БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

За порцією здоров’я до басейну «Схід»

Значення плавання у житті людини важко переоцінити. Це не тільки приємне, а й дуже корисне заняття. Навіть якщо ви усього декілька годин на тиждень проводите у басейні, це сприяє зміцненню імунітету, розвитку опорно-рухової системи та м’язового тонусу. Добрими «товаришами» та помічниками є заняття плаванням для людей із різноманітними захворюваннями хребта. Позитивно плавання впливає і на дихальну систему, а  ще допомагає у підготовці жіночого організму до пологів та коригуванні фігури після. Користь цього заняття вже давно доведена навіть для дітей у самому «ніжному» віці. Недарма іноді немовлята починають плавати раніше, аніж розмовляти чи ходити

Тепло, комфортно, затишно

У Броварах можна поплавати у двох басейнах: «Купаві» та «Схід». Перший відомий як спортивна база, де, зокрема, проходили підготовку параолімпійці.
Другий – більш відомий як басейн ЗОШ №9, славиться різноманітними програмами для дорослих та дітей.
Басейн «Схід», що знаходиться на базі КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», ми відвідали особисто. І, чесно кажучи, були приємно вражені. Там дійсно є на що подивитися та про що поговорити. Одним басейном діло не обмежується. Тут є все для дітей різного віку, дорослих та майбутніх матусь, і з думками про їхнє не тільки фізичне здоров’я, але й психологічне. Недаремно ж кажуть, що вода чудово заспокоює та розслабляє після напруженого робочого дня. До послуг броварчан унікальний комплекс – тренажерний зал, сауна та найдешевша у Броварах гідромасажна ванна.
Особлива гордість закладу – соляна кімната для занять спелеотерапією. Подихати цілющим повітрям варто як дітям, так і дорослим, особливо тим, хто має проблеми з верхніми дихальними шляхами. Якщо кашляєте, чхаєте та взагалі часто маєте простудні негаразди – варто завітати до ОРЦ. 10-12 відвідувань неодмінно поставлять вас на ноги.

poolorc3


Та найголовніше, звичайно, басейн. Дві ванни – велика і мала – пристосовані спеціально для відвідувачів різної вікової категорії. До речі, наймолодшому «плавцю» – 2 місяці, а найстаршому – 92 роки.
Температура басейнів надзвичайно комфортна. У басейні для дорослих – 27–28 градусів, для дітей – 32–33 градуси.
Тепло, комфортно та затишно – так кажуть про атмосферу, що панує у басейні «Схід». Програма занять у закладі дуже різноманітна, так би мовити на будь-який смак – від групових до індивідуальних. Можливий навіть варіант, коли привівши в групу на заняття дитину, батьки можуть також зайнятися власним здоров’ям – поплавати або відвідати тренажерний зал.

poolorc2


«У нас завжди є дві вільні доріжки для занять відвідувачів, так що навіть при повній зайнятості басейну, можна знати місце для оздоровчого плавання», – каже Олена Кіяшко.
До речі, те, що в одному приміщенні працюють і зал, і басейн велика рідкість для Броварів. Особливо мають зацікавитись люди, які дбають про своє здоров’я комплексно, адже суміщати силові вправи з плаванням дуже корисно та набагато ефективніше.
Правильне поєднання тренажерного залу та басейну дозволить зняти напругу після тренування, забезпечить швидке відновлення (рекомендована навіть сауна, а їх у закладі аж дві ) та прискорить процес виведення токсинів і шлаків.
Якщо когось цікавить питання зниження ваги, то водним процедурам взагалі треба приділити більше уваги. В залі пропрацьовують всі групи м’язів, потім у воді відбувається різке розслаблення, клітини набираються вологою, що дуже корисно для шкіри.
В тренажерному залі завжди до послуг відвідувачів є інструктор, який допоможе опанувати тренажер, підкаже базові вправи та скорегує правильність їх виконання.

Що пропонують у басейні «Схід»

Аква-бейбі -  Заняття малюків від 2 місяців із мамою у воді
Аква-мама -  Аква-аеробіка для вагітних. Мікс гімнастики та плавання
Акфа-фіт -  Заняття у воді з нудлами
Аква-аеробіка -  Заняття у воді з нудлами та гантелями
Аква-райд - Заняття на водних тренажерах


Особливим попитом серед відвідувачів басейну користується програма “Аква-бейбі”, що працює з 2009 року. Малюки віком від 2 місяців до 4 років разом із мамами виконують у воді різні гімнастичні вправи. Медична сестра та інструктор обов’язково присутні при цьому та у разі необхідності надають консультаційну допомогу.

poolorc1

Не менш популярною є і програма «Аква-райд». Розроблена спеціально для прихильниць водного фітнесу, ефективна для схуднення. Методика дуже проста. Велотренажер ставиться у воду. А прихильниці здорового способу життя на ньому роблять вправи для рук, плечей, пресу. Проходять заняття весело, цікаво, невимушено та під ритмічну музику.
«Ми не помічаємо часу, заняття просто пролітають! Іноді так не хочеться виходити з води…», – сміючись, каже Катерина – відвідувачка групи «аква-райдерів».

Новий директор – старі проблеми

Для відвідувачів басейну головне – можливість оздоровитися та з користю відпочити. Для керівництва басейну – якнайшвидше вирішити проблеми, що не рік, і не два існують у закладі. Справа в тому, що «Схід» ніяк не може вибратися з «боргової ями», в яку потрапив декілька років тому. Керівництво басейну докладає максимум зусиль, однак сказати, що басейн нарешті запрацював «у плюс», поки що, на жаль, не можна.
Говорити ж про те, що заклад кинутий напризволяще, теж було би некоректно, адже і міська влада, і депутати переймаються долею басейну та намагаються спільними зусиллями «втримати на плаву» Оздоровчо-реабілітаційний центр.
«Коли приступила до своїх обов’язків, побачила багато невирішених проблем, зокрема, заборгованостей по зарплаті та податках. Наразі ситуація із зарплатою стала кращою, поступово виходимо з боргів», – розповідає Олена Кіяшко, директор комунального підприємства.
Організація безкоштовних занять для учнів броварських загальноосвітніх закладів із можливістю відшкодування кош­тів з міського бюджету – один з методів виходу з ситуації, прописаний у міській програмі «Позашкільна освіта», основна мета якої – формування сталої мотивації на здоровий спосіб життя у дітей. Саме на реалізацію цього завдання з міського бюджету на вересневій сесії виділено півмільйона гривень.
«Освіта активно відгукнулася на можливість школярам займатися у басейні. Зараз до нас ходять учні ДЮСШ, БНВО, ЗОШ №9, 6, 1 та 10. У будні ми приймаємо 220–240 учнів, у суботу – 120–130 дітей», – каже директор закладу.
Залишали ми «Схід» з чітким переконанням – потрібно зробити все можливе, аби не дати «піти на дно» такому справді потрібному для броварчан закладу.

Валерія Романова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ