БРОВАРИ +19
НБУ USD 27.68

Поза школою, але цікаво та змістовно

28 жовтня у столиці відбувся Всеукраїнський форум педагогічних працівників позашкільної освіти на тему «Позашкільна освіта в умовах децентралізації». Серед учасників форуму – мер Броварів та журналісти «Громадського Ревізора»

25 років розвитку

Як зазначили організатори, основною метою та завданням форуму є обговорення стратегії розвитку позашкільної освіти, огляд сучасного стану, розкриття теоретико-методичних основ такої освіти, а також представлення кращих практик підтримки виконавчою владою позашкільних навчальних закладів в умовах децентралізації.
Цьогоріч національному позашкіллю виповнюється, як і Незалежній Україні, чверть віку. Адже створення самостійної української держави стало основою для розвитку в нових умовах системи позашкільного виховання.
«Зараз в усьому світі максимальна увага приділяється розвитку дитини, її особистості. Розвиток особистості стає сьогодні найбільш важливим критерієм розвинутості суспільства та вагомим важелем подальшого прогресу. Позашкільна освіта суттєвим чином доповнює зусилля середньої школи по індивідуалізації навчання та виховання дитини», – каже доктор філософських наук, професор Василь Кремень.

Дискусія педагогів з чиновниками

До участі у зібранні долучилася когорта поважних та дійсно компетентних у сфері виховання та педагогіки науковців. Учасників зібрання привітали Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, Президент міжнародної асоціації позашкільної освіти Олена Биковська, а також міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
Пані міністр у своєму виступі звернула особливу увагу на взаємодію органів місцевого самоврядування та позашкілля, адже збереження мережі закладів напряму залежить від «доброї волі» та зусиль керівників на місцях.
«Ми постійно перебуваємо у важкій дискусії з органами місцевого самоврядування з приводу збереження мережі позашкільних закладів освіти. Відбулася реформа фінансової децентралізації і значна кількість податків зараз переорієнтована на місцевий рівень. І тепер наша проблема в тому, як заставити, щоб ці додаткові надходження в місцеві бюджети було спрямовано в сферу освіти», – підкреслила Лілія Гриневич.
Закриваючи центри позашкільного виховання, як наприклад у Тарутинському районі на Одещині, чиновники фактично порушують Основний закон, адже Конституцією гарантовано доступ не тільки до середньої, вищої та професійно-технічної освіти, але й до позашкільної ланки, зазначила міністр освіти і науки.

Кращі практики співпраці

Однак, не тільки негативний досвід мають міські громади. Серед переліку кращих практик підтримки місцевою владою позашкільної освіти було відзначено і місто Бровари. Мер міста Ігор Сапожко, виступаючи перед учасниками форуму, коротко розповів про відкриття у нашому місті нового приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості, чим викликав щире подивування присутніх, адже в інших містах мова йде не те що про відкриття нових приміщень, а про те, що заклади позашкілля закриваються взагалі.
«Ми добре розуміємо наскільки важливою є діяльність позашкільних закладів, тому зусилля по підтриманню та розвитку цієї галузі освіти були, є і залишаються серед пріоритетних у нашій діяльності. Керівник органу місцевого самоврядування, чи об’єднаної громади, чи сільський голова повинен розуміти, що освіта – це фундамент держави», – заявив Ігор Сапожко.
Також мер Броварів повідомив, що до кінця року у місті відкриється ще один заклад для позашкілля на 1000 кв. м, таким чином вивільнивши приміщення дитячого садочка. Мова йде про ДЕНЦ «Камелія». Загалом, у двох нових закладах, на будівництво яких не витрачено жодної бюджетної копійки, займатиметься близько 5,5 тисяч юних та талановитих броварчан.
«Практика державно-приватного партнерства, яка активно впроваджується у Броварах не тільки має право на життя, але й має слугувати прикладом для інших регіонів», – відзначила начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти та науки Алла Середницька.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ