БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.61

«Темні справи» на Старотроїцькій

«Епідемія» відключення світла поступово прогресує у Броварах. Особливо багато звернень за останній тиждень було від мешканців вулиці Старотроїцької. «Громадський Ревізор» спробував розібратися в цій «темній» справі.

Вихідні без світла

Пам’ятаєте 90-ті, коли відключення світла на три години на добу було нормою? Вдень ще так-сяк, головне – в ліфті не «зависнути» на годину, а то й більше. А ось увечері, особливо з діть­ми – ціла проблема. З одного боку, як у тому анекдоті, є час поспілкуватися нарешті не з телевізором чи інтернетом, а й з дружиною та зрозуміти, що з нею є про що поговорити. Знову ж таки, романтика, свічки… З іншого – ну день, ну два таку романтику витримати можна, а потім терпець рветься.
«Багато звернень останнім часом по електриці. Телефонують в основному з приватного сектора. За останні два тижні найбільше скарг поступило з вулиць Лермонтова, Красилівської (Островського), Павлова. Всі звернення фіксуються, телефонуємо в РЕМ, а вони вже висилають аварійку», – каже чергова міськвиконкому.
Однак, беззаперечним «лідером» за кількості відключень електроенергії залишається вулиця Старотроїцька. Стільки телефонних дзвінків до редакції з приводу проблем з електрикою вже давно не було.
«Сьомий чи восьмий раз відключають світло. Аварійка РЕМовська трубку взагалі не бере, подзвонили у виконком, то приїхали через півдня! Невже їм так довго до нас їхати з тої Вокзальної?! Це що – кінець району, чи що?!», – «накипіло» на душі у Галини Василівни з вул Старотроїцької.
«На вихідних три години без світла, причому, це не вперше. У мене дитина мала, і попрати, і попрасувати, поки чоловік з малим займається можна було би. Так ні – сидиш і чекаєш «з моря погоди», коли вони надумаються десь там рубильник переключити! А темніє зараз рано, невже знов свічками запасатися, як в 90-ті?!», – солідарна з Галиною Василівною Світлана з цієї ж вулиці.
На жаль, в наш час запас і свічок, і води, як виявляється, зовсім не буде зайвим, однак повертатися до суворих часів «перебудови» аж ніяк не хочеться.

«Розбір польотів»

Враховуючи кількість та інтенсивність звернень, під час оперативної наради мер звернувся до заступника з комунальних питань Григорія Голубовського та доручив розібратися в ситуації, оскільки представника РЕМу саме у цей понеділок на «оперативці» не було.
Наші журналісти зв’язались з керівником відповідальної за електропостачання у нашому місті структури. На запитання про причини відключення світла по Старотроїць­кій, та й в інших районах міста, Юрій Слива відповів досить охоче.
«Причина тільки одна – перевантаження. Нечесний хтось є на руку, просто крадуть електроенергію, включаються незаконно. В минулому році була подіб­на ситуація, ми провели ряд заходів. По Старотроїцькій теж пророблена певна робота, поки що ці дні не відключалися», – каже начальник Броварського РЕМу.
Підключення додаткових електроприладів і таким чином перевищення нормативу, який вказано в договорі на постачання електроенергії, призводить до того, що спрацьовує «автоматика». Наприклад, хтось підключав офіційно 5–6 кВт, а використовує всі 10 кВт, або замінив котел на електричний. Тому електропостачальники попереджають – не варто «гратися» у нечесні ігри, адже разом з вами страждають і ваші сусіди, і діти, і літні люди.
У свою чергу запевняють – наразі перевірено підстанцію, що живить даний мікрорайон, розроблено графік перевірок, в ході яких мають виявити тих самих «електрокрадіїв». Тому подібних негараздів в майбутньому не повинно бути.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ