БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

На вулицях Броварів з’явилися військові

Якщо прогулюючись увечері вихідного дня, ви раптом побачите військо­вих у повному бойовому спорядженні, лякатися та думати про «надзвичайний стан» абсолютно не варто. Віднедавна у Броварах відновлено практику спільного патрулювання поліції та бійців Нацгвардії

 «Некомплект» лишається проблемою

Рівень злочинності у Броварах невпинно повзе вгору. Цей факт визнають не тільки схвильовані городяни, але й співробітники міського відділу поліції. На сьогодні броварські поліціянти хотіли би бачити у своїх рядах ще як мінімум 30 співробітників – саме стільки вакансій має на сьогодні міський підрозділ.
«Через декілька місяців ми чекаємо на поповнення своїх лав дільничними інспекторами, які наразі проходять навчання, – каже начальник сектору патрульної поліції Броварського міського відділу поліції капітан Володимир Шуб. – Окрім того, з 12 жовтня оголошено набір на заміщення вакантних посад співробітників національної поліції у Київській області, в тому числі і для погашення некомплекту у нашому місті».
Для того, щоб стати правоохоронцем, потрібно не так вже й багато. На сайті Головного управління Нацполіції у Київській області в он-лайн режимі зареєструватись, вказати підрозділ, де хотіли би проходити службу, дочекавшись дзвінка чи СМС, успішно пройти тестування та навчання. А до цього – мати від 18 до 35 років, повну середню або вищу освіту, гарну фізичну підготовку та бажання принести користь громадськості. Якщо є бажання – не зволікайте, час для реєстрації ще є.

Шукаємо варіанти

Нестача кадрів – проблема об’єктивна, однак охорону громадського порядку ніхто не відміняв. І розкриття злочинів, крадіжок та інших правопорушень. І патрулювання міста теж.
Цьогоріч спільно з поліцією на вулицях Броварів працювали патрулі «Комкону». Начебто непогано почали, однак через елементарний брак коштів на технічне забезпечення та паливо-мастильні матеріа­ли, наразі співпрацю припинено. Реалії сьогодення, що тут скажеш.
Як не прикро, така ситуація складається не тільки в Броварах. Вочевидь, саме тому за рішенням керівництва Головного управління Національної поліції у Київській області поновлено спільне патрулювання населених пунктів співробітниками поліції та Національної гвардії.
«Такі заходи запроваджуються з метою поліпшення криміногенної обстановки, боротьби та профілактики насамперед вуличної злочинності і адміністративних правопорушень», – каже Володимир Шуб.

Практика не нова

Це дійсно не є новацією, адже подібна співпраця міліції та військових існувала у нашому місті з 2003 і до 2013 року, коли у зв’язку з військовою агресією на Сході всі сили було задіяно для захисту держави.
«Це була постійна співпраця, ми разом забезпечували і масові заходи в місті Бровари, і святкові дні, і повсякденне патрулювання у вихідні», – згадує капітан Шуб.
Поновлення такої практики має піти на користь, впевнені у міськвідділі. Патруль, що складається з одного поліцейського та двох військовослужбовців, курсуватиме визначеним маршрутом у вихідні дні з 18:00 до 24:00. Іноді до складу групи будуть долучатися чотирилапі «співробітники».
Маршрути розроблені з урахуванням аналітичних даних, тобто в найбільш криміногенних точках міста. Цікаво, що залежно від дня тижня, вони можуть варіюватися. Наприклад, якщо у п’ятницю особливої уваги потребує парк Перемоги, то у суботу чи неділю більше уваги може приділятися околицям масиву.
«Сьогодні на маршрути вийшло 8 патрулів. Під час інструктажу для нацгвардійців, які вперше заступають в патруль, особливу увагу я просив приділити, перш за все, власній безпеці. По-друге, важливо запам’ятати – патруль­ний для цивільного – це помічник та партнер, до якого можна звернутися за допомогою та бути впевненим у нашій професійності», – каже після проведення інструктажу Володимир Шуб.
Ми теж сподіваємось, що допомога Національної гвардії піде на користь місту і тривожних повідомлень поменшає в рази.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ