БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Коли співає душа…

Завдяки проекту «Голос. Діти», що вже третій сезон поспіль реалізується на телеканалі 1+1, вся Україна дізналася про надзвичайно талановиту броварчанку  Еліну Іващенко.  Надзвичайно ніжне, чуттєве, але водночас потужне виконання композиції «За лісами горами» повернуло обличчям  до дівчинки відразу три суддівські крісла та зворушило серця мільйонів українців

11 років до «Голосу»

Хист до співу в Еліни з’явився ще в маленькому віці. Дівчина, сміючись, згадує, як пройшов її перший у житті серйозний виступ на публіці: «Це було в садочку, я тоді грала лисичку. Пам’ятаю, як приїздив Володимир Гришко, він набирав діток, і бабуся повела мене на прослуховування. Тоді я і заспівала якраз пісню про лисичку. Після виступу він мені подарував букет та подякував бабусі», – з посмішкою згадує Еліна.
«У нас дідусь добре співає, і мама Еліни теж співала. І ось цей талант передався до Еліни. Ще в садочку вихователі побачили, що вона має голос. І тоді вона на всіх святах виконувала пісні», – згадує Олександра Степанівна, бабуся дівчинки.
Еліна та її рідні не приховують, що дів­чина співає чи не цілодобово, адже улюблена справа не може набриднути.
«Онуці не потрібно говорити, щоб вона позаймалася. Вона й сама знає, що треба тренуватися. Кожен день ходить і співає: 2-га година дня, 10-та година вечора, а Еліна все співає. І в кухні співає, і в коридорі співає», – розповідає Іван Олексійович, дідусь дівчинки.
Йшли роки, дівчинка продовжувала співати, росла, працювала над собою та мріяла про велику сцену. Талант талантом, але щоб камінець став діамантом, йому потрібне гідне огранування. Навіть в юному віці добре це розуміючи, талановита броварчанка замислилася над серйозним заняттям вокалом. 
«Один із найкращих днів у моєму житті запам’ятався, бо саме тоді я прийшла на своє перше заняття з естрадного вокалу. Мені це надзвичайно сподобалось і саме цей урок став початком шляху, яким я зараз йду», – згадує Еліна.
Педагог з вокалу Ангеліна Абраменко розповідає, що вже давно слідкувала за шляхом та голосом Еліни. Та й про сильний вокал юної співачки знає не з чуток: «Я Еліну знаю майже змалечку. Вона дуже талановита дівчинка, таких голосів як у неї – одиниці. Знаючи, що є такий потужний красивий голос, я запрошувала її до декількох своїх проектів».
Окрім таланту від природи, Еліна ще й швидко засвоює новий матеріал, схоплює все буквально «на льоту».
«Ми займаємося вже близько півтора року, але за цей час вже встигли стільки всього зробити, багато чого досягти. Тепер з посмішкою згадуємо моменти, з яких все починалося. І зараз ми взяли таку високу планку, що я навіть не уявляю, які висоти чекають на нас попереду», – додає Ангеліна Абраменко.

Новий етап: проект «Голос. Діти»

Еліна до дрібниць пам’ятає день, коли вона збиралися на перший кастинг проекту «Голос. Діти». І хоча у моральному та емоційному плані було нелегко, вона чітко для себе вирішила витримати це хвилююче випробування «вели­кою сценою». Прокинутися довелось о 5-й ранку, щоб встигнути на кастинг, та й на зйомках проекту провели чи не увесь день.
«Перед «сліпими» прослуховуваннями мені було дуже складно зібратися. У голові безліч думок: як я вийду на сцену, як я співатиму, чи не пройшли репетиції даремно,чи пройду я, чи не пройду, хто повернеться, що я буду говорити, що буде потім. Я розуміла, що в мене є лише півтори хвилини, за які я маю себе проявити», – згадує Еліна.
А потім… Незважаючи на неймовірне хвилювання, вийшла на сцену та як і належить справжньому артисту, виклалась на усі сто відсотків. Те, як ця тендітна дівчинка змогла відчути пісню, передати свої емоції та переживання, бачила вся Україна. Після останньої ноти глядачі аплодували стоячи.
«Коли я вийшла на сцену, почула, що барабанщик задає ритм для пісні, я заплющила очі і зрозуміла, як я цього хотіла. Два роки я чекала, я хотіла прийти, але ніяк не наважувалася», – згадує юна співачка.

Життя на проекті: нервова напруга разом з незабутніми емоціями

Еліна не приховує, що попри навантаження та хвилювання, перший день на проекті «Голос. Діти» – це ще один із найкращих днів у її житті, який запамятається їй надовго: «Коли вже їхала з проекту, прокручувала в голові кожну мить і згадувала фразу «Я обираю Тіну Кароль» напевно 100 разів. І навіть через 3 дні після зйомок я відчувала ті емоції, які були тоді, коли я виходила на сцену».
Шоу-бізнес можна порівняти із американськими гірками, коли хвилини піднесення змінюються хвилинами переживань та напруги. І Еліні у її юному віці вже довелося «скуштувати плоди», які ховаються за життям будь-якої публічної особи.
«Голос. Діти» – це дуже велика школа. Цей проект виховує у дітях витримку. Багато дітей не пройшло і коли ти сидиш і дивишся, як діти плачуть, це теж психологічно стискає зсередини. Коли ти виходиш на сцену – це теж практика, особливо якщо сцена такого рівня», – ділиться спостереженнями Еліна.
«Шоу-бізнес – це надзвичайно склад­ний світ, зі своїми іноді досить жорсткими законами. Коли ти виходиш на сцену, ти повинен сподобатися глядачу. І хоча артист хвилюється, він має зібратися та зробити усе можливе, щоб виступити якнайкраще. Артист не може не хвилюватися, коли виступає, бо він відчуває відповідальність перед публікою, перед самим собою», – додає Ангеліна Абраменко, викладач вокалу.
Як часто буває, основна частина «айс­берга» титанічної роботи над проектом залишається поза кадром, глядачі бачать лише результат спільних багатогодинних зусиль.
«Зйомки можуть затягнутися і до пізньої ночі, а артист має виходити на сцену, і мало кого хвилює, що він стомлений, голодний чи хоче спати. Глядачі більшу частину «закулісся», цих переживань, емоцій просто не  бачать», – пояснює Еліна.

До світлого співочого майбутнього

Щодо секретів успіху, то дівчина зізнається – нічого надособливого немає. Варто лише любити те, чим ти займаєшся, вірити в це та вдосконалюватися: «Сказати, що це лише спів і майстерність – мало. В тебе просто є пісня, є голос та є історія, яку ти маєш донести до серця слухача. Мій наставник, Тіна Кароль, на репетиціях завжди повторює, що  коли артист виходить на сцену, у нього обов’язково має бути адресат, людина для якої ти співаєш. І тоді ти зможеш донести до глядача свої переживання».
Юна співачка каже, що незалежно від кінцевого результату, така подія, як проект «Голос. Діти» – надзвичайна в її житті. Це великий крок у майбутнє. І хоча Еліну вже починають впізнавати на вулицях, вона залишається щирою, веселою та натхненною співом звичайною броварською дівчинкою: «Буває впізнають на вулиці, підходять, запитують: ти та дівчинка із «Голосу»? Я відповідаю, що так, це я», – трохи ніяковіючи говорить Еліна.
У будь-якому випадку Елінка – вже «зірочка», гордість не тільки своїх рідних, але й усього нашого міста. Соцмережі після кастингу переповнилися захопленими відгуками та побажаннями перемоги юній броварчанці. Команда «ГР» приєднується до гурту прихильників юної співачки та бажає їй незабутніх вражень та неоціненного досвіду у наступні декілька місяців участі в проекті. 
І судячи з того, як Еліна впевнено рухається вперед, її зірковий час не за горами!

Слава Одинець

elina

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ