БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

На захисті прав чорнобильців

20 жовтня в МКЦ «Прометей» вперше за багато років при підтримці Броварської міської партійної організації «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та за участю Броварської ГО «Союз. Чорнобиль. Україна» пройшов форум учасників ліквідації та осіб, які постраждали в наслідок ЧАЕС. Мета зібрання – підготовка бюджетних вимог та пропозицій на 2017 рік

Ініціатором став депутат обласної ради Олександр Сімановський. Активну участь у підготовці та проведенні форуму взяв також міський депутат, голова Броварсь­кої міської партійної організації «ВО «Батьківщина» Борис Дудко. БМО «Союз. Чорнобиль. Україна» представляли співорганізатор форуму – голова ради організації Михайло Хрущенко та близько сотні членів цієї організації. 

«Ця зустріч організацій назрівала давно. Чорнобильці чекали не один день і мало хто з політичних діячів звертає увагу на катастрофічний соціальний стан Чорнобильців України. Адже на сьогодні від 60 до 80% їх законних пільг знищено або безпідставно зменшено постановами КМУ, або ж ігноруються владою. Сьогоднішня влада забула, що 2016 рік Президент України оголосив роком Чорнобильської катастрофи, роком чорнобильців. А деякі чиновники всіма можливими і немож­ливими методами намагаються відхреститися від подій, що відбулися 30 років тому, 26 квітня 1986 року», – каже Олександр Сімановський.
Незважаючи на те, що ця зустріч була першою і ознайомчою, питань було дуже багато. Найболючіші – це питання пільг, безкоштовного проїзду чорнобильців-пільговиків у транспорті, питання медичного та житлового забезпечення.
Неабияку допомогу у роз’ясненні законодавчих норм та шляхів вирішення потреб Чорнобильців надала учасникам форуму спеціаліст своєї справи з багаторічним досвідом – начальник міського відділу у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Катерина Сирай.
Гострі питання, емоційні виступи, болючі спогади… Багато чого наслухались депутати і разом з учасниками форуму прийняли рішення – проводити подібні зустрічі на регулярній основі, щоб допомагати одне одному і разом наводити лад. Спробувати консолідувати зусилля різних чорнобильських організацій Броварщини для подолання спільних проблем.
Після довгих дебатів учасники форуму вирішили приєднатися до вимог учасників ліквідації аварії на ЧАЕС до Уряду, Парламенту і Президента України щодо фінансування їхніх потреб, які неодмінно мають бути передбачені у Державному бюджеті 2017 року, а саме:

• фінансування програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі не менше 3,8 млрд. грн., з розшифровкою усіх витрат цієї програми;
• відновлення бюджетної програми «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 100 млн. грн.;
• відновлення бюджетної програми «Забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 300 млн. грн.;
• додаткове фінансування у бюджетній програмі «Фінансове забезпечення виплати пенсій» для виконання підготовленого Мінсоцполітики Украї­ни спільно з Всеукраїнськими громадськими чорнобильськими організаціями проекту Закону України «Про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців»;
• збільшення фінансування бюджетної програми «Відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильсь­кої катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою» до 6 млн. грн.

А ще прийнято рішення, що усі скарги, пропозиції та побажання від чорнобильців, інвалідів, ветеранів можна приносити та надсилати до офісу Броварської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» за адресою: м. Бровари, вул. М. Лагунової, буд. 10-а, яка знаходиться у приміщенні громадської приймальні Броварської міської партійної організації «ВО «Батьківщина». Телефон для довідок (067) 467-79-49.

Віталій Грабовський

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ