БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Школа під «шубою»: у сьомій буде тепло!

На питання «Чи варто утеплювати фасад будівлі?», можна однозначно відповісти – так! А якщо мова йде про будівлю, де навчаються діти – тоді має бути потрійне «так»! Як же проходить цей важливий технологічний процес у СЗОШ №7, поцікавився «ГР» цього тижня

«Наїжачена» школа

Якщо підійти до центрального входу школи, де нас і зустріли її директор Ольга Жигулова та депутат обласної ради Роман Сімутін, спочатку нічого незвичного не побачиш. Звичайна школа, звичайний фасад. Але варто тільки повернути за ріг і… здивування не забариться. Від фундаменту до даху школа мовби «наїжачилася» будівельними риштуваннями.
«Утеплення фасаду буде проведено по усьому периметру школи. Будівельники в нас працюють досвідчені, технологія повністю витримується, та й працюють не тільки швидко, а й якісно», – каже Ольга Жигулова.
Працювати неякісно просто не дозволили б, адже практично кожен з батьків, чиї діти вчаться у сьомій школі, забираючи своїх школяриків, критично оглядає фасад.
«Нормально працюють хлопці, молодці. Головне, щоб до морозів встигли», – каже дідусь першокласника пан Володимир.
Всі матеріали, які застосовуються, повністю відповідають нормативам саме для дитячих закладів, вони безпечні та екологічні. З урахуванням того, що в деяких місцях, особливо молодшого корпусу, цегляна кладка на 10 см вже була зруйнована часом та природними чинниками, можна говорити не тільки про утеплення, але й ремонт фасаду. Молодший корпус школи утеплено ще не повністю, а результат вже відчутний. Педагоги кажуть – у класах сутттєво потеплішало.
Площа утеплення – близько 2 тисяч квадратних метрів, тобто це увесь фасад школи, окрім поки що внутрішнього дворика.

За чий кошт «бенкет»?

Не менш прискіпливо оглядає «фронт робіт» і Роман Сімутін. Адже саме обласною радою було виділено кошти на проведення утеплення броварської школи. Депутат обласної ради каже, що від ідеї до її матеріального втілення шлях дов­гий та непростий. Ще у липні обласні депутати проголосували за 4,9 млн. грн. на проведення робіт, після проведення тендеру сума скоригувалася до 4,2 млн. грн.
«Виявляється, довести необхідність виділення коштів саме на конкретний об’єкт – це ще тільки початок. Проектування, експертиза, різноманітні дозвільні процеси, тендерні процедури, підписання договорів з підрядними організаціями – все це займає дуже багато часу. Але я задоволений, що цьогоріч у Броварах завдяки співпраці та порозумінню з міською владою, реалізується відразу три проекти – це реконструкція парку Перемоги, асфальтне покриття на вул. Євгена Коновальця та утеплення фасаду 7 школи», – каже депутат обласної ради.
До речі, окрім тепла та затишку, школярики сьомої школи отримали два комплекти новеньких парт, знову ж таки придбаних за державний кошт, а в 5 школі з’явився новий мультимедійний комплекс вартістю майже 150 тис. грн.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ