БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Чи довго світитиме маленька «Зірочка»

Якщо не тема тижня, то досить активно обговорювана останнім часом в соцмережах новина – у Броварах можуть закрити один з корпусів дитячого садочка «Зірочка». «ГР» провів власну ревізію і виявив наступне.

Маленький будинок культури

Садочок з перших кроків дивує незвичною та нестандартною архітектурою. Особливість даного закладу в тому, що і харчоблок, і корпус для найменших малят – окремі будівлі, що незвично для інших садочків. Двоповерховий основний корпус з арками зустрічає затишком та теплом, в середині більш схоже на маленький будинок культури, ніж на садочок. У малюків саме в цей час в актовій залі відбувалося «Свято осені», тому той самий горезвісний корпус був порожній і директор закладу Галина Білецька провела для нас своєрідну екскурсію по всій території садочка, закінчивши в корпусі для наймолодших.
«В цьому приміщенні знаходяться дві ясельні групи. В першій молодшій виховуються дітки від 2 до 3 рочків, у другій молодшій – від 3 до 4 років. Сам садочок знаходиться тут з 1964 року, але саме це приміщення колись було житловим будинком, тому точно сказати про його вік не можна», – каже Галина Білецька, директор ДНЗ «Зірочка».
За списками групи налічують 80 малюків, але «на ділі» відвідують садочок від 15 до 22 діток.

Батьки попереджені

Вперше про аварійність будівлі заговорили ще влітку цього року, коли після обстеження закладів освіти було проведено укріплення тієї самої балки, що просіла.
«Під час проведення обстеження візуально спеціалістами було визначено, що потрібно провести укріплення даної конструкції, що і було зроблено ще в серпні цього року», – каже начальник міського управління освіти та науки Оксана Мельник.
Однак потім, каже Оксана Миколаївна, виникли сумніви, чи з настанням зими, яка обіцяє бути сніжною, при додатковому навантаженні на дах, не виникнуть проблеми в ясельному корпусі. Тому було замовлено проведення експертизи і тільки після її висновку можна буде говорити про аварійність даного приміщення.
«Паралельно керівник закладу почала проводити роз’яснювальну роботу з батьками, попереджаючи, що у разі необхідності, дітей або буде переведено до інших закладів, або розміщено у основ­ному корпусі «Зірочки», – каже Оксана Мельник.
Вочевидь, саме такі розмови з батьками і спричинили хвилювання в соцмережах, вважають педагоги.

Відселятися, малята, будемо чи ні?

Заходимо до групи. Тут теж тепло, чисто та затишно. Яскраві іграшки, маленькі столики та стільчики, різнокольорові шафки, милі шпалери з мультяшними героями. Навіть не відразу розуміємо, де ж та сама небезпечна балка. Завдяки металевій конструкції, що підтримує дійсно вигнуту дерев’яну колоду, складається враження, що все не так вже й страшно. Залізний каркас досить потужний, закріплено надійно. Окрім того, у 2003 році саме на цьому приміщенні було проведено капітальний ремонт шатрового даху, шифер цілий, ніде не тече. Може дійсно не варто так хвилюватися?
«Справа не тільки в цьому елементі. Загальний стан перекриття аварійний, корпус потрібно негайно закривати. В такому стані перебування там і дітей, і вихователів неможливе. У експертному акті це буде чітко відображено», – вважає голова Асоціації батьків міста Ігор Романенко.
Отож, чекаємо офіційних результатів експертизи та рішення чиновників – чи будуть відселяти малят, чи залишать у будиночку ясельного корпусу «Зірочки».

Ярина Вишневецька

zirochka1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ