БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Перемога здорового глузду над політичними амбіціями.В Броварах чи не вперше в Україні цивілізовано вирішили «будівельний скандал»

На позачерговій сесії Броварської міської ради, яка відбулася 18 жовтня у зв’язку з конфліктом навколо забудови ділянки на розі Симоненка – Чорновола, було знайдено компромісне рішення. Депутати вирішили залишити відповідну земельну ділянку у користуванні забудовника за умови виконання його обіцянок про влаштування парку на території понад 4,5 га, яка знаходиться поруч зі скандальним будівельним майданчиком

Вже найближчим часом всі права та обов’язки сторін знайдуть своє відображення у меморандумі, який планують підписати між забудовником, представниками громади та депутатським корпусом. Такому підписанню буде передувати активне громадське обговорення проекту меморандуму. Обговорення триватиме як в ініціативних групах серед активістів, депутатів та чиновників, так і в соціальних мережах та ЗМІ. Гарантують, що обговорять кожну пропозицію. А її доцільність чи недоцільність визначатимуть відкрито та без жодних упереджень. Проте з урахуванням інтересів всіх сторін.
Зокрема, представник партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» Леонід Черепейник під час сесії підтвердив, що юридичних підстав для розірвання договору оренди земельної ділянки, наданої міською владою будівельній компанії, на сьогодні не існує. У компанії є всі дозвільні документи. Тому «земельного рейдерства» навіть з боку громади допускати не можна.
Експерти звертають увагу, що саме відсутність правових підстав для звернення до судових інстанцій спонукає деякі політичні сили до підбурювання громадсь­кого спротиву та іноді навіть до силового протистояння. Сценарій, відпрацьований в Києві та інших регіонах, у Броварах не спрацював.
Як повідомлялося раніше, ініціативна група, очолювана представником «Дем­Альянсу» Андрієм Сауком, виступила проти забудовника, який розпочав реалізацію комплексного проекту розвитку ІV мікрорайону Броварів. Даний проект передбачає будівництво житлових комплексів середньої поверховості та супровідної соціальної інфраструктури із збереженням максимальної кількості зелених насаджень. Крім того, створюється сучасний парк загальною площею понад 4,5 га. В ЗМІ таку позицію «ДемАльянсу» називають прикладом будівельного шантажу і спробою переділу ринку будівництва та нерухомості у столичному регіоні.
Про певну недостовірність аргументів «ДемАльянсу» та про відверте маніпулювання фактами говорить і зроблена під час засідання заява депутата від партії «Самопоміч» Юрія Скотникова. «Я теж за ліс. Поки я не чув, що в перспективі там можна створити парк в 5 га, я теж був проти. Зараз ситуація реально змінюється», – сказав він.
Підтвердженням відвертого «політичного шахрайства» з боку «ДемАльянсу» стала і поведінка під час сесії Андрія Саука, який зізнався в тому, що не звертався безпосередньо до забудовника для пошуку компромісного варіанту. Експерти підкреслюють, що така позиція свідчить про відсутність зацікавленості депутата в реальному вирішенні проблеми. На їхню думку, таким чином, Андрій Саук ще раз продемонстрував бажання дискредитувати і ускладнити діяльність конкретного бізнесу з метою отримати щонайменше дешеві політичні дивіденди.
Проте найголовніший результат цієї сесії – перемога здорового глузду та винахід справжнього компромісного рішення, яке врахує інтереси міста, його мешканців та представників бізнесу. До речі, якщо цей «будівельний скандал» вирішиться саме так, як запланували депутати та громадсь­кість, це буде чи не єдиним прикладом дипломатичного вирішення конфлікту між забудовником, мешканцями та владою в країні в цілому! Тож сподіваємось, що конфлікт буде вичерпано не лише на папері.

Степан Супрунович

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ