві бомжатники по всьому місту разом з наливайками!».
Вячеслав: «Я теж хочу безкоштовний гараж! Бажано ближче до центру».
Сергій: «Давно пора! Чому незаконно встановлені гаражі повинні займати громадську територію?».
Євген Мусієнко: «Дивне питання. Звісно, що все зносити».
Ярослав: «Дійсно дивне. Власникам гаражів вони потрібні. Іншим – ні».
Роман Антонюк: «Гаражів там (прим. – на вул. Героїв УПА) натикали тимчасово, тому що цей район планували під реконструкцію. Нехай перевозять їх, а не цими пережитками «совка» затикають усі вільні підворітні Броварів».
Вадим Саса: «А от моя характеристика – немає документів – незаконний і на видалення з штрафом, доволі чітка і не може двояко сприйматись».
Зважаючи на думки броварчан у соцмережі, власникам гаражів на підтримку годі розраховувати. Тож, рано чи пізно все-таки доведеться гаражі вивозити. І часу з кожним днем стає все менше.

Олеся Приймаченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ