БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Три країни, три ріки, два моря

Наша планета вже зараз дуже потерпає від шкідливих відходів, які залишають по собі люди. 8 листопада в Броварах відбулась презентація спільного Міжнародного екологічного проекту Швеції, України та Естонії «Три країни, три ріки, два моря», до якого долучилось і наше місто

Чи зігріє нас сміття

Проект такого рівня є пілотним в Украї­­ні – нічого подібного раніше не реалізовувалось. Для участі у ньому було обрано лише три міста. Окрім Броварів, це Чорноморськ Одеської області та Нова Каховка – Херсонської.
Фахівці-екологи зі Швеції розглядають наше місто як партнера з реалізації екологічних проектів та готові ділитись напрацюваннями у питаннях управління відходами, водовідведення та очистки стічних вод. Адже у Європі зі сміття виробляють енергію та біогаз. Тому, якщо правильно поводитися з відходами, можна знизити затрати на енергетику. Все взаємопов’язано.
«Для нас це великий досвід, адже партнери не лише вкажуть на слабкі місця у роботі, а й допоможуть нам вдосконалюватися. Взагалі, проект буде тривати 1,5 роки. Ми також плануємо провести зустрічі із фахівцями в Україні, Швейції та Естонії», – ділиться планами Галина Плотнікова, начальник УЖКГ.
Результатом співпраці може стати залучення іноземних інвестицій на реалізацію проекту в Броварах через Європейський фонд.

Перші кроки співпраці

8 листопада до Броварів з п’ятиденним робочим візитом завітала шведська делегація на чолі з Послом Швеції в Україні Мартіном Хагстремом. Як відомо, саме ця країна являється еталоном, якщо мова йде про переробку сміття. Посол зазначив, що дійсно Швеція має значний досвід у питанні «управління» побутовими відходами та наразі дуже зацікавлена у передачі й впровадженні цього досвіду в Україні. Оскільки питання екології не має кордонів і стосується всіх жителів планети.
«Це одне з тих питань, у вирішенні яких країни повинні співпрацювати, незважаючи на кордони і політичну ситуацію», – наголосив пан Хагстрем.
Також він відзначив, що у Швеції зараз менше 1% сміття потрапляє на полігони. Майже все одразу утилізується, і зараз виникає така ситуація, коли навіть не вистачає сміття.
Іноземних гостей зустрічали керівники міста та профільних відділів міської ради. Мер міста Ігор Сапожко наголосив, що така співпраця надзвичайно актуальна для Броварів.
«Ми вже неодноразово брали участь у культурно-масових заходах, тому мені приємно, що Бровари матимуть такі стосунки і в сфері економіки, бізнесу, між нашими містами та країнами. Я сподіваюся на спільну продуктивну роботу і відповідно позитивний результат», – зазначив Ігор Сапожко.
У складі делегації не просто теоретики, а практики – менеджери великих шведських компаній, які працюють з твердими побутовими відходами. Саме вони, як ніхто краще, зможуть поділитися своїм досвідом. На думку європейсь­ких колег, перш за все потрібно змінювати ставлення мешканців до відходів, призвичаїти їх до сортування сміття.
У рамках візиту іноземні гості хочуть ознайомитись з практикою поводження з побутовими відходами, яка нині працює в Україні, щоб розробити конкретні напрямки майбутньої співпраці.
«Особливу увагу партнерів ми звернемо на систему збору твердих побутових відходів, яка працює у нашому місті. Обов’язково відвідаємо полігон, наші очисні споруди, побуваємо на підприємствах, які займаються збором та утилізацією таких відходів», – розповідає Галина Плотнікова.
Безперечно, такий проект є надзвичайно актуальним для України. Нам треба думати не лише про себе, а й про своїх дітей, про те, що ми їм залишимо після себе. І на даному етапі, на жаль, – це гори сміття. Сподіваємося, що через два роки проект буде успішно реалізовано в нашому місті і ситуація докорінно зміниться на краще.

Слава Одинець

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ