БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.61

Бровари без води через аварію на центральному колекторі

18 жовтня близько першої години ночі сталася аварія на центральному колекторі каналізаційної мережі, що проходить по бульвару Незалежності та приймає стоки практично з усього міста.
Як пояснюють комунальники, відбулася руйнація та просідання залізобетонного колектора діаметром 800 мм, внаслідок чого стічні води вийшли на поверхню

«Центральний колектор було побудовано у 1978 році. Як кажуть тодішні забудовники, труби закладалися іноді навіть не нові, деякі знімалися з інших об’єктів. Та й вимоги тоді були інші. Нині хімічний склад стоків зовсім інший, застосування миючих засобів, фосфатів, сильнодіючих хімічних препаратів створює значне агресивне середовище, що теж приводить до руйнації мереж», – каже заступник мера з комунальних питань Григорій Голубовський.

Чиновники кажуть – щорічно проводиться обстеження, виявляються найбільш зруйновані та небезпечні ділянки і планово замінюються цілі ділянки колектора. Пов­ністю провести заміну колектора просто нереально. По-перше, це дуже великі кошти, по-друге, одночасно провести заміну мережі по всьому місту неможливо технічно. Тому комунальники розглядають варіанти застосування сучасних технологій без попереднього розриття існуючих мереж. Але це справа майбутнього.
«У цьому році ми проводимо заміну частини колектора, яка проходить саме поряд зі зруйнованою ділянкою на бульварі Незалежності. Підрядна організація вже провела заміну та прокладку паралельно нової гілки колектора, який ми мали врізати через 2–3 дні. Зовсім трохи часу не вистачило і на сьогодні ситуація складається таким чином, що ми вимушені відключити основну частину міста від водопостачання», – каже Григорій Голубовський.
Протягом доби 18 жовтня комунальники намагалися розчистити та запустити зруйновану частину колектора, але скоро стало зрозуміло, що на протяжності близько 70 метрів труба щільно забита землею і на розчистку піде багато дорогоцінного часу. Тому було прийнято рішення всі сили спрямувати на якнайшвидший запуск вже прокладеної нової гілки колектора. Підрядна організація попросила 24 години для проведення врізки, однак чиновники все ж сподіваються, що вранці 20 жовтня Бровари знову будуть підключені до водопостачання.
«Зранку ми дали команду ЖЕКам відкрити поливальні крани на будинках, де вони виходять назовні, аби люди змогли набрати води для своїх потреб. Ми добре розуміємо, які незручності зараз відчувають броварчани, але просимо поставитися з розумінням до ситуації, що склалася, та запевняємо, що робиться все можливе, аби якнайшвидше усунути наслідки цієї аварії», – сказав заступник мера.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ